top of page

2021. gada Latvijas Hip-Hop'a atskats

“Un 2021. gada finiša taisnes lenta pārrauta” - savādāk šo gadu nenodefinēt, kā milzīgu 365 dienu traiatlonu. Kāds finišu sasniedza daudz maz veiksmīgi, kāds pēdējiem spēkiem novēlās, kāds izstājās kādā posmā.

Lai arī kāds bija aizgājušais gads, skatoties no pandēmijas “lejslēdža”, “mājtupja” un velns viņ’ zin’ vēl no kāda viedokļa, izskatās šausmīgs un tur nevar nepiekrist. BET! Savelkot kopējo ainu, apkopojot mums pieejamos skaitļus un notikumu info, mēs varam ar mieru sirdī teikt, ka gads Latvijas Hip-Hop’ā ir bijis gana piesātināts, dodot iespēju tanī visā jebkuram atrast ar ko veldzēt savu sirdi un priecēt dvēseli.


Pirms ķeramies klāt uzskaitīt ciparus un apskatīt mūsuprāt, nozīmīgākos aizritējušā 2021. gada notikumus, sūtam MEGA LIELU PALDIES visiem sekotājiem, visiem kas dalās ar mūsu radīto materiālu, raksta ieteikumus un kritiku, PALDIES visiem, kas piedalījās kādu atskatu tapšanā, PALDIES visiem, kas projektu atbalstīja ar ziedojumiem. Tas viss mums ir ļoti svarīgi, liekot mums attīstīties un meklēt risinājumus, ar esošajiem resursiem un iespējām, sniegt jums tīkamāku saturu.

Viennozīmīgi, MEGA LIELS PALDIES visiem izpildītājiem, to menedžeriem, bītmeistariem, dīdžejiem par jūsu darbu un tā radošo rezultātu, par to, ka mūsu ausis sasniedz Latvijā un ārpus Latvijas mītošo reperu un to komandu radītā mūzika un pasākumi, kas bagatinā mūsu mazo Latvijas Hip-Hop'a kultūras burbulīti. Kā arī, Paldies tiem cilvēkiem, kas dalījās ar savām privātajām ierakstu kolekcijām, papildinot iradio arhīvu.

Un ja kāds ir palicis nepamanīts (visam 100% nevar izsekot un izvērtēt) vai pakļuvis zem mūsu minimālā filtra un nav ticis iekļauts kādā atskatā vai TOP’a nedēļu balsojumos. Nebēdā! Visam savs laiks, turpiniet darboties, attīstīties un kas zin kur nākotnes ceļi vedīs.PALDIES JUMS VISIEM! VIENA MĪLESTĪBA!
Nedaudz mūsu kopējās statistikas par 2021. gadu:

Dziesmas - 1063

Bīti - 1868

Albumi, EP, Miksteipi, Bītteipi - 104


Tas ir tikai tas, ko mēs esam piefiksējuši, vai paši izpildītāji, vai to menedžeri mums atsūtījuši. Vēl ir palicis liels cipars nepamanītā materiāla un daļa zem filtra paliktais, kas nav iekļauts kopējā statistikā.
Tad nu Latvijas Hip-Hop’a 2021. gads.
Janvāris


EP - 5 - Cegly - Vysmoz kaut kas pozitivs, daaguchii - nav nosaukuma, Rencis - Vibrācijas Pārbaude, Idus Abra - Bez Ierunām, XRL - Spoku Pilsēta

Miksteipi - 1 - Dubļu mūzika Vol.1 LV chopped & screwed MIX

Izlases - 1 - Shadow Man - 0202

Bītteipi - 1 - thundaa
2021. mums iesākās ar patiesi patīkamu “WOW!!! PAG’ KO!!!???” ziņu no ASV.

March sadarbībā ar Tabli ir uzmāsterējuši gabalu un nosūtījuši REDMAN (ASV), lai pievienotos Redman veidotajā miksteipa izlasē. Kaut pretendentu ir bijis pietiekami daudz, tomēr March un Tabļa gabals “The Man” izturēja konkurenci un tika iekļauts Redman miksteipā, kas pēc souncloud datiem, uz šodienu, ir klausītākā dziesma visā izlasē.

