top of page

31. līdz 34. nedēļas atskats

Vēl viens laiks sprīdis pavadīts un esam piesēduši un apkopojuši mūsu pamanītos notikumus scēnā. Ko lai saka… Viss ir tā, kā tam jābūt! Scēnas aktivitāte ir augstākā līmenī, koncerti, albumi, videoklipi. Pat savu reizi izsitot no līdzsvara ar kvantumu kas tiek nolikts priekšā. Un tas ir kruta, parādot to, ka kultūra dzīvo, aug un attīstās.

Tā tik turpināt Māsas un Brāļi!
31. nedēļa


30. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Pionieris x JeeKaa x Birch Please x Henny - Bad Dienas


2.vieta

sivmoneyy x c4pars - makiitis


3.vieta

Eksis x Amanito - stress
30. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

thundaa - Heavy In The Game


2.vieta

galaktik x stress - chelsea


3.vieta

PRGMAT - Sofie Fatale
31. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
OG reiniitz un maisonmarchello turina aktīvi cept materiālu un nomet svaigu EP “TFAW”
GESO nomet svaigu albumu “Музотерапия”. GESO nāk no Rīgas (Mežaparks), dotajā brīdī dzīvo Berlīnē.

“Bērnībā nekad pastiprināti neaizrāvos ar mūziku un neuzskatīju sevi par muzikālu cilvēku. Skolā mani pilnībā atgrūda interese par mūziku, prezentējot šo mākslas veidu kā garlaicīgu nošu iegaumēšanu (šī tēma, starp citu, tiks skarta kādā no topošā albuma skaņdarbiem). Tomēr es vienmēr esmu bijis ļoti radošs cilvēks. Viņam patika fantazēt, zīmēt, sagrozīt dažus vārdus vai esošās dziesmas, lai izdomātu ko foršu. 9. klasē sāku nodarboties ar graffiti, tad arī parādījās pseidonīms GESO.

Lai nu kā, bet mūzika man vienmēr bija apkārt, itsevišķi mūsdienu aktuālā, kuru arī vairāk klausījos, īpaši no reperiem es varu atzīmēt Timati. Ar klasesbiedriem dalījāmies ar ierakstu kopijām un es klausījos tos līdz pēdējai vīlītei. Joprojām pirmos Timati albumus "Blackstar" un "The Boss" uzskatu par ļoti krutiem no viņa daiļrades.

Ar mūziku sāku nodarboties pamazām no 16 gadu vecuma, kad nejauši internetā ieraudzīja video, kāds čalis dīdžejo un miksē mūziku. Man tas likās baigi kruta un lejupielādēju aplikāciju “djay”, ar YouTube palīdzību es ātri sapratu dīdžejošanas principus, iemācījos miksēt elektronisko mūziku, pārsvarā tā bija dažāda veida house mūzika.

Aptuveni tajā pašā laikā mans draugs, izpildītājs un bītmeikers Nekit, pazīstams kā “STUDENTS”, kurš vienmēr bija galvenais reperis mūsu kompānijā un dažreiz mani ļoti pārsteidza ar saviem frīstailiem, bija ierīkojis savu pirmo studiju pagrabā, kur ierakstīju savu pirmo dziesmu ar nosaukumu “Turbo Kebab”. Tas bija tikai mēms, kas tika izdomāts vasaras nometnē, kad YouTube nejauši uzskrēju uz arābu stila bīta, paņēmu to, apsēdos pie galda un uzrakstīju savus pirmos atskaņas par kebabiem uz lapas, kas bija izplēsta no skolas klades.

Studijā man neizdevās uzreiz, atceros, ka ļoti Nekit sēdēju uz nerva, jo man ļoti nepatika mana balss ierakstā, bet dažas rindas tīri labi padevās. Kad nometu dziesmi soundcloudā, man rakstīja vairāk draugu nekā dzimšanas dienā, visi smējās, ka katram es kļuvu par “reperi”, tanī pat laikā mūziku nemaz neuztvēru kā kaut ko nopietnu. Turpināju apmeklēt Studenta studiju, eksperimentēt, izmēģināt sevi dažādās skaņās. Tika ierakstīja daudz singlu, visu ieliku soundcloudā, pat mēģināju angliski.

Tad devos mācīties uz Vāciju. Tur ierakstīt nebija kur, līdz ar to viss ierakstu process apstājās, bet lai nepazustu idejas, pilnvērtīgu ierakstu vietā sāku piekopt ideju pierakstu formātu. Vācijā mana dzīve noritēja angliski runājošā vidē. Tajā laikā es dzīvoju kopmītnēs, kur man bija daudz problēmu ar attiecībām, drāmām, zāli un alkoholu utt. Bija daudz emociju un pārdzīvojumu, vienīgi dziesmu rakstīšana bieži ļāva man atslēgties no ikdienas realitātes. Dažreiz, kad bija ļoti grūti, pastaigājoties un ieslēdzu austiņās Max Korzh. Man vienmēr tas palīdzēja. Pats galvenais, es biju pārsteigts, kā Max var tieši sazināties un atbalstīt caur dziesmu. Man ļoti patika šī ideja un tanī laikā dzima jēdziens “muzoterapija”.

