top of page

17. līdz 20. nedēļas atskats

Kā, jau nu ierasts, jauna atskata paka sakomplektēta, lai dotu ieskatu Latvijas Hip-Hop’a notikumos pēdējo četru nedēļu nogriezumā.

Paldies visiem Jums par atbalstu. Miers mājās, prātos un sirdīs.

Tik uz augšu Māsas un Brāļi!





17. nedēļa


16. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

svensejs x VEIDERS - Vilnis


2.vieta

Daaguchii - Kur Tu Skrien?


3.vieta

C4PARS x netirais300 x Burlone x Eddie Blues - fake perc (Geeked Edition)




16. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

HatishBeats - Happy Hustle


2.vieta

223 Norin - Hit The Lottery


3.vieta

PANAMA x AuraMusic - Bonkers




17. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā




Bītteips no Udes Beats "Freestyle Friday @Hypercentrs Boom Bap Beat tape"

"Tu noteikti esi dzirdējis par freestyle fridays bezmaksas pasākumu ko rīko 401Ent teams Tērbatas ielas 57 Hyper Radošajā centrā, kas notiek katru otro piektdienu right? Ja neesi, tad tu noteikti dzirdēsi, jo šis ir pasākums kurā notiek maģija! Hip hop maģija. Brīvais mikrofons! Brīvā runa! Brīvi beati! Par godu šim eventam esmu izveidojis pāris boom bap beatus, kas liks tavai sprandai sāpēt. Šie ir beati kurus Tu dzirdēji un iespējams arī uzmauci repčiku 19.04.24 piektdienā! Ne visi, bet manis veidotie beati thoo. Un es redzēju kā jūs reaģējāt uz repperiem kas nogalināja šos beatus. Tāpēc jūs visi, kas gribēja, bet nepaguva iemočīt uz kāda no beatiem, vai gribat to izdarīt atkārtoti, varat nesatraukties. I got you. Piedāvāju Jums Hyper Freestyle Friday Boom Bap Beatus!" - Udes Beats




Pirmā intervija / saruna pēc 10 gadu pauzes.

Stobrs viesos Ghetto Games podkāstā




Jaunais un daudzsološais izpildītājs, sivmoneyy, nācis klajā ar savu debijas albumu "02"! Pēc sivmoneyy sacītā var noprast, ka albums kalpo kā pierādijums tam, ka viņš šeit ir uz palikšanu, un neplāno iesākto beigt. "02" ir, kas vairāk par albuma nosaukumu, tā ir kustība, tas ir dzīves veids, tas ir stāsts, kas nekad nebeidz stāstīt. Albumā ir iespējams dzirdēt tādus izpildītājus, kā Steps, Kazimirs, C4PARS un netirais300. 

Kopā ar albumu, sivmoneyy ir izlaidis videoklipu dziesmai "kitija laksa", kuru filmējis jaunais talants kreicsfilms. Tuvākājā laikā sivmoneyy plāno izlaist vēl vienu singlu ar Stepu, kā arī pēc viņa sacītā, iespējams noprast, ka strādā pie mini-albuma, kuru plānots izlaist sākoties vasaras karstākajām dienām.




BĪTS UN VĀRDS | Serpentīns & galeniex




EP no P1rats "Kapa klusums"

"Mistēriskas skaņas kas piecels pat tavus mirušos. Frekvences kas liks drebēt taviem oponentiem. Noklausaties šo hood klasiku tagad vai arī pirāts nozgas jūsu dārgumus." - P1rats





18. nedēļa


17. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

netirais300 - jaadara aatri


2.vieta

ZEĻĢIS - gaidīji?


3.vieta

sivmoneyy x steps - kitija laksa




17. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

223 Norin - Next Up


2.vieta

CrowFlow - soul ride


3.vieta

acog - woah




18. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā




Atzīmējot podkāsta "Bīts un Vārds" gada jubileju, izdots albums "Kaizera bīts", kurā apkopoti podkāsta 1. un 2. sezonas dalībnieku īpaši raidījumam gatavoto pantu dzīvo izpildījumu ieraksti. Albums ir unikāls ar to, ka šī ir pirmā reize Latvijas hiphopa vēsturē, kad tiek izdoti radio frīstailu (radio freestyle) formāta ieraksti, turklāt uz viena producenta radītiem muzikāliem pavadījumiem. Visi panti izpildīti ekskluzīvi uz Kaizera bītiem un ierakstīti EHR.fm (European Hit Radio) studijā raidījumu filmēšanas laikā.




