top of page

1. un 2. nedēļas atskats

Jaunais gads klāt, jauni notikumi, dziesmas un bīti turpina mūs priecēt.

Arī mēs esam labāka atskata formāta meklējumos, ieviešot nelielas izmaiņas, izņemot sarakstus ar aizvadītajām dzimšanas dienām, tās pārvietojot uz lapas kalendāru, tā dodot nedaudz precīzāku datumu, kad varat apsveikt savu iecienīto reperi vai bītmeistaru. Ja šinī sakarā ir kādas neprecizitātes vai arī kāds ir izlaists, lūgums dod ziņu mums uz epastu: hhnolv@gmail.com


Teiciens “Kā Jauno gadu sāksi, tā ar to pavadīsi” ir ņems vērā nopietni. Dažāda rakstura informācija sāka birt jau faktiski nākošajā dienā, tiklīdz tika pāršķirta kalendāra lappuse uz Jauno 2022. gadu. Centāmies būt maksimāli vērīgi un apkopot visu kas nonāk mūsu redzes lokā.

1. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Mazirbe izziņo, ka no 1.janvāra Spotify un citās straumēšanas lapās ir pieejama izlase ar dziesmām 2008-2020. Izlasē ir iekļautas 20 dziesmas, sākot ar pirmo dziesmu, kas tika ierakstīta Only one records studijā 2008. gadā uz Ejay 4 bīta, līdz pēdējiem 2020. gada ierakstiem, iekļaujot dažādas sadarbības ar dažādiem izpildītājiem un producentiem. Lai visiem patīkama klausīšanās, kamēr gaidām jauno albumu “Pāķis brīvsolī”, kuram vajadzētu iznākt 2022, ja viss notiks kā tam jānotiek.
Saruna ar Edgaru Sniegu par svaigi izdoto grāmatu "No Ghetto līdz Olimpiskajam Zeltam", par savu dzīves ceļojumu un ceļojumu Latvijas Hip-Hop’a scēnā.
Pirmoreiz Latvijas Hip-Hop vēsturē: pašmāju repere pozē vīriešu žurnālam.


Jaunajā gadā skaļi par sevi atgādinājusi pašmāju hip hop izpildītāja BDM, kura kļuvusi par pirmo latviešu reperi, kas pozējusi vīriešu žurnālam. Par provokatīvu dēvētā māksliniece redzama uz žurnāla “Klubs” janvāra numura vāka, un Latvijas hip hop mūzikā tas ir kas nebijis.

Piekrītot pozēt vīriešu žurnālam, gribēju simboliski pāršķirt jaunu lappusi Latvijas hip hop vēsturē – lappusi, kur žanrā līdzās maskulīnajam pastāv arī sievišķība. Latvijā hip hop žanrā jau gadu desmitiem dominē stiprā dzimuma izpildītāji, kuri neapzināti nosaka ne tikai saturu, bet arī vizuālās reprezentācijas formas, ievirzot tās viena dzimuma nospraustās robežās. Manuprāt, esot meitenei hip hop žanrā, ir aplami vairīties no savas sievišķības, un vēl aplamāk to darīt tikai tādēļ, lai žanra vīrieši uztvertu kā savējo. Es nekaunos ne par savu ķermeni, ne faktu, ka esmu sieviete,” norāda BDM. Līdzās drosmīgai fotosesijai žurnālā lasāma arī atklāta intervija ar reperi.

BDM – hip hop izpildītāja no Rīgas – sevi uz pašmāju mūzikas skatuves pieteica aizvadītā gada sākumā, bet 2021. gada jūlijā iznāca mākslinieces debijas albums “Shapeshifter”, kurā dzirdami arī tādi zināmi mūziķi kā Latvijas hip hop leģenda reperis Kurts un dziedātāja Diona Liepiņa.

Žurnāls "Klubs" publicitātes foto, fotogrāfs Toms Norde.
Arī Nātre sadarbībā ar Burlaku Jauno 2022. gadu sagaida ar svaigu relīzi “Tam tā jānotiek”.

Visiem manas mūzikas cienītājiem un atbalstītājiem - ir pienācis tas datums, kad varu Jums piedāvāt “Tam tā jānotiek” teipu kas radies kopā ar Burlaku! 10.dziesmas kuras radušās brīvos un atelpas brīžos no galvenajiem projektiem! Burlakam miksteips, man Aplis ap Sauli, ko neizdevu 2021.

Albums pieejams visās lielākajās straumēšanas platformās, kā arī tuvākājā laikā būs info par fiziskām diska kopijām!

Milzīgu paldies gribēju pateikt visiem maniem cilvēkiem, kas ir ar mani šajā dīvainajā periodā!

Laiks nākt gaismā!” - Nātre
Bruks, jauns vārds scēnā, debijas albums “Tvaika iela”.

Ilgi gaidītā diena ir pienākusi - mans pirmais studijas albums “Tvaika iela” ir gaisā! Albuma nosaukums un koncepts ir radies vairāku likumsakarību dēļ. Pēdējo divu gadu laikā dažādu apstākļu sakritību dēļ saskāros ar cilvēkiem ar dažādām psihiskām saslimšanām. Tajā laikā es sāku pievērst uzmanību iekšējām sajūtām ko izjūt dažāda veida cilvēki. Daudzas šīs sajūtas pārklājas ar sajūtām, kuras izjūt cilvēki bez psihiskām diagnozēm. Lai izdodas! Albumu var noklausīties: Youtube, Spotify, Apple music un citās mūzikas straumēšanas platformās.”- Bruks
Reperis E.V. sadarbībā ar ALCE (Alise Diure) izdod video klipu dziesmai no gaidāmā albuma “The Smoke & Mirrors LP”, kas iznāks šī gada 28. janvārī. Pati dziesma, kā arī video klips “The Magic”, satura ziņā centrējas par un ap mūzikas tēmu. Video klipā tiek apskatītas Latvijas hip-hopā nozīmīgas lokācijas, kurās vai nu top mūzika, vai nu tiek sasmelta iedvesma mūzikas radīšanai. Tostarp tām ir Kreisā Krasta ierakstu studija, Dirty Deal Audio studija, rolanda če ierakstu studija un Ozola apģērbu veikals Hoodshop, kurā ir atrodamas ikoniskas ar hip-hopu saistītas relikvijas. Dziesmā saksofonu iespēlēja Ernests Aļļis.

Šī dziesma un video klips ir svarīga albuma sastāvdaļa, lai varētu saprast gan mākslinieku neatlaidīgo radošo procesu, gan nākamo albumu, kad tas iznāks. Tas viss ir par mūzikas burvestību, kā arī par to, kas ir tās sajūtas mūsos, kas rada šo burvestības iespaidu.

Tādēļ arī pašu dziesmu sauc “The Magic”.” – tā E.V. komentē savu jaunāko singlu.
Bītmeistars Chiko nomet bītteipu “2021 Taped”.
Interneta akadēmija 2 - Pirmā Spēle

Ar jaunu sezonu un vadītājiem atgriežas izklaidējošs un vienlaikus izglītojošs medijpratības spēļu šovs “Interneta akadēmija 2”.

Otrajā sezonā vadību pārņem aizvadītās sezonas izcilnieks reperis Prusax, savukārt komandās galvenie spēlētāji ir jūtūberis Armands Jaunzems un jau iemīļotā “16+” raidījumu vadītāja Nansija Garkalne. Kurš kontrolē internetu? To mēs noskaidrosim jau pēc piecām epizodēm.

Šajā sērijā kapteiņiem pievienojas: Squadperson, Yana Bruk, Azubelis un Ods.

Raidījums tapis sadarbībā ar Baltijas Mediju izcilības centru un Internews.
2. nedēļa


1. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

E.V. x Ernests Aļļis - The Magic


2.vieta

mid - lol


3.vieta

TeniSwami - Bilingual1. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Menaco Beats - Bonds


2.vieta

dotConcept - swept


3.vieta

BeatGoon x prodspinelli - Strapped
2. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
12. janvārī Zelta Mikrofons ar dažādu mēdiju starpniecību visas dienas garumā izziņoja Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2022 nominantus.

