top of page

50. un 51. nedēļas atskats

Cik bagātīgi šī ziema mūs iepriecināja ar sniegu, tik pat bagātīgi arī reperi un bītmeistari šī gada beigas steidz noslēgt ar relīzēm, singliem un bītu pakām, tā papildinot svētku ballīšu pleilistes un kolekcijas ar labu un skanīgu materiālu.

Kas un kā, par to šo divu aizritējušo nedēļu atskatā.

Pirms ķeramies klāt atskatam un to topiem, vēlamies atgādināt un novēlēt no visas sirds - izturību un veselību, pieskatiet sevi un savus līdzcilvēkus.

Priecīgus, gaišus un siltus svētkus! Turās!

50. nedēļa


49. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

EikshO - Process


2.vieta

Rencis x Amanito - Pašnāvība3.vieta

Burlax - Veiksme49. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Leeroy Trippin' - Playa Type


2.vieta

Prgmat - Ready to Fly


3.vieta

Janimak - Izdošanās Teorija
50. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Šo gadu arī Packman steidz noslēgt ražīgi, nometot mums EP “Haipā Tapetes” un video tā singlam “Pirksti Gaisā”. Domājams, ka neviena hip-Hop’a ballīte neiztiks bez šīs relīzes, kas spēs ienest savu kačku un hood’a dvesmu viennozīmīgi. Relīze kas atrod savu vietu “jāpaklausās, ik pa brīdim” listē.

Īsumā par EP “Haipā Tapetes”

Nav noslēpums, kā mākslinieks ir instruments universam, ar kuru viņš channelo, spēlējas un rada savu tēlu.

Nu tad lūdzu šis ir mans universe un šādi es sevi prezentēju ar traka galvu, muzonu un visu pārējo bulshitu !!!

“Haipā Tapetes” būvē 6 treki, kuri ilgi gaidīja savas minūtes” - Packman par svaigi izdoto relīzi.

OUUUUU SHEEET - tas bija pirmais ko izdvesu sadzirdot Birch Please pirmos bīta piesitienus jaunajā relīzē “Beat Tape by Birch Please Vol. 2”, lika atsēsties, ne tikai bītteipa garuma dēļ, bet dēļ sulīgajiem bītiem. Vienu var 100% pateikt - neesi noklausījies Birch’a bītteipu, KAUNS PĀR TAVU SEJU… Šī relīze, bez garām diskusijām ieņem savu vietu “jāpaklausās, ik pa brīdim” listē.

Šajā Beattape esmu apkopojis gan jaunus, gan ilgi “marinētus” bītus dažādās noskaņās, pieturoties pie Boom Bap stila. Bītu ir daudz un tos ir vieglāk iesākt nekā pabeigt.

Nolēmu, ka šogad vajag saņemties un novest līdz galam maksimāli daudz iesāktos bītus, kuri vēl nav nekur nonākuši pat kopš 2018. gada.

Viss vecais atstāts šajā gadā un jauno gadu varēšu iesākt strādājot vairāk pie jauniem projektiem” - Birch Please.

Aizvadītājā 50. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Ūga

MC Bārba


Daudz laimes pagājušajos svētkos!

51. nedēļa


50. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Ods - Būs


2.vieta

3PK - Mīnu Laukā [Sudrabu Fam Exclusive]


3.vieta

Wiesulis x sangvn - Sprāgst!50. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

ZIƎMELS - Bolivia


2.vieta

xidentbeatz - On the block


3.vieta

Thomas Haze - Tequila
51. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā

Arī 3PK artis noslēdz šo, samērā produktīvo gadu ar otro relīzi “Dusmu Slēdzis”. Kā parasti interesants materiāls un jaudīgs arta flows, neliks vilties nevienu, kas meklē un dod priekšroku repam uz šodienas hip-hop’am netipiskiem bītiem. Savs cepums nopelnīts viennozīmīgi.

čau, visiem.

yes, gandrīz pirms nedēļas iznāca DUSMU SLĒDZIS

kāpēc tāds nosaukums ? mēģināšu paskaidrot - principā, visu laiku, kad rakstu, es ieeju citā Pasaulē, un ja kāds redzētu to procesu no malas, tad noteikti varētu spriest, ka esmu nenormāli dusmīgs vai agresīvi noskaņots, bet tas ir adrenalīns, iespējams, atbilstošāks nosaukums albumam būtu - ADRENALĪNA SLĒDZIS, hahah.

es nemācēšu tieši paskaidrot sajūtu, bet manī plosās nenormāli liela enerģija tieši tajā brīdī, kad klausos bītu un rakstu.

ja man kāds atsūta kaut kādu crazy dubstep type bītu, mani momentāli pārņem šī sajūta un es varu uzrakstīt trīsminūšu dziesmu dažās stundās, neaizejot uz tualeti, tā ir sava veida hipnoze un es nemaz nemēģinu pretoties.

tāpēc arī SLĒDZIS, jo tad, kad taisos rakstīt, es ieslēdzu tādu kā “rakstīšanas slēdzi” iekšā.

un man nepastāv tāds jēdziens kā - šodien “nerakstās” kaut kā, man “rakstās” VIENMĒR.