Vasarā, kad atgriezos uz Rīgu, uz brīvdienām, sapratu, ka man ir sakrājušies dziesmu pieraksti veselam albumam. Es mēģināju tos visus sakārtot noteiktā secībā, lai iegūtu vismaz kaut kādu stāstu. Tā radās albums “No Streso”, kuru ierakstīju 2021. gada vasarā, arī kopā ar Nekit un dažādās citās studijās, piemēram Dolce.

Sākot darbus pie “Muzoterapija”, domāju darīt kā pie “No Streso”, ņet bezmaksas bītus, bet tad radās doma “kā būtu, ja pats producētu utt., jo tā varētu dabūt labāk rezultātu tam ko vēlos radīt un kā to jūtu”. Tad nu paralēli dziesmu pierakstu sistematizēšanai pieķēros bītu veidošanas apmācībām. Visa pamatā ir un bija radīt pašam savu, nebūt atkarīgam no kāda un sēdēt uz nerva ja miksā nav kaut kas tā.

Tālāk jau bija daudz darbu, daudzu mācību stundu, kuru rezultātu varam ievērtēt jaunajā albumā.” - GESO

32. nedēļa


31. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Reinis Kapone x E.V. - 1 pret 1


2.vieta

Hartbreix - Shirmanuty


3.vieta

Normis Simpsons x Zalcs x artis x Rons Ronins - Nikni Suņi
31. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

krossbrr - vinyl valley


2.vieta

merkuurijs - bump_02


3.vieta

jam - 88 spells
32. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
E.V. viesos Eve Frequency podkāstā
Debijas EP no razhikss “Aiziet!”

“Kādu laiku atpakaļ mans homijs Uzeens piedāvāja sākt strādāt pie debijas EP, es piekritu ar domu, ka jāpamēģina jau ir.

Vairums dziesmu ierakstīts mana dzīvokļa ietvaros, tomēr neizpalika arī studijas apmeklēšana, kur gājām visam cauri, kā arī ierakstījām ko jaunu.

EP “Aiziet!” sastāv no sešām dziesmām, kurām ejot cauri būs kā pa amerikāņu kalniņiem, jo pēc šķietami “tumša” sākuma, seko kas saldāks un mierīgāks, bet beidzas uz enerģiskas nots.

Rakstot lirikas, patiesi centos iekļaut visādas vārdu spēles, homofonus u.tml., lai nebūtu “plika” rīmēšana panta pēc.

Vislielākais paldies Uzeenam par mix&master, bekvokāliem, cover bildi un studijas laiku, bez viņa nekas nebūtu noticis.” - razhikss
mula nomet jaunu albumu “be brok3 or die tryin'”
Starp visu nopietno, kaut kas sarkastisks par ko iesmaidīt

Mauku Sencis x Grandmasters Neons ar jauno albumu “GODAVĀRD5”
Kurts un Žaks viesos Eve Frequency podkāstā

33. nedēļa


32. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Diablo - 3 A.M Freestyle


2.vieta

AFK x juivcc - Gaidi žaru


3.vieta

Pionieris x Steps x Punkts uz I - 1 Un Tas Pats
32. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

XidentBeatz - Haunted & Stoned


2.vieta

AQUASLEEP - Part Two


3.vieta

IK-EY - Risk It All
33. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
EP no cykababy un cīgu pārdevējs “ārpus rāmjiem”
Zvīņas nomet jaunu albumu “Miera Vējos”

Albums sastāv no 10 dziesmām, kas apskata tēmas par lieku laika šķērdēšanu, mīlestību, attiecībām ar ģimeni un draugiem, ikdienišķām ilūzijām un daudz ko citu. Esot pārsvarā hiphop žanrā, Zvīņas sāk eksperimentēt citos virzienos, pievienojot elementus no dažādiem žanriem un iesaistot visiem labi pazīstamu pasaku un folkloru skaņu gabalus.
34. nedēļa


33. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Fla Jude x AFK - JCity Reprezents


2.vieta

EXPSR x Smukšs - Savienojums


3.vieta

BuHLo - Trapstar
33. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

juivcc - wilds


2.vieta

Hatish - 1000


3.vieta

galaktik - poof
34. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Bītteips no Kristapa Ritma “Ritm$ - B*Ī*T*I”
Svaigs LoFi bītteips no PRGMAT “Hall Of Fame Lp”

371Battle sadarbībā ar Betsafe izsludina pieteikšanos uz V sezonu.

2. Nofilmē 1min garu live video kur tu ieskaiti karstākās rindas!

3. Uploado video iekš youtube ar hashtag #371BattleV

Pieteikumu iesniegšana līdz: 08.09.2023 (Ieskaitot)


Pirmie pieteikumi V sezonai


Daffy


Normis Simpsons


PRAAVE


karlis


Pantogrāfs


LKI Deebo


Kapeika


Turks


Lamberts


LINLI

Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info, kas tev ir svarīgs, droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām / publicējam / saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā.

To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:Liels PALDIES par Tavu atbalstu!Viena Mīlestība!

Opmerkingen


bottom of page