Noņemam keponu vai / un bīniju March un Tabļa priekšā, tā tik turpināt. Kā tas viss notika un kā līdz tam tika, lasi mūsu atskatā.
Arī breika dejotājiem šis aizritējušais gads sākās ar lieliskām ziņām un pat reālu darbības plānu izvirzīšanu noliktajam mērķim. Un mērķis ir 2024. gada Olimpiāde Parīzē, kuras programmā oficiāli ir iekļauts breika dejas kā sporta disciplīna.

Darbības plānā tika nolemts kādi pasākumi LSDF (Latvijas Sporta Deju Federācija) jāveic, lai sakārtotu dokumentāciju un iekļautos Latvijas Olimpiskajā komitejā, automātiski nosakot, ka breiks būs oficiāli atzīta sporta disciplīna Latvijā. Kā arī sagatavot sacensību un atlases programmu, kas sāksies pēc ierobežojumu atcelšanas (sakarā ar Covid-19 izplatību), paredzot 3-4 Latvijas kausa izcīņas posmus.

Novēlam dejotājiem izturību un veselību visā sagatavošanās posmā, gan pašā Olimpiādē.
Mūsu Janvāra dziesmas un video:


XenriX - Drillin

Takts x TrippyMarks - Ne Sākums, Ne Beigas

Grafomāns - Mona Lisa

xrobertsl x Ava Lee - Valsts

Jacques of S'T'A - On and on

Februāris


Albumi - 2 - Ods - Oda Priekam, Burlaks - Ziemas Blūzs

EP - 4 - Šaks - Šeit ir tikai cilvēks, Prusax - Nemīz, būs OK!, Kreativs - Simts, Z0diaks - Skābe

Miksteipi - 1 - gods - Goda Vārds

Bītteipi - 1 - SLAVZ - One By One Full Mixtape
Turpinoties valstī noteiktajiem epidemioloģiskajiem ierobežojumiem, februāris turpināja savu gaitu bez klātienes vai online pasākumu esamības, bet mūziķu darbs pie materiāla ar to neapstājās, mūzika un to video klipi nāca gaismā ar savu ierasto gaitu un kvantitāti. Tam visam pa vidu scēnai pieteica sevi jauna seja, daiļa / noslēpumaina repere, papildinot Latvijas sieviešu reperu rindas (skat. zemāk sadaļā Gada debija).
Mūsu Februāra dziesmas un video:


Sudrabu Aifs - 13:37

BDM - IG Mīla

Pafs - Iemesls

Brīvrunu Projekts x Limonāde - Ko vēlas sievietes?!?

Sudrabu Aifs x Sudrabu Sirds - Oktobris

graafs - Šaubas

Stalin x ДакДаффи - Банк

Marts


Albumi - 5 - NeoStas - Сигналы, Latgalīšu Reps - Cyta Dzela, Punkts uz I - Svars, Amanito - Mushroom Season, Trench Mafia Locco - Locco Santana

EP - 2 - Normis Simpsons - Vēsā Mierā, Rons Ronins - Studiju Gadu Ideālisms

Miksteipi - 1 - f6 Lex - Maksimālais Ātrums

Bītteipi - 1 - Phatt Rainy J / DJ Labvēlīgais Crips - Shit Beats Inc.
Marts mums visiem paliks atmiņās ar “Zelta Mikrofons 2021”, bagātīgo balvu iznešanu, kas parādīja, ka Hip-Hop’s kā kultūra un reperis kā izpildītājs ir pamanīts un vērā ņemams Latvijas mūzikas scēnas spēlētājs. Par to liecināja ne tikai bagātīgais apbalvojumu saraksts, bet arī pašu reperu kāpšana uz skatuves Hip-Hop’a un citu projektu ietvaros, kas parādīja cik patiesībā reperi var būt elastīgi un pielāgoties spējīgi, attiecībā pret dziesmu, to papildinot ar savu repu.

Pasākuma skatuvi ierībināja Nova Koma kopā ar Edavārdi un Idus Abra nobliežot “Urbi”, Ozols ar Lindu Leen un rolandu če, par godu 20 gadiem albumam “Cieņa un Mīlestība”, noblieza koverversijas dziesmām “Rajons, Bokss, Cīņa”, uz ceremonijas beigām savu vārdu uz skatuves atsāja arī SourJ ar līdzdalību Loretas Reides dziesmā “Stāvi manā priekšā tu”.

Debijas Zelta Mikrofons aizgāja ŪGAi,

Labākais Hip-Hop un GADA albuma Zelta Mikrofonus iecēla ansis ar albumu “Liela Māksla”, kas, starp citu, ir pirmais Zelta Mikrofons Latvijas Hip-Hop’am GADA albuma statusā,

GADA dziesmas Mikrofons aizgāja ZeBrene un Ozola dziesmai “Antidepresanti”.


Bija arī citas nominācijas, kurās bija atrodami reperu vārdi. Parādot, ka šī subkultūra ir gana aktīva un produktīva.


Hip-hop mūzikas albums:

Y A U D A – OZOLS / 0’79 records

Krasta FM – Kreisais Krasts / pašizdots

Lavīna – Arturs Skutelis / PKI

LG ir HH – ŪGA / pašizdots

Liela māksla – ansis / Netīrās cilpas


Džeza vai fanka mūzikas albums:

Koncertprogramma Pa Apli – Very Cool People feat. Edavārdi, ansis un Kristīne Prauliņa / SIA Very Cool People


Rokmūzikas albums:

Vismaz 9 reizes – Nova Koma, piedalās Edavārdi, Idus Abra / Grautiņa ieraksti


Dziesma:

Antidepresanti – Zebrene & Ozols


Debija:

LG ir HH – ŪGA / pašizdots


Videoklips:

Atkal jau – rolands če

Blingi & Bambaleo – Singapūras Satīns
Mūsu Marta dziesmas un video:


Shibiks - Slapjie sapņi

Rick Feds x March - Chill Vibes

ansis x rolands če x Kristīne Balanas - Pīle

Serpentīns - Starpība

Zeļģis - ‘20

Artuuro Schizo Phrenos - Žilešu lietus

Aprīlis


Albumi - 1 - Reinis Kapone - Dvēseles Aptieka

EP - 2 - Tripple Sex - Da Wenom Tape Vol.2, Bloki Records - Bloku Zēni EP

Miksteipi - 1 - xdragentinationwxrl - Atriebība

Bītteipi - 2 - robis. - soul, dotConcept - I.NEED.$Pirmo reizi Ghetto Games jauno mūzikas talantu konkursa Ghetto Faktors ietvaros, tika organizēts jauno reperu konkurss Ghetto Raptors 2021. Abi konkursi noritēja vienlaicīgi un ar vienādiem noteikumiem, un balvas fondu 2000 eiro katram konkursam.

Atlases kārtā konkursam tika izvirzīti 30 dalībnieki - 26 dalībniekus atlasīja žūrija un 4 dalībniekus iebalsoja skatītāji.

Žūrijas komanda: Ozols, Sushi Takeout, Punkts uz I.

Konkursa uzvarētājam balvu bija iespējams realizēt sadarbībā ar mūzikas menedžmenta aģentūru Zvaigznājs un Kreisā Krasta studiju, piedaloties jau zināmajam reperim Punkts uz I, kā arī tika garantēta uzstāšanās Ghetto pasākumos vasaras sezonā.
KIWIE aiziet jaunā līmenī. Tagad Fat Monster ir redzams un pieejams ne tikai uz ielām, posteriem, krekliem un privātajās kolekcijās kanvu formātā vai sienu gleznojumos, bet arī kriptomākslas digitālajā formātā - NFT (non-fungible token).

KIWIE kā savas darbības mērķi nākamajiem gadiem ir izvirzījis mākslas darbu radīšanu visās pieejamajās 195 pasaules valstīs. Katrā valstī radot aptuveni piecu dažādu izmēru krāsojumus, kas tiks izlaisti blokķēdes sistēmā. Projekta ietvaros, kopumā ir plānots izveidot 1001 unikālu mākslas darbu.

Katru NFT darbu papildinās īpaši veidota virtuāla 3D animācija, kurā fiksēts reālais aerosola gleznojums, tā reālajā atrašanās vietā, norādot arī tā ģeogrāfiskās koordinātas.

Ar 2021. gada 13. aprīli vienā no lielākajām digitālā tirgus platformām Rarible ir publiskota pirmā KIWIE NFT darbu sērija, kas sastāv no sešiem darbiem.

Apsveicam KIWIE ar jauniem radošuma izpausmes apvāršņiem. Lai dzīvo Fat Monster!!!
Mūsu Aprīļa dziesmas un video:


Reinis Kapone x Sudrabu Sirds x Kaizers - Dvēseles Aptieka

Singapūras Satīns - Toksisks

Pudeles Brāļi - Laiks Beidzies

Zeļģis - Spēle

Maijs


Albumi - 3 - Ivans Baigais - Zolitūdes Panti Vol.2, 3PK artis - Emergo, Edavārdi - Ekosistēmas

EP - 1 - Ginger Mane - Sintētika

Bītteipi - 2 - DanucD x Prgmat - Elevator Jazz, Phatt Rainy J / Labvēlīgais Crips - Holland CBD Hash Beats Inc.Maija mēnesis iezīmējās ne tikai ar silto laiku, bet arī ar valstī noteikto epidemioloģisko ierobežojumu atslābšanu, kas radīja iespējamību organizēt nosacīta lieluma pasākumus, ko arī samērā veiksmīgi izmantoja, radot patīkamu ainu un sajūtu, ka vasara pietuvojas un tā varētu būt kripatiņu patīkamāka, nesot ne tikai siltu laiku, bet arī savu sauju patīkamu mirkļu.
Mūsu Maija dziesmas un video:


Eiksho - Balanss

Ivans Baigais - Flight Mode

Yvan Cry - Peace To All Cities

Burlax x Nātre - Mugursomas stāsti

Bārda - Beigas nav vēl

Shibiks x Gocha - Pjedestāls

Jūnijs


Albumi - 4 - LIDOtown - Страница 85, Eliots - Stulbais Reps, Dzejnieks P - Ars Oratoria, prxmvc - Tuneļa Redze

EP - 6 - Liriskie Sētnieki - Nav Labi 1.6, Mansur - Multiverse, Teacha x Ods - Nekāda Haļava EP, Pudeles Brāļi - Pudeles Stāsti, Lil Karlix - Appreciated, MUUD - I

Miksteipi - 2 - Юст - Energy Mixtape, gods - Goda Vārds Jāņos

Bītteipi - 3 - Birch Please - Beat Tape by Birch Please Vol.1, Black Stage Audio - BSA Beat Factory Vol.1, Rupucs - Culture III
Latvijas reperis sāk aizvien aktīvāk ieņemt vietas lielo ierakstu kompāniju ģimenēs. Tā jūnija sākumā Ozols izziņo savu pievienošanos Sony Music Baltics, atzīmējot to ar singlu LIELAIS FLEXXX un tā video, plusā visus pārsteidza ar video spēli Android un IOS mobīlajām iekārtām.

Ja vēl neesi noflexojis savu partiju, tad meklē spēli GOOGLE PLAY un APPSTORE, un parādi cik jaudīgs ir tavs flexxx.
Jūnija sākumā noslēdzās jauno Latvijas reperu konkurss – Ghetto Raptors 2021, kurš ap sevi bija pulcējis dalībniekus ne tikai no Latvijas. Uz konkursu bija pieteikušies 50 pretendenti, no kuriem atlasīja 30 dalībniekus, kas cīnījās par – Ghetto Raptors 2021 titulu!


Par pirmās sezonas uzvarētāju kļuva Romāns Popovs jeb Roman Troy. Lai pilnvērtīgi piedalītos finālā, Romāns bija atlidojis no Lielbritānijas, Romāna dzimtā vieta ir Rīga.


Balticovo simpātijas balvu izcīnīja neviens cits kā uzlēcošā zvaigzne TikTok platformā -“La1nis”, kurš repā sauc sevi par lil La1nis. Skatītāju simpātiju balvu ieguva dalībnieks, kurš zem savas fināldziesmas bija sakrājis visvairāk “like” jeb patīk.


Ghetto Games simpātiju balvu iegūst - KRI$.

Galveno balvu “Ghetto Raptors” nodrošina Balticovo Premium, Kreisā Krasta Studija un Ghetto Games. Ieraksts Kreisā Krasta studijā un video filmēšana. Uzvarētājiem tika garantēta uzstāšanās Ghetto pasākumos vasaras sezonā.


Visas finālā iekļuvušās dziesmas
Mūsu Jūnija dziesmas un video:


Rassell x Sudrabu Sirds x Sudrabu Aifs - Neaizskarami

Dee.Three x Flabbijs - Ēnas

Rons Ronins x Normis Simpsons x Aquasleep - Amun un Norm

MUUD x HAMILI - Visi Zaebaļi

Raymo - Олимпиада

Jūlijs


Albumi - 3 - I Mean Love - 9, Johnyboy - Orbit, gods - Goda Vārdz 2, BDM - Shapeshifter

EP - 2 - MadRooney - Mocarta Kļūdas, MUUD - II
Pirmo reizi GGFest vēsturē tika organizēts Brīvrunu batls, kurā šoreiz sacentās 2 komandas - 371 Clique pret Brīvrunu Projektu. Komandām tika doti 5 dažādi uzdevumi - sākot no publikas iekustināšanas, beidzot ar “čečenu apli”, kurā dalībniekiem ir jāatrod pareizie vārdi vienam par otru, turpinot šo visu darīt pa apli. Tādā veidā ir noskaidroti uzvarētāji.

Cīņa bija visnotaļ interesanta, jo abas komandas bija ar savu batla veidu - 371 ir BPM batla komanda, kur attiecīgā raunda dalībnieks tekstu par oponentu iepriekš sagatavo, turpretīm Brīvrunu Projekts ir 100% brīvrunu / impovizācijas batlu meistari.

Kaut uzvara paņēma pieredzes bagātā Brīvrunu Projekta komanda, 371 puiši nekur daudz neatpalika, kaut bija manāms nedrošums, bet turējās godam un parādīja, ka Brīvrunu Projektam var būt arī konkurence - pozitīvā nozīmē. Paldies dalībniekiem par iesaisti! Kas tāds GGFest notika pirmo reizi!


371 Clique vs. Brīvrunu Projekts - GGFest 2021 VentspilsMūsu Jūlija dziesmas un video:


Bārda - Komats

JeeKaa x Idus Abra - Mazās Laimītes

Loud Sounding Empty Pots - Loud Sounding Empty Pots

rolands če - Marco Polo

Dainārs - Slīpi

ДакДаффи x Юст - Barz

Rihards Šmits - Man Vienalga

Sudrabs x Aifs x Chiko Beats - Komēta

AFK - AFK

Zeļģis x Goča x Ods x MCKN - Puikas

Augusts


Albumi - 2 - Daaguchii - Poēma, Melikols - Paps Mels

EP - 2 - Sudrabu Fam - Komēta, Edavārdi - Echo EP

Bītteipi - 3 - Thomas Haze - Summer Tape, DXIVI$$ - Deadly Friends Mix Vol.2, Rupucs
Pēc lieliskas iesildīšanās GGFest Vetspilī, Brīvrunu batls “Štuka par bazaru” 2021 ieskandināja Grīziņkalnā.

Šis jau bija desmitais brīvrunu batls, kas noticis Grīziņkalnā, taču šogad 8 dalībnieki pārsteidza skatītājus, žūriju un pasākuma vadītājus ar asprātīgām rīmēm, vārdu atskaņām, atbilstošu flovu, bagātīgu vārdu krājumu, bet pats galvenais - talantu! Visi 8 dalībnieki jau no pirmā uzdevuma demonstrēja ļoti augstu līmeni un paredzēt, kurš netiks nākamājā kārtā, bija samērā sarežģīti.

Renārs Zeltiņš par šī gada batlu savā instagram kontā raksta: “Neticami, bet tas bija labākais batls ever. Esmu vadījis gandrīz visus frīstailus šo gadu laikā un šķita, ka ir grūti likt man brīnīties vēl vairāk. Ir sasniegts kosmiski utopisks līmenis, kurā šķiet, ka tas, ko redzi un dzirdi ir virtuāla hologramma.”

Sīvas cīņas rezultātā, uzvaru izcīnija Idus Abra, kas ir Abras trešā uzvara “Štuka par bazaru” vēsturē. Noteikti jāpiemin 2.vietas ieguvējs, kas tikai pāris punktu attālumā bija no Abras - jaunais talants Wiesulis. Jāizceļ arī pārējie dalībnieki, kas ar savu sniegumu pierādīja, ka brīvrunu repam ir nākotne Latvijā, - Burlax, Zirnis, E.V., Sniegs, Trippy Marks un TeniSwami.


Štuka par bazaru 2021
Mūsu Augusta dziesmas un video:


Sudrabu Sirds x Sudrabu Aifs - Zēni Grib Patusēt

AHTOXA x Raivo Spoks - Tu Nezini

Edavārdi x Ralfs Eilands - Pavēro Zvaigznes

Juniors x Serpentīns - #Ciems

Marko x Hotte - Banda Līdzi

Septembris


Albumi - 4 - Maty - Fēnikss, Flip Phone Gallery - Below Average, Mufasah - Volk Life, emkei - Zelta Drudzis II

EP - 6 - Ipstens Kūns - Ultreya, Рэй Рижский - Репортаж из-за бугра, Vol. 1, MUUD - III, Epifānija - Celies EPifānij, G-Frank - Lucifers Uzvalkā, Butlers - Lojalitāte Pār Visu

Miksteipi - 2 - Enejs - Mixtape, SLAVZ - Trunk Funk Full Mixtape
Edavārdi uzbliež Ekosistēmu koncertu Hanzas Peronā un vienlaicīgi atzīmē mācību gada sākumu, jo koncerts notika 1. septembrī.

Pats koncerts tika ieturēts jaunā albuma “Ekosistēmas” konceptā, ienesot ķieģeļu un dzelzbetona džungļos savu ekosistēmu,kur ar visiem kopā tā sirsnīgi varēja iekačāt karmu.
Vēl mūs septembris iepriecināja ar lielisku ziņu no MESA, ka uzsācis sadarbību ar Warner Music Baltics. Kas, nu kārtējo reizi parāda, ka Latvijas reperi ir pamanīti un novērtēti. Atzīmējot šo sadarbības sākumu MESA izdod siglu Tuvāk Tev.
Mūsu Septembra dziesmas un video:


goča - seccta

goča - man nepatīk sejas

ŪGA - Piārs

MUUD - Nedienas

Burlax - Pagātnes garša

Ods - Turi līdz

Steps x xantikvariāts - Zeme deg

Fronto - Tgreee

Dii x Džošs - Meli

Latgalīšu Reps x Sanda - Auga, Auga

Pilsetas Strazds x Rafiks - Dzinulis

Oktobris


Albumi - 6 - Singapūras Satīns - Stonks, Kurts - Laikā, Alfyman - Dzīves Sodrēji, Ziedu Vija - CAW, HUNN - Hanjei, Teacha - Grand Prix

EP - 4 - Ricky Anderson x Amanito - Like a Child, Grainy - Zupa, Loopout - Music from Nowhere, DJ Labvēlīgais Crips - Demonu Dienas Mixxx (Steps & Hotte & xantikvariāts)

Bītteipi - 2 - DanucD x Prgmat - Elevator Jazz Vol.2, DXIVI$$ - Laid Back Relaxed Pt.3
Oktobra sākums mums visiem atkal izīmējās “lejslēdža” un “mājtupja” zīmēs, kas stabili un nepārprotami no mūsu kalendāriem izņēma jebkāda mēroga klātienes pasākumus.

Tomēr! MESA paspēja ielēkt pēdējā momentā, aizejošajā pasākumu vilcienā un ievērojot epidemioloģiskos nosacījumus, novadīt pēdējo klātienes koncertu 2021. gadā, ar ko arī faktiski noslēdzās viss Latvijas Hip-Hop’a koncertu gads. Paldies MESA un komandai par ieguldīto darbu un spēju to ar godu novest līdz galam, kaut apstākļi bija ne no tiem ērtakajiem.


MESA “Tuvāk Tev” koncerts - Hanzas Perons
Mūsu Oktobra dziesmas un video:


Kurts - Šaubu nav

Fakts - GUAP

HUNN - Nepiss Galvu

Artuuro Schizo Phrenos x Nelietis - Nemāci mums

Bruolāns x Jezups - Cīņa

Sh. x To4ka - Stafete Padota!

Burlax x Nātre - 8:05

Novembris


Albumi - 3 - March - The Super Extra More Experience, Bush - Putni, ReQi - Bauda, Jauda, Nauda

Bītteipi - 1 - trakamelodija - Dreams
Tā kā valstī bija ieviesti dažāda rakstura ierobežojumi, tad novembris tikai aizvadīts bez pasākumiem, ne tikai Latvijas Hip-Hop’a, bet visā Latvijas mūzikas scēnā.

Kaut pasākumu ziņā vadīja sava nomāktība, tomēr reperi nesnauda un izdeva savu materiālu, kas ļoti lielai daļai bija mega liels pārsteigums (skat. zem sadaļā Gada atgriešanās).
Mūsu Novembra dziesmas un video:


AHTOXA - Tu Neticēji

Eliza Legzdina - Backflip

March x Tablis - I.O.Y.A.

Fronto - Low Rises

Arstarulsmirus x Gustavo - Man patīk