top of page

23. un 24. nedēļas atskats

Pēc nu jau ierastās divu nedēļu pauzītes esam atpakaļ ar jau ierastajiem atskatiem Latvijas Hip-Hop’a scēnas apvāršņos.

Ko lai saka? Aktīvi, pat ļoti aktīvi. Varbūt anša pareģojums būs patiess, ka šī būs Latvijas repa vasara.

Tas arī viennozīmīgi priecē un rada pārliecību, ka tas vilciens joprojām ir stabili uz sliedēm un nedomā apstāties tā pa vienkāršo.

Tā tik turpināt un uz augšu māsas un brāļi.


Bet pirms ķeramies klāt atskatam, pārskriesim pāri Dziesmu un Bītu Top’iem.

Kā arī esam modri, gaišu prātu, sauli sirdī, pieskatiet savējos. Miers.

23. nedēļa


22. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Rikijs Done Did It x xantikvariāts x Krivenchy x Hotte - Taxi


2.vieta

Reiks x Deniss - Pacel acis


3.vieta

March - Kebabbox22. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Thomas Haze - Delusion


2.vieta

Silins Beats - Speak up


3.vieta

At94 - Škērsiela
23. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Kaizers izdod solo debijas albumu “Uz līnijas”. Varētu pat teikt “Latvijas Hip-Hop’a scēnas visilgāk tapušais un arī gaidītais albums”. Kāpēc tā? Viss ir gaužām vienkārši - Kaizera kā repera, bītmeistara un producenta aizsākumi meklājami jau 2005. gada sākumā, kā bītmeistars ar segvārdu "KZR beats" un piedaloties kā viesmākslinieks dziesmās un tā laika paaudzei zināmos projektos, kā Savs I Savs, Satin Pasauli un protams Kreisais Krasts.

Tad nu mēs varam teikt “BEIDZOT!!!” un esam sagaidījuši Kaizera, vairāk kā vienas dekādes pieredzes un zināšanu apkopojumu albuma formātā.

Albumā ir iekļautas 8 dziemas, kas tapušas pēdējo 3 gadu laika posmā. Kur visu ierakstu un pēcapstrādi ir veicis arī pats Kaizers.

15 gadus esmu sevi būvējis hiphopā. Visu šo laiku klejojis pa mūzikas un dzīves džungļiem un vācis pieredzi, pa ceļam cīnoties ar dēmoniem, savu ego un vājībām, lai beigās uzkāptu kokā un dabūtu to banānu. Mans mērķis bija attīstīt sevi līdz tādam līmenim, lai pats varu izdarīt visu, kas saistās ar dziesmu radīšanu no a līdz z. Vai esmu ticis pie savas trofejas (būšanas mierā ar sevi), vēl nezinu, bet rokās ir visas iespējas, lai to izdarītu. Albumā izvedu klausītāju cauri saviem džungļiem, un, iespējams, kāds tur sadzirdēs vietas, kurās ir pabijis pats,” - Kaizers.
Steps nomet otro studijas albumu “Slikc Suns”.

Albums bagātīgs ar Latvijas Hip-Hop’a scēnas lielu vārdu līdzdalību - ansis, Ozols, Prusax, rolands če, xantikvariāts un citi. Skanējumu interesantu padara “punk” un hiphop mix, to visu papildinot ar bagātīgām melnā humora rindām, tā padarot savu grēksūdzi ausij patīkamāku.

Īsāk sakot - Latvijas repa panks savā elementā.
Arstarulsmirus izdod trešo albumu “Dedz” no četru “Vēlējuma dziesmu” albumu cikla. Katrs no dziesmu kopumiem metaforiski atspoguļo kādu no četrām stihijām - ūdens, zeme, uguns, gaiss.

Trešais cikla albums veltīts uguns tematikai, dziesmu tekstos iekļaujot to simbolizējošas izpausmes un asociācijas – te ir dziesmas par sirds degsmi; par uguni acīs; par emocionālu izdegšanu; par sadarbības dzirksti; par kustības strāvojumu; gruzdošu pārliecību; par kvēlojošu aizrautību; par mērķitiecību kā skābekli radošai liesmai un daudz ko citu, kas palīdzēs šo vasaru padarīt karstu.

Muzikāli, atspoguļojot uguns īpašības, albums ir veidots krietni intensīvākā un dinamiskākā skanējumā, salīdzinot ar iepriekšējiem projekta ierakstiem. Lau jums patīkama klausīšanās!” - Arstarulsmirus
HXSTILE nomet bītteipu “beats part idk 6 maybe
24. nedēļa


23. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Sirds x Ozols - Gaisa flote


2.vieta

Sprūds - Viss kā parasti


3.vieta

Serpentīns - Izlemts
23. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Slavz - Tipsy


2.vieta

dotConcept - Hibernate


3.vieta

Silins Beats - Rodeo
24. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’āBeat Macheen izdod 25 bītu garu relīzi / izlasi “808 Beat Tape, Vol. 1”.

Pēc nosaukuma var secināt, ka uzvars ir likts uz jaunās skolas bītiem, kas uzurnās ne tikai jaunos, bet arī vecos ar izkoptu un nostrādātu audio un kopējo tumšo noskaņu, kas plūst cauri visam kopdarbam.


Tiem, kas vēl nav paspējuši iepazīties ar Beat Macheen – Īstajā vārdā Ģirts Bariss ir multižanru producents, un producē nu jau, teju desmit žanros, no Hip-Hop’a, Graima līdz Drum & Bass un House muzikai. Jau vairākm, kā padsmit gadus ir nodevies muzikai, kā primārajai lietai un būtībai. Beat Macheen nāk no Jelgavas, kur ieguvis muzikālo izglītību spēlējot klavieres un bassģitāru, kā arī piedaloties orķestra nodarbībās un dziedod korī. Īsumā- muzika ir bijusi Ģirta dzīves galvenā sastāvdaļa. Savā laikā arī bijis Hip-Hopa apvienības SEKKTA sastāvā dalot skatuvi ar visiem pazīstamo Kurtu, Sauli kā arī DJ KRESS’u un citiem. Laikam ritot Beat Macheen ir pārvācies uz Angliju, kur arī atvēris savu Leiblu “Fresh Music Frontier” un uzproducējis teju 200 dziesmu un bītu, izkopjot savas prasmes audio apstrādē.

"Ar ko varētu raksturot “808 Beat Tape, Vol. 1”? Ar tumšu netīru taču izkoptu skanējumu, kas ļauj klausīties visu kopdarbu no A līdz Z un sajust kā katrs bīts pasvītro Beat Macheen tēlu audio viļņos.

Pirmais bīts “Final Cut” ir tapis vairāk kā pirms pieciem gadiem un ir pierādījis izturību pret laika zobu ,turpinot “spārdīt” kā pienākās arī šodien. Relīzes turpinājuma skaņas tekstūra paliek mazliet vairāk piesmacēta, kas ir Beat Macheen audio apstrādēs rokrakts, kuru viegli varēs atpazīt iepazīstoties tuvāk. Un kā piemēru vēlos pieminēt bītu “Water AFK”, kas šķietami salikts no vairākiem žanriem, radot pilnīgu un piesātinātu audio bildi, kas zināmā mērā atgadina vecas filmas tekstūru.

Lielu uzsvaru gribās likt uz treku 808 Tribe, kas ir viens no spēcīgākajiem bītiem šajā relīzē ieturot to pašu netīro tekstūru un radot neticamu efektu ar hipnotiskiem vokāliem fonā.

Runājot par bītu izlases otro pusi, šķietami mierīgākā noskaņā, taču vēl jo projām tik pat tumši seko vairāki bīti, kas raisīs pārdomas ik kātrā. Viens no bītiem, kuru gribētos pasvītrot ir “Call Ann Uber”, ar gandrīz vai skumju noskaņu, kas būtu piemērots pelēkām lietainām dienām, vai tumšiem lietainiem pārdomu vakariem.

Un cilvēkiem, kam patīk vairāk “Sountrack-īgakas” noskaņas noteikti iesaku atgriezties pie “Tribe Called Question” bīta, kas sķietami iegremde vairāk par jeb kuru citu bītu šinī relīzē. Un runājot par noskaņu kā tādu, tad absolūti episka noskaņa ir bītam “Felt It”, kurš ir šīs izlases vecākais bīts, kas tapis pirms vairāk kā 8 gadiem.

