top of page

46. un 47. nedēļas atskats

“Lēnā, atslābušā gaitā” - tā varētu nodefinēt šīs divas aizritējušās nedēļas, viss tā mierīgi, savā ritmā un bez milzīgiem satricinājumiem. Daudziem noteikti gribēsies to norakstīt uz “mājtupi” un “lejslēdzi” un hz vēl ko tur - nevarētu nepiekrist, bet tanī pat laikā, atskatoties uz kopējo mūzikas apriti un pašu reperu aktivitātēm, var ar mieru sirdī teikt, ka ne “tupis”, ne “slēdzis” nav spējīgi kultūru ietekmēt.

Lai vai cik mierīgas likās šīs divas aizritējušās nedēļas - tomēr tās atnesa mums pārīti patīkamu pārsteigumu no Latvijas Hip-Hop’a veterāniem. Kas un kā, par to tālāk atskatā.

Pirms ķeramies klāt atskatam un to topiem, vēlamies atgādināt un novēlēt no visas sirds - izturību un veselību, pieskatiet sevi un savus līdzcilvēkus. Turās!

46. nedēļa


45. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

AHTOXA - Tu Neticēji


2.vieta

Artuuro Schizo - Rudens Lietus


3.vieta

Eliza Legzdina - Backflip45. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

NiklāvZ - lil fly


2.vieta

thundaa - 96 Pac


2.vieta

Thomas Haze - Death Match
46. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Vienīgais un patīkamais pārsteigums 46. nedēļā mums visiem tika no bītmeistara, producenta un Latvijas Hip-Hop’a veterāna trakamelodija, nodot mūsu ausīm savu otro instrumentālo albumu “Dreams”.

Kaut trakamelodija pirmā relīze “KKTLV” ir izdota salīdzinoši nesen - 2018. gadā, tomēr trakamelodija bītu meistarošanas un producenta prasmes ir atrodamas jau Latvijas Hip-Hop’a zelta laikos, pirmajos Kreisā Krasta miksteipos un leģendārajā sadarbības albumā ar Arturu Skuteli “Piķis un Zēvele”.

Lieliska relīze, lieliski sabalsēts skanējums, kurš iederēsies jebkuārā situācijā - atpūšoties, strādājot vai lēnā, atslābušā gaitā laiski braucot auto naksnīgi izgaismotās pilsētas ielās.
Aizvadītājā 46. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Ginger Mane

Reiks


Daudz laimes pagājušajos svētkos!

47. nedēļa


46. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

At94 - V.N.K


2.vieta

Nelietis - Benzīns


3.vieta

flabbijs - Braucam46. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Thomas Haze - Dreamy Prison


2.vieta

Menaco Beats - Out Out


3.vieta

bigdaddyteacha - no worries
47. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Neilgi pēc sava otrā soloalbuma “Laikā” nodošanas klausītāju vērtējumam reperis Kurts kvēlākajiem faniem un hip hop mūzikas ierakstu kolekcionāriem sarūpējis īpašu pārsteigumu – ierobežotas tirāžas albuma CD. Tajā dzirdams vēl līdz šim nepubliskots skaņdarbs “Bail”, kas tapis kopā ar Gacho un, izrādās, ir albuma noslēdzošā kompozīcija.


Gadiem ilgi ar Gati bijām runājuši, ka mums noteikti vajag ierakstīt kopīgu dziesmu, bet līdz šim šī iecere nebija īstenojusies. Tāpēc, uzsākot darbu pie albuma, es biju simtprocentīgi pārliecināts par to, ka tajā būs dziesma ar Gati. “Bail” faktiski ir ļoti filozofiska dziesma par sajūtām, kas nereti tirda – bailes kļūt piezemētam, pieticīgam, būt mierā ar to, kas jau ir sasniegts, un vairs nevēlēties atklāt jaunus apvāršņus. Jā, nereti vislielