top of page

15. un 16. nedēļas atskats

Pavasaris atnācis, ne tikai ar patīkamo saules siltumu, bet arī ar samērā bagātīgu un interesantu divu nedēļu notikumu klāstu - relīzes, video, sarunas un pasākumi (skaties kalendārā), kas iezīmē, ka šai vasarai jāsāk gatavoties jau tagad.


Nevilksim garumā, tikai noskriesim pāri aizritējušo nedēļu TOP’u balsojumiem.

15. nedēļa


14. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

AHTOXA - kur es biju šos gadus? (32 bars)


2.vieta

Piromāns - Pagrīdes poketi


3.vieta

Packman x Ren Black - Sadragāts
14. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

CHRLY - You Stupid


2.vieta

juivcc - crackle


3.vieta

silverfoxxx808 - Telepathy
15. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Punkts uz I klausītājiem nodod jaunāko relīzi “Sporas Demo”.

““Sporas” manā uztverē simbolizē manas enerģijas sēklas, kas tiek izkaisītas pa visumu, atrodot labvēlīgu augsni, attīstīsies par augli, kas spēs dziedēt un pabarot izsalkušos prātus, apziņas un mani pašu.

Kādēļ demo? Šis ir, arī daļējs eksperiments ar formātu, jo kāpēc nē? Sākotnēji vēlējos veidot pilnu LP albumu ar šo koceptu, taču procesā notika dažādas izmaiņas un vairākas dziesmas netika pabeigtas un vairāki panti un daļas tika atstātas ārpus. Tas viss ar domu, ka varbūt kādreiz pie tām atgriezīšos un papildināšu, ja būs nepieciešams.

Tik daudzas manas idejas un dziesmu iestrādes nekad netiek novestas līdz galam un paliek tikai demo, jeb skiču līmenī, kurus parādu dažiem sev tuvajiem vai neparādu nevienam. Nevēlējos, lai arī šoreiz tā notiek, tādēļ izlēmu visiem saviem klausītājiem uzdāvināt šo relīzi, kas ir skices formā, no tā kas man bija padomā, taču vienlaikus ir slīpēts un mīlēts darbs.

Mūzika ir mana terapija un šīs relīzes tapšanas procesu es no sirds izbaudīju un lieliski pavadīju laiku studijā eksperimentējot ar skanējumu vairāk kā jebkad iepriekš.

Tas priekš manis ir galvenais. Laikam daļēji savu mērķi sasniedzu.

Paldies visiem, kas pielika roku, lai šis nonāktu pie Jums un tiem, kas bija šajā ceļojumā kopā ar mani.

Es pie šī vēl iespējams atgriezīšos.

Pagaidām - miers.” - Punkts uz I

Relīze piedalās arī tādi mākslinieki kā Amanito, cīgu pārdevējs, Ivans Baigais un Cepums, kur muzikālos pavadījumus radījuši tādi producenti kā Young Dynasty, KATANOBEAT, Bryson Mercury, SACHY un KillTrip. Visas dziesmas ierakstītas un apstrādātas Kreisā Krasta studijā ar Punktu uz I pie pults.

Artwork : Toms Rings
371 PODCAST: MARKO - Londona / Pļavas / Reps un Lil Wayne
D.Z.A (graafs, Frīmes Rīmes) izdod miksteipu “2015”

Miksteipā apkopotas iepriekš publicētas un nepublicētas dziesmām no 2015. gada, kas pasniegtas ironiskā D.Z.A manierē.
EP no Bobijs Varenais Šāvējs “507”

“Albums radās ļoti spontāni un šausmīgi mazā laika sprīdī.

Apmēram nedēļas laikā. Viss darbs pie albuma tika darīts kojās 507 istabā, tāpēc arī nosaukums ir 507.

Dziesmas radās eksperimentējot ar jauniegūtu autotune plug’inu (MautoPitch)

Tika izmantoti stock fl studio plug’ini plus MautoPitch autotune un Fresh air plug’ins, abi ir bezmaksas.

Mērķis nebija taisīt albumu, bet iemācīties kko jaunu un tas palielam tika izdarīts. Atkodu visādus knifiņus kā apstrādāt skaņu utt.

Albums ir vienkārši blakus efekts.” - Bobijs Varenais Šāvējs
Cilpu Cīņas | Pusfināls

Pusfinālā sacenšas jevrans, JJ LUSH, Pīts un Out Of Stock
Jauns albums Rozentāla “Arlabunakti”

“Albums tapa gada laikā, ierakstīts mājas apstākļos. Mans mērķis bija ievest ASV moderno repa/hiphop skaņu Latvijā, piemēram, NBA Youngboy agresiju dziesmā "elvi", Don Tolivera melodisko stilu dziesmā "Kāpēc Kāpēc".