Šogad balvai iesniegti vairāk nekā 500 pieteikumi: 165 albumi; 37 debijas albumi; 149 dziesmas; 134 videoklipi; 20 koncertu videoieraksti un 23 albumu dizaini!

Mūsu kultūras pārstāvji arī bija aktīvi un savus iesniegumus bija sasūtījuši pamatīgi (visus neuzskaitīsim, skaties zemāk zem linka).

Šī gada Zelta Mikrofonā mūsu kultūru pārstāv un citos projektos līdzdarbojās šādi nominanti.


Hiphopa mūzikas albums izvirzīti:

BUSH – Putni

Edavārdi – Ekosistēmas

Eliots – Stulbais reps

Kurts – Laikā

Singapūras Satīns – STONKS


Videoklips izvirzīti

Evija Vēbere un ansis – Labs suns

Ralfs Eilands pied.Edavārdi – MIERS


Labākais albuma dizains izvirzīti:

EDAVĀRDI

Albuma dizaina autori: Terēze Strādniece, Maija Kuzņecova, Eduards Gorbunovs


Tautas balsojums “ELVI Gada dziesma” izvirzīti:

Plāksteris – Singapūras satīns, Samanta Tīna

Interneta akadēmija 2 - Otrā Spēle

Divas komandas, ar interneta personību Armi J un virtuves eksperti Nansiju Garkalni kapteiņu lomās, piecās spēlēs sacenšas par ceļojošo kausu un uzvaru “Interneta akadēmijā”. Katrā spēlē internetā atpazīstami viesi, pildot dažādus uzdevumus, centīsies noskaidrot, kurš kontrolē internetu! To visu vada reperis Prusaks.

Spēles noslēgumā izkristalizēsies interneta čempions un gandrīz čempions, kurš dosies palīdzēt izpildīt kādu labu darbu. Vai tas būs Armis? Varbūt Nansija? Noskaidrosim!

Šajā sērijā kapteiņiem pievienojas: IMeanLove, SourJ, Elīna Pakalne un Katrīna Karele.

Raidījums tapis sadarbībā ar Baltijas Mediju izcilības centru un Internews.
Pagājušā gada batla “Štuka par bazaru” mega pārsteigums un otrās vietas ieguvējs Wiesulis sadarbībā ar producentu sangvn izdod debijas albumu “Fianchetto”, kas sacēla vētru ne tikai laukā, bet arī visā Hip-Hop’a komūnā. Interesants, savu interesanto skanējumu un tikpat sulīgi interesantām rīmēm. Jauns Latvijas repa līmenis.

Albums kopumā tapa gandrīz 3 gadus. Lēnā garā, bez liekas steigas, konkrētas vīzijas vai ambīcijām. Patiesībā pirmā dziesma, kuru ierakstījām bija "Fianchetto2019", neskatoties uz to, ka tā ir pēdējā albumā. Šī dziesma patiešām tapa 2019. gada vasarā, neilgi pēc brīvrunu batla. Mana rakstīšanas maniere, kopš tā laika ir krietni mainījusies, ko var dzirdēt, salīdzinot šo dziesmu ar citām albumā iekļautajām. Taču, sakarā ar albuma minimāli esošo konceptu par sākumu un pirmajiem gājieniem (tādēļ arī nosaukums "Fianchetto") šī dziesma ir tas pats, pats pirmais gājiens. Viss tika ierakstīts pie sangvn, kā arī visi bīti ir viņa. sangvn'am ir savs rokraksts, un, manuprāt, visai neierasta skaņa, kas manās acīs šos bītus padara interesantākus, netradicionālākus, līdz ar to manī bija motivācija rakstīt interesantāk, iespējams neierastāk. Noteikti negaidījām, ka šī relīze būs tik veiksmīga, taču esmu neizsakāmi priecīgs un pateicīgs par atbalstu! Mēs radām mūziku sava prieka pēc, un noteikti turpināsim to darīt arī turpmāk!” - Wiesulis
Reperu un bītmeistaru apvienība WAFL GANG nomet bītteipu “Life With Lovwee


Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!


コメント


bottom of page