Beat Macheen “808 Beat Tape, Vol. 1” izskaņu noslēdz ar trim mazliet gaišākiem toņiem atstājot visus 808 bītu un Hip-Hopa cienītājus gandarītus pozitīvā noskaņā.

Cieņu pret klausītāju ausīm un Hip-Hopa kultūru sajutīs katrs kurš noklausīsies šo izlasi!" - Beat Macheen
Mini miksteps no Linli “bby lee

Čau visiem! Šogad man ir tāda sajūta, ka esmu nokrāmējies ar dažādām nepabeigtām dziesmām un projektiem, tapēc izlēmu izveidot nelielu mixtape - (bby lee) ar 3 vasarīgām dziesmām, lai kārtīgi iekustinātu vasaras sākumu.

Mixteips tiek laist ārā ar domu, kā neliels ieskrējiens manam šī gada debijas albumam (ZEM VESTES UN HŪDIJA)” - Linli
Nedaudz Latvijas krievvalodīgās scēnas stafs

Stalin x Carter x BirthDayay - 24k:Tape

Maz zināmās apvienības “24K” mākslinieki apvienojas vienotā miksteipā, demonstrējot Rīgas un Jūrmalas stilus. Melodiskas noskaņas un pozitīvi lādiņi no puišiem, ielidos jūsu atskaņošanas sarakstā, nospied play un izbaudi to” - BirthDayay
Packman saruna 100 Tonnas Kultūras jaunajā epizodē par mūziku un vēl šo to...


Neliels atskats uz aizritējušās nedēļas nogales pasākumu.

Atskata un foto autors: shotbycg (instagram)


Jūnijs pasaulē skaitās, kā praida mēnesis, kas ietvēra arī no 13. līdz 19. jūnijam pasākumus Rīgā, kurā tika veidotas dažādas programmas sākot no sarunām, izstādēm līdz kārtīgai nakts ballei .

Ar iespēju ļaut fotografēt noslēguma koncertu nepalaidu garām šo iespēju pabūt pasākumā, kurā iespējams arī nebūtu iedomājies apmeklēt. Noslēguma koncerta performances bija dažādas sākot ar funk jazz, kurā iznāca mācītāja tērpā Ralfs Eilands, ar skatītāju emocijām uzlādēts – Rojs Rodžers, kā arī lai nomierinātu lielo apmeklētāju pūli ar latviešu māksliniecēm MARTA un Kato.

Koncerta laikapstākļi bija pozitīvi balstoties uz to, kā tika solīts un koncerts bija tik enerģijas pārpilns, ka sāka krist gaismas virsū pavadošajam sastāvam. Šo noslēguma koncertu var raksturot ar kārtīgu sajauktu emociju kokteili, sākot no neērtuma stāvokļa līdz kārtīgai ekstāzei, kurā palīdzēja latviešu hip-hop mākslinieki. Kā pirmais mākslinieks kāpa BDM, kurai nāca palīgā Amanito, jeb arī dēvēts, kā Mušmire, kuru acīgākie atpazīst no battle rap 371 Clique trešās, noslēguma sezonas. Pēc kuriem ar spridzinošu performanci uznāca viens no siera zēniem – rolands če un no reperiem ar vismazāko atvēlēto laiku uzkurināja tautu pēdējai noslēguma koncerta stundai. Noskaitot “Riņķa deju” un sākoties “Pīle” instrumentālim, rolands če pieteica nākamo koncerta mākslinieku – ansi. Kas tas par koncertu ar ansi bez “zemes stunda”, kurā visi apmeklētāji vienojas vienā balsī. Vērts pieminēt, ka daļa apmeklētāji bija arī ārzemnieki, kuriem netraucēja galvenām frāzēm sekot līdzi. rolandam če ar ansi palīdzēja pie pults bītmeikeris 181h. Beidzoties anša performancei uz skatuves, kā noslēgušie viesi tika aicināti Edavārdi, Krivenchy un Jumbo XXL jeb vienkārši tautā dēvēti, kā latviešu repa supergrupa Singapūras Satīns.

Šāda veida pasākumu esmu apmeklējis pirmo reizi dzīvē un pieņemu, ka ne pēdējo, ja būs tikpat spridzinoši hip hop performances, kā arī profesionāli novadīts pasākums, par ko var teikt lielu paldies improvizācijas teātra DIVAS vadītājām.


Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page