top of page

48. un 49. nedēļas atskats

Sācies pirmssvētku laiks un ziema mums šogad neskopojas ar sniega segu, radot tiešām patīkamu pirmssvētku noskaņojumu.

To pašu varētu teikt kultūras aktivitātēm - viss tā pa mierīgo, savā bezstresa gaitā turpina piegādāt dziesmas, albumus un tiešsaišu koncertus, radot sajūtu, ka šai nav ziemas miega. Un labi! Par to kas un kā noticies šajās divās aizritējušājās nedēļās, tālāk atskatā.

Pirms ķeramies klāt atskatam un to topiem, vēlamies atgādināt un novēlēt no visas sirds - izturību un veselību, pieskatiet sevi un savus līdzcilvēkus. Turās!

48. nedēļa


47. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Arstarulsmirus x Gustavo - Man patīk


2.vieta

Artuuro Schizo - Skaisti ( L I G A F )


3.vieta

goča - dari savu soodu47. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

DETWUT - new york records


2.vieta

Jacques of S'T'A - Uwadouwayah


3.vieta

webby - Spacewalk
48. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Arī šogad labdarības maratons “Dod pieci!” jau astoto gadu notiks īsi pirms Ziemassvētkiem, no 17. līdz 23. decembrim, sešarpus diennaktis jeb 154 stundas raidot no īpašas stikla studijas pilsētvidē, Doma laukumā. Unikālā formātā trīs Latvijas Radio 5 – Pieci.lv dīdžeji – Magnuss Eriņš, Elīna Baltskara un Linda Samsonova 24/7 režīmā dalīsies ar cilvēku pieredzes stāstiem, ekspertu viedokļiem un atskaņos ziedotāju izvēlētas dziesmas, iestājoties par cilvēciskāku vidi un pārmaiņām sabiedrībā. Savukārt, ceturtais “Dod pieci!” dīdžejs Toms Grēviņš labdarības maratona ietvaros sešas dienas pēc kārtas skries īstu maratonu (42 km), īpaši pievēršot uzņēmēju uzmanību un piesaistot papildu ziedojumus no biznesa organizācijām, kuras ne vien vārdos, bet arī darbos rūpējas par vides pieejamības un sociālo jautājumu risināšanu.


Šī gada labdarības maratons “Dod pieci!” izceļ vides pieejamības problemātiku cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kas saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šajā gadā sabiedriskie mediji uzsver ikvienas personas tiesības uz iespējami patstāvīgu dzīvi, norādot, ka 200 000 cilvēku vide ir šķērslis pilnvērtīgai dzīvei.

Maratona laikā saziedotie līdzekļi caur projekta partneriem – labdarības organizāciju Ziedot.lv un invalīdu un viņu draugu apvienību „Apeirons” tiks novirzīti līdzcilvēku atbalstam – pandusu un pacēlāju ierīkošanai, cilvēku dzīvesvietas labiekārtošanai, tehnisko palīglīdzekļu iegādei un citām vajadzībām, kas saistītas ar vides pieejamības uzlabošanu ārpus publiskās infrastruktūras.

Viena dziesma Latvijas Radio 5 - Pieci.lv ēterā par minimālo ziedojumu 5 eiro palīdzēs risināt vides pieejamības problēmu cilvēkiem ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Ziedo ar dziesmu šeit: https://dod.pieci.lv/


Arī Kreisais Krasts nav gājis garām “Dod pieci!” labdarības maratonam un sadarbībā ar Būū ierakstījuši labdarības maratona himnu “Pāri visam”. Himnas motīvs un piedziedājums būvēts uz latviešu tautasdziesmas “Bēdu manu lielu bēdu.”, kas lieliski papildināts ar video, kurā līdzās Kreisā Krasta biedriem, dalību ņem cilvēki ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem. Tā akcentējot šī gada labdarības maratona tēmu un dziesmas vēstījumu. Dziesmas un video “Pāri visam” tapšanā iesaistījušies “Kreisā Krasta” dalībnieki: Ritvars, Cepums, R2RS, Punkts uz I, Jānis Krūmiņš, EikshO, Pionieris, Deniss, Ivans Baigais, JeeKaa, E.V., par muzikālo daļu parūpējās Silins Beats, Beatowski, Henrijs Mucenieks un Guntars Mucenieks, video dalību ņem cilvēki ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem, vairākkārtēja Paralimpisko medaļu ieguvēja un Eiropas čempione vieglatlētikā, Diāna Dadzīte, basketbolisti Ansis Bērziņš, Elvis Urga, Andrejs Kirillovs, Aigars Miklāvs, Rīgas Ēbelmuižas pamatskolas skolēni, kā arī Artūrs Strads un Baiba Baikovska.
Aizvadītājā 48. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Johnyboy

