top of page

Apvienības "Alejas" - albuma prezentācija

23.08.2019 Tu jau zini kur, Tallinas kvartāls.


22.08 Pirmo reizi plašākai publikai tapa zināms, ka apvienība "Alejas" ir gatavi sevi pieteikt Latvijas hip-hop scēnā. Un piedāvāja publikai savu pirmo un pagaidām vienīgo video dziesmai - TPZB.

Noklausoties šo skaņdarbu, var rasties jautājums, vai tas ir hip-hop?

Uzzinot, ka nākamā dienā ir šīs apvienības pirmais koncerts, arī mēs, hiphopnolv komanda, nolēmām doties uz to un novērtēt, ko un kā prezentēs šī apvienība.


Tie kas ieradās laicīgi, jau bija devušies pie bāra, paņemot pa kādai sulai, alum vai citam kokteilim, un ieņēmuši ērtākās vietas, vai tās kuras varēja atrast, un gaidīja sākumu.

Šādi izskatījās skatuve uz to brīdi.

Mazais pārsteigums bija, kad atvērās aizkari un visi tika aicināti dziļāk iekšā, kur bija skatuve un papildus telpa, kur tad arī norisinājās pasākums. Visi steidza ņemt līdzi krēslus, lai tad sēdētu uz tiem, bet tad atskanēja jautājums no priekšas - ko jūs domājat ar tiem krēsliem darīt? :)


Viss noformējums, un izpildījums bija ļoti neierasts no tā skata punkta, kādas ir Latvijas hip-hop koncertu un albumu prezentācijas pēdējā laikā. Noformējums un veids kā tika pasniegtas dziesmas bija ļoti piesātinātas un mākslinieciski piepildītas. Pirmā doma bija, ka tiešī šī daļa mūsu hip-hop ir tik brīva un neaizņemta. Bet nē, šāda veida izpildījums jau ir skanējis iepriekš, gan saturiski, gan emocionāli. Līdz šim brīdim Ipstens Kūns ar savu skanējumu un izpildījumu bija viens no pirmajiem, ja ne vienīgais, kas dzeju izpildīja uz bīta. Kā izrādījās - nē. Alejas sevi spēja parādīt ar citādo skanējumu un izpildījumu. Viņi sevi pieteica pietiekami profesionāli.


Ja pirms tam, Kreisais Krasts savu albumu prezentēja, gaismā, kur visi no šīs apvienības bija ģērbušies zolīdi, tad te bija pilnīgs pretstats. Visa skatuve un telpa bija pietiekami tumša, ar pāris gaismām izgaismota, bet šāda tumsa radīja nepieciešamo sajūtu. Uz skatuves darbojās Kirils Ēcis, kas izpildīja nu jau zināmo skaņdarbu TPZB, un arī citus skaņdarbus, kas būs pieejami albumā. Par skanējumu rūpējas Spāre Vītola un Reinis Žodžiks.

Gaidām iznākam ārā albumu plašākai publikai un vērtējam, kurā hip-hop sadaļā var šo iekļaut. Alternatīvais? Eksperimentālais? Varbūt kādam ir vēl kādas idejas? Sarunas par šo var veikt te.

Opmerkingen


bottom of page