Bītteips no Ritm$ "B*Ī*T*I*4"




Prusax - TJZ | ATVĒRTAIS MIĶIS




EP no zulfree "Double E"

"Debijas EP, Double E piedāvā dažādām emocijām bagātu ceļojumu. Sākumā ir mierīgi un lēni, bet pa ceļam dziesmas kļūst enerģiskākas un spēcīgākas. Šajā EP ne tikai demonstrēju savas vokālās spējas, bet arī savas prasmes bītu taisīšanā. Double E piedāvā arī sadarbības dziesmas ar citiem underground reperiem, piemēram, $aksafonz, Archijs, P1rats un zAle." - zulfree




Mazirbe ir laidis klajā savu 8. albumu ar nosaukumu "Viens pret visiem"

Kā jau var noprast pēc nosaukuma, šajā relīzē nav viesmākslinieku. Arī mūzikas autori ir tikai divi. Larkin (Vācija) un PRGMAT (Latvija). 

Pats Mazirbe saka, ka šis ir labākais albums kādu ir izdevis. Ja ne labākais, tad tas noteikti ir vistuvāk tādam albumam kādu Mazirbe vienmēr ir gribējis izdot un beidzot šis skanējums ir atrasts. To ir palīdzējuši izveidot abi mūzikas autori kā arī Shenfi pie kura ir ierakstītas visas desmit dziesmas. Vizuālo noformējumu ir izveidojusi Ineta Šulca.

"Viens pret visiem” ir pilnīgs pretstats iepriekšējai relīzei "Pāķis brīvsolī", kur bija dzirdami vairāki eksperimenti un dažādas sadarbības. Šajā albumā skanējums ir daudz vienotāks un albums ar savu skaņu veido arī tādu kā emocionālu braucienu. Sākot ar ievadu, kāpinoties kulminācijā un nobeidzot ar vieglu izskaņu. Lai gan caur rindām ir dzirdama neliela deva ironijas "Viens pret visiem" tomēr ir nopietns albums ar smagu skanējumu un patiesām emocijām.

Albumā ir dzirdama ietekme no vācu hip hopa, kas vienmēr ir iedvesmojis Mazirbi. "Viens pret visiem" Latvijas hip hopā izceļas ar savu agresivitāti un tiešumu. Šī nav tipiskā Latvijas "sadosimies rokās un priecāsimies" relīze, ko uzlikt mājas ballītēs. Bet tas noteikti labi skanēs vienatnē braucot ar mašīnu garākā izbraucienā vai kačājot bicīti sporta zālē.

Mazirbes albums “Viens pret visiem” pieejams Mazirbes Bandcamp, kur to var lejuplādēt par brīvu vai iegādāties par maksu, kā arī visās populārākajās audio straumēšanas platformās.




Miksteips no Pacman jeb PCK97 "BAD BOY"

"Bad Boy mixtapes ir mana ēna, daudziem notikumiem. Liela notikumu virkne, kurus sapratīs tikai īsts BaD BoYz." - PCK97




EP no netirais300 "TRAP NEVA SLEEZ"




Albums no Zalca "Notekūdeņu Dimanti"

"Viens no Tie Tur. Noname, kuru visi sveicina. Misters "Es Gribu Repot". Zalcs. 

Jūsu muzikālajam baudījumam piedāvāju albumu "NOTEKŪDEŅU DIMANTI".

Tas ir tāds intro/retrospektīvs skatījums uz dzīvi un mūziku. Un kaut kas par došanos uz priekšu, bet ne tikai. Pa retam rupji vārdi (neko darīt), bet ir arī pa kādai mierīgākai dziesmai. Kopumā albumā ir desmit skaņdarbi, kurus papildina trīs melodiskas atkāpes (skiti), kuras sasaista visas kompozīcijas vienotā vēstījumā.