HUNN

DJ Cimmis


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
49. nedēļa


48. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

ods x goča - Truba


2.vieta

BDM x Diona Liepiņa - Izglāb mani


3.vieta

Nātre x Burlax - Jauna ēra48. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

soullove - So Into You


2.vieta

Rupucs - Twist


3.vieta

soullove - Blurred Lines
49. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
“Jaunās asinis” pašmāju hiphopā: Rencis un Amanito izdod kopīgu EP “Viela pārdomām”


Iedvesmojoties no psiholoģiskām dilemmām un notikumiem, ar kurām savas dzīves laikā saskaras teju katrs cilvēks, jaunie hiphopa izpildītāji Rencis un Amanito izdevuši minialbumu (EP) “Viela pārdomām”. Vienlaikus ar minialbumu pie klausītājiem nonācis arī tā noslēdzošās dziesmas “Pašnāvība” videoklips, ar kuras starpniecību abi mākslinieki vēlas vienaudžu vidū aktualizēt emocionālās veselības tēmu, aicinot nepalikt vienaldzīgiem un pievērst uzmanību tam, kā jūtas līdzcilvēki.


Minialbumā “Viela pārdomām” iekļautas sešas kompozīcijas, kuras abi hiphopa izpildītāji radījuši laikā no 2020. gada decembra. Albums ir muzikāli filozofisks ceļojums cauri cilvēka dzīvei, aktualizējot tādas tēmas kā sevis meklējumi, kuru rezultāts nereti ir kļūdaini lēmumi, kā arī vientulība un depresija, ko bieži vien rada iekšējie pārdzīvojumi, kurus apkārtējie neredz.


Projekts pavisam nejauši aizsākās aizvadītā gada nogalē, kad biju ierakstu studijas meklējumos. Tolaik aktīvi klausījos dažādus pašmāju jaunos izpildītājus, lai saprastu redzeslokā esošo ierakstu studiju darba kvalitāti un tā es nejauši “uzgāju” Amanito. Lai gan iepriekš bijām jau pazīstami interneta vidē, tieši šie studijas meklējumi mūs saveda kopā. Pirmo reizi, kad aizbraucām uz studiju, kurā tapis šis projekts, mēs bez liekas domāšanas ierakstījām pirmo dziesmu “Koku lapas rudenī”. Tajā brīdī vēl nebija idejas par kopīgu projektu, bet ar katru nākamo tikšanās reizi studijā nobrieda ideja, ka jāveido kopīgs projekts ar pievienoto vērtību. Minialbumā dziesmas atspoguļo cilvēka dzīves gājumu – viss sākas ar brīdi, kad nākam pasaulē un esam bērni, ko aprakstām dziesmā “Bērnība”, tad tālāk neizbēgami ir trakie pusaudžu gadi, kad cilvēks iztrakojas bez limitiem, kā tas ir dziesmās “Vasaras buhla” un “Francija”. Savukārt vēlāk, kļūstot vecāks, tu uz to visu atskaties un gremdējies atmiņās. To visu nereti caurvij grūti brīži un nesaprotamas dzīves izvēles, kas dzirdams arī dziesmās “Koku lapas rudenī” un “Kompass”, bet punktu minialbumam pieliek dziesma “Pašnāvība”,” stāsta Rencis.


Līdz ar EP, klajā nācis minialbuma noslēdzošās dziesmas “Pašnāvība” videoklips, kas apzināti veidots melnbalts, ilustrējot disonansi starp cilvēka, kuru nomāc domas par pašnāvību, emocijām un apkārtējo pasauli. Kā norāda Rencis, dziesma ir dziļi personīga, jo viens no jaunā mākslinieka draugiem ir vairākkārt mēģinājis izdarīt pašnāvību, bet, par laimi, nesekmīgi. Videoklipu filmējis video satura veidotājs Bryson Mercury (Reinards Jānis Saulītis).


Rakstot dziesmas “Pašnāvība” tekstu, es atsaucu atmiņā savas sajūtas no laika, kad cīnījos ar depresiju, sevi un tām sajūtām. Dažas reizes bija tādas, kad līdz pašnāvībai nebija tālu. Savā dziesmas pantā centos dalīties savās pārdomās un vēlējos uzrunāt ikvienu, kuru nomāc destruktīvas domas,” skaidro Amanito.

Rencis un Amanito minialbums ierakstīts ierakstu studijā Mark1Records. Lielāko daļu dziesmu instrumentālo pavadījumu radījis pašmāju producents un bītmeikers Mark1, kurš arī veicis dziesmu skaņas apstrādi – tās miksējis un māsterējis. Tāpat albuma tapšanā piedalījušies bītmeikeri Vortex un dv.qd.