ļoti daudzus gadus man ir ļoti vienkārša sistēma - man uz desktop'a vienmēr ir desmit līdz divdesmit teksta dokumenti ar maniem repa tekstiem, kas katrs par katru ir savādāks vibe'a ziņā. man varbūt šodien “nerakstīsies” lai pabeigtu šo tekstu, bet vienmēr tur būs kāds, kas ir atbilstošs šī brīža sajūtām vai arī es sākšu jaunu ar tādu noskaņojumu kā jūtos tagad. citreiz gadās, ka pabeidzu tekstu, kuru biju iesācis pirms trim gadiem.

tie, kas mani pazīst personīgi - visi kā viens Jums pateiks, ka esmu smaidīgs un pozitīvs džekiņš utt., tāpēc arī mūzika ir tā daļa, kur es izlieku savu melno, negatīvo, dusmīgo, aizvainoto, nesaprasto utt. pusi.

tā kā daļēji - albums ir kaut kāds kārtējais mēģinājums rakties sevī iekšā vēl dziļāk kā to vienmēr esmu darījis.

viss albums ir eksperiments kā jau parasti - es vienkārši uzslēdzu bītu un klausos, ko balsis manā galvā runā, un tad es to pierakstu, cik prasmīgi vien varu, hahah.

bet, jā, protams, gan jau ir manāmas dažas vai daudzas izmaiņas skanējuma ziņā, jo es repu esmu klausījies diezgan maz šogad, man ir atkal iepatikusies daudz smagāka mūzika, kas man, patiesībā, ir patikusi vienmēr. pirms es klausījos un pats taisīju repu, es klausījos visu no rock'a līdz metal'am. mani visvairāk uzrunā dulls, enerģisks un masīvs muzons. tagad gan laiki mūzikas industrijā ir radikāli mainījušies - žanri saplūst un vienlaicīgi - atzarojas tik ļoti, ka nekam vairs nevar izsekot līdzi. lielos vilcienos - katrs dara, rada, taisa, ko grib un es to ļoti izmantoju un ticiet man - izmantošu vēl vairāk.

tā kā, yes, noklausieties DUSMU SLĒDZI vismaz vienu reizi, un gaidiet jaunumus, jo es neapstāšos NEKAD.” - 3PK artis
Labdarības maratons "Dod pieci!" 2021 noslēdzies! Iestājoties par ikvienas personas tiesībām uz iespējami patstāvīgu dzīvi, trīs dīdžeji īpašajā stikla studijā ir aizvadījuši sešarpus diennaktis. Savukārt Toms Grēviņš - noskrējis 5 īstus maratonus!

Stikla studijā tika pavadītas 154 stundas un tika saziedoti 470 078 eiro. Liels paldies visiem iesaistītajiem - dīdžejiem, mūziķiem, ekspertiem, aizkadra darbiniekiem, atbalstītājiem, un, protams, ziedotājiem! Paldies jums!

Arī reperi ņēma aktīvu dalību maratonā, kā ne tikai šī gada himnas veidotāji, bet arī kā studijas viesi. Gadījumā nesanāca kādu no šīm epizodēm redzēt, esam apkopojuši reperu viesošanos “Dod pieci” studijā.

Marta Ritova un Ozols https://youtu.be/JT8vLlIfryY

Singapūras Satīns https://youtu.be/f9_lJZfMFdU

Brīvrunu Projekts https://youtu.be/4j6Bag-lpJg

Fiņķis un PRAGAII https://youtu.be/6H2L1yb1jTQ
Podkāsta “Viesistaba” Ziemassvētku speciālizlaidums - viesos labdarības maratona “Dod pieci!” 2021 himnas autori, apvienība Kreisais Krasts un mūziķe Būū.

Attiecīgajā epizodē, ar repa apvienības biedriem un mūziķi Būū, parunāja par kopīgi radīto kompozīciju “Pāri visam”. Par to kā projekts noritēja, par pašu procesu, vadlīnijām un kreatīvo pusi, par rezultātu, kas ir sasniegts un par to kā paši vērtē padarīto. Par visu to, ko mēs kā skatītāji neredzam un nezinam.

Parunāja par labdarību kā tādu, par to, kas pasaulē būtu jāmaina un kam jāpievērš papildu uzmanību - par to, kas apmierina un kas ne tik ļoti.

Protams, pieskārās arī tēmai par mentālo veselību.
Reperis, bītmeikers un brake dejotājs Fisha izdod bītteipu “Bird”.

Albuma spēja ir bezgalīga, spēja, kas iet no dažādu analogu un digitālu formu uz majestātisku 202 Boss Roland’u, lai iegūtu īsteno noskaņojumu.

Lielākā daļa bītu ir saistīta ar dabu.

Skaņu sampli tika ierakstīti ārpus Rīgas. Galvenais iedvesmas un enerģijas avots bija daba, kas bija neparasti skaisti un tagad brīvi, kā putnam lielājā pasaulē.” - Fisha
Ar nelielu pārsteigumu, savus fanu iepriecina Teacha, izdodot relīzi kurā apkopota kolekcija ar demo ierakstiem “Arhīvs
Arī Žaks (Jacques of S’T’A) gadu noslēdz ar kompilācijas relīzi “2021 Full Album”. Relīzē apkopotas dziesmas un bīti, kas radītas 2021. gadā.
Nedaudz krievvalodīgā repa pienesuma Latvijas Hip-Hop’a scēnai no BirthDayay ar minialbumu “ОсеньКончиласьРано EP
Sūtot sveicienus Ziemassvētkos, MESA sniedz iespēju noskatīties 15. oktobra koncertu “Tuvāk Tev” Hanzas peronā.
Aizvadītājā 51. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Ahūns

Antoha

Sandis

Fantiq


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

2 comments

2 Comments


armands
Dec 27, 2021

Paldies par apskatu!Like
Hip-Hop no LV
Hip-Hop no LV
Dec 28, 2021
Replying to

Ņem par labu 😉

Like
bottom of page