Albuma instrumentālais pavadījums nācis pārsvarā no latviešu bītmeikeriem, bet dzirdamas arī skaņas no ASV, Kanādas un Vācijas. Īpašs paldies Thundaa, BeatGoon, Teacha un Shenfi, kurš bija vadošais producents šim visam.

Viena mīlestība!" - Zalcs





19. nedēļa


18. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

galeniex x Idus Abra x Yam x Serpentīns x BRUNO REISS - 371 CYPHER #5


2.vieta

Edavārdi - Kā man iet


3.vieta

Kazimirs - 2024 summer banger




18. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

223 Norin - Green Cadillac


2.vieta

acog - poper


3.vieta

HatishBeats - One Way Ticket




19. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā




EP no EIKSHO "4uz4"

"Mans "stragls" ir mana svētība."

"4uz4" ir īss un kodolīgs EP, ar kuru cenšos mudināt, gan klausītājus, gan arī pašus māksliniekus atcerēties, ka spēks vienmēr ir bijis un paliks pašos cilvēkos. Var jau tēlot, ka nedzird, vai nesaprot, par ko ir mana mūzika. Tādējādi sargājot savus makus, ego vai statusu. Bet ne par to ir stāsts. Katram ir savs ceļš un savs laiks. Kā arī, katrs nesam atbildību, par to, kādā realitātē dzīvojam.

Lirikās jūtama, gan politiska, gan eksistencionāla noskaņa. Vēlētos vēl piebilst, ka neko no skaņdarbos dzirdamā nevajag utvert burtiski, vai pieņemt, kā absolūtu patiesību. Dienas beigās tā tomēr ir māksla, kas radīta no viena cilvēka perspektīvas.

Muzikālos pavadījumus veidojuši: Unstable Music(1), Marco Bres(2;3), Lessijs(4)

Ierakstīts:"Kreisā krasta studija"

Mix/master: Punkts uz I




EP no Ren Black "Back 2/2000"

"Albums tapis gremdējoties atmiņās no jaunatnes, gan 80to-90to periodos, gan 2000-2006, kad gāja īpaši vētraini. Atšķirībā no "Crime Saga" šeit runāju tikai par sevi un savām pārdomām. 7 kompozīcijas, 7 datumā par godu nu pat aizgājušam Tēvam, kurš dzimis 7.maijā!

Visus mūzikas instrumentus spēlēju pats, vārdus rakstu pats. Tāpēc paldies man un maniem atbalstītājiem! Turpināšu strādāt, lai priecētu savus klausītājus ārī tālāk!" - Ren Black




galeniex - Sahāras beduīns | ATVĒRTAIS MIĶIS




Chevskis viesos Ghetto Games podkāstā




EP no LC Purfinity "MyBabyLoveThis"

"Šis albums lielākoties bija for fun, kur daudz ko biju testējis un eksperimentējis. Ilgu laiku negribēju viņu laist ārā, bet pateicoties Hilly tas ir ārā" - LC Purfinity





20. nedēļa


19. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Punkts uz I x Steps x xantikvariāts x Kjuumanis - Dzelzs Āda


2.vieta

Artuuro Schizo Phrenos - Sabrauktie dzīvnieki


3.vieta

marks silovs - headshot




19. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

tapsy x Minna Thiel - when they take over


2.vieta

223 Norin - Hardaway


3.vieta

Panama - Swervin




20. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā




Ozols x ansis - Maisiņš Vaig? | ATVĒRTAIS MIĶIS




BĪTS UN VĀRDS | I MEAN LOVE




Miksteips no kluda "APMAACIES"

"Mans mērķis "APMAACIES" mixtape bija uztaisīt eņğelisku, harmonisku, bet ar emocijām pilnu abumu. "APMAACIES" mixtape ir taisīts, lai atvērtu cilvēkiem "ausis". Katra dziesma ir savādāka moderna žanru mūzika, bet ar līdzīgu sajūtu." - kluda






Seko mums, dalies ar jaunumiem, meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu sociālo tīklu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info, kas tev ir svarīgs, droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām / publicējam / saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. 

To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:



Liels PALDIES par Tavu atbalstu!



Viena Mīlestība!

コメント


bottom of page