Rencis ir 22 gadus vecs hiphopa izpildītājs no Rīgas, kurš uz pašmāju hiphopa mūzikas skatuves sevi pieteica 2018. gadā. Līdz šim mākslinieks klausītāju vērtējumam nodevis 12 singlus un vienu albumu, plašāku atpazīstamību gūstot ar dziesmu “Piedod man”, kas ir kopdarbs ar jauniešu vidū populāro latviešu reperi $ourJ. Savukārt 19 gadus vecais izpildītājs Amanito hiphopa mūzikas fanu redzeslokā nonāca 2020. gadā, kad izdeva savu pirmo singlu “Tick Tock”. Amanito šobrīd jau iznākuši 11 singli un 2 studijas albumi. Mākslinieks dziesmas izpilda gan latviešu, gan angļu valodā un dzirdams arī pašmāju hiphopa vecmeistara Kurta jaunākajā albumā “Laikā”.

Rencis un Amanito minialbums “Viela pārdomām” pieejams visās popoulārākajās mūzikas straumēšanas platformās, tostarp Spotify, Apple Music u. c.
“Labs nāk ar gaidīšanu” - tā droši varētu teikt par jauno EikshO relīzi “Process”, kurai pirmās idejas sēklas tika iemestas drīz pēc “Trīspaka” singlu izlaizšanas. Nu ko lai saka? Nelika vilties nevienā sekundē, kā tagad tautā teiktu “labs vaibs no sākuma līdz beigām”.

Un te nevar nepiekrist Eiksho teiktajam “Lai tiktu pie dimanta, ir jānotiek procesam. Lai dzīvē ko panāktu, jāiesaistās dažādos procesos. Lai kaut ko saprastu, ir jāpieredz attiecīgi procesi. Īsāk sakot – process ir kustība, un kustība ir dzīvība!”

Albumā dalību ņem arī Goča un Zalcs, kā arī “Kreisā Krasta” biedri Ritvars, Punkts uz I un Jānis Krūmiņš, kas lieliski papildina albuma skanējumu.

Var ar mierīgu sirdi teikt, ka šis albums ieņem savu vietu “jānoklausās, ik pa brīdim” listē.
Ods - “Uz Riņķi” Tiešsaistes Koncerts

Darba nēdēļa mums noslēdzās ar jaunā repa mākslinieka Oda tiešsaistes koncertu “Uz riņķi”, Oda YouTube kontā.

Tā kā šis bija mākslinieka pirmais “solo koncerts”, to bija iespējams noskatīties ikvienam, kam bija interese pavadīt piektdienas vakaru kopā ar reperi un dziesmām no viņa debijas albuma “Oda Priekam”, dažādiem viesmāksliniekiem, ar ko reperis ir sastrādājies, kā arī mākslinieks bija sagatavojis kaut ko svaigu no topošā albuma “Nestāsti Mammai”.

Koncerta mērķis bija atskatīties uz Oda ceļu, kas reperi ir novedis līdz šim brīdim. Oda mīla pret viņa mākslu, vēlme izklaidēt fanus un mērķtiecīga tehniskā komanda, izklausās pēc veiksmīgas receptes labam koncertam. Koncerta nosaukums “Uz Riņķi” atspoguļo nemitīgu repera riņķošanu pašam ap savu prātu. Katrs solis tuvāk sapņa sasniegšanai (repa karjerai), nes jaunus šķēršļus, iespējas vai kādas atziņas, par ko pats mākslinieks runā savās dziesmās.

Reperis uzņēma pilnīgi ikvienu uz savu pirmo koncertu un uzskata, ka tā būs laba iesildīšanās brīdim, kad koncertu varēs noorganizēt arī klātienē.
Rebirth” albums tapa ap vienu gadu. Rebirth albums ir tieši par mani, par man tuviem cilvēkiem, bērnību, ex draugiem un draugiem, maniem uzskatiem par dzīvi un attiecībām mūsu laikos starp cilvēkiem. Ar “Rebirth” albumu es gribu parādīt kas ir #alexfoxz, no kurienes nācis un ar ko saskāries sava dzīvē” - tā #alexfoxz par savu tikko izdoto albumu.

Plašāk par to kas ir #alexfoxz, no kurienes nāk, kā gājis un kur ir tagad, par jauno albumu un tā nozīmi #alexfoxz pašlaik, klausies mūsu sarunā “Saruna ar #alexfoxz 08.12.2021”.
Aizvadītājā 49. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Siskela (3PK)

BG Centrs

At94


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Commentaires


bottom of page