Gala produkts sanāca "Arlabunakti" - eksperimentāls albums kur, manuprāt, stilu daudzveidības dēļ vajadzētu būt kaut kam patīkamam priekš katra klausītāja” - Rozentāls
EP no Plākstera “##ĻaunaPasaule

“Lai arī teipa nosaukums ir “Ļļauna Pasaule”, mūzika tajā ir domāta, lai novērstu publikas domas no visa ļaunā, kas notiek mums apkārt veidojot paradoksu un raisot domas par to vai tomēr tā pasaule mums ir tik ļauna, vai arī tie esam mēs paši. Lai vai kā - ļaujieties mirklim un ar atvērtu ausi baudiet šo, neaizmirstamo un skaisto melodiju pilno relīzi.” - Plāksteris
Gustavo viesos KultūrKlubā
Viena no gaidītākām 371 Battle cīņām

371 Battle: MARKO VS Amanito (4 sezona: 1/2 fināls)
Ielas Vielas | Narkotikas un mūzika ar Eliotu


16. nedēļa


15. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Kreativs x Marko - Man Vajag


2.vieta

kepts - Plānotājs


3.vieta

Alfyman x Brālēns x DJ Valns - Kas Tu esi?
15. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

tapsy - ey


2.vieta

JMBeats - Dream


3.vieta

thundaa x Greedo Santana - Titans
16. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Ghetto Podkasts E5: Gustavo / Arstarulsmirus - popularitāte, paškritika, Fact, jaunais albums un grāmata
E.V. UN VEIDERS BRĪDINA!

ALBUMĀ TIEK IZMANTOTA NECENZĒTA UN VULGĀRA VALODA!


“Izlaidīsim tradicionālos “mēs ļoti smagi strādājām pie šī” - tas ir vairāk kā skaidrs - un ķersimies vērsim pie ragiem. Šis albums nav paredzēts tiem, kas ir viegli aizkaitināmi vai zem 18 gadiem. Tas ir rupjšs, vulgārs un izmanto visas iespējamās valodas īpatnības un vārdu spēles taktikas, lai parādītu, ko var panākt latviešu repā. Bīti ir smagi un paredzēti jaudīgām tumbām. Šī ir “JAUNĀ PAGRĪDE” un to arī attiecīgi nosaukumam vajadzētu tā uztvert. Tas ir latviešu hip-hops, bez filtra, savā tīrākajā būtībā.” - E.V. komentē jaunāko sniegumu.


Autori kopdarbu raksturo kā ceļojumu jaunā pasaulē, kur vienā stūrī notiek patiesības meklēšana, bet citā notiek ballīte. Tajā nav lineāra koncepta vai stāsta, kam sekot līdzi. Audiāli tā drīzāk atgādina paralēlu realitāti, kurā var dzīvot, kamēr mūzika skan.


“Šis albums, manuprāt, tapa īstajā brīdī, radošā brīvībā, bez nekādiem sākotnējiem nodomiem vai uzspiestiem apstākļiem. Atceros, kā pirms pāris gadiem, iesākot sadarbību ar E.V., runājām, ka varētu uztaisīt kādu singlu vai EP ar pāris skaņdarbiem. Nebija pat doma par kopīgu albumu, bet, laikam ejot, radās vairākas jaunas idejas, tika atlasīti un izķerti jaunie beati, kad beigās mēs attapāmies ar 13 treku albumu. Šis kopdarbs ir nācis no sirds un ielu kultūras, nedomājot par citu viedokli vai sabiedrības standartiem. Tas ir, manuprāt, mūsu abu labākais darbs līdz šim, kur tiek pilnā mērā parādīta mūsu radošā pieeja, unikalitāte un daudzveidība.” - VEIDERS komentē albumu.

Albums “JAUNĀ PAGRĪDE” sastāv no 13 kompozīcijām. Visi skaņdarbi ir ar satīras, pašironijas un grandiozitātes pieskaņu. Atklāti tiek pausti viedokļi par samērā jūtīgām tēmām, tiek izcelts mākslinieka E.V. liriskā “Es” augstprātīgais personāžs, savukārt, pilnā apjomā izpausta bītmeikera VEIDERS tehniski agresīvā un daudzveidīgā mūzika.

Tajā vēl piedalās tādi hip-hop mākslinieki kā Edavārdi, goča, Kaizers, xantikvariāts u.c. Albuma vizuālais saturs tapis ciešā sadarbībā ar TimelessR. radošo komandu, kā arī VEIDERA rokrakstu. Grafiskā dizainere, vizuālā satura autore - MEGI jeb Katrīna Megija Deičmane. Par albuma ierakstiem un skaņas apstrādi parūpējās Kaizers. Albums ir pieejams visās straumēšanas platformās un TimelessR. YouTube kanālā.
Cilpu Cīņas | FINĀLS ar JJ LUSH un Out Of Stock
artis ar ZIƎMELI turpina ceļojumu skaņējuma eksperimentos un nomet albumu “Dubļi 2”


Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām / publicējam / saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā.

To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:Liels PALDIES par Tavu atbalstu!Viena Mīlestība!

コメント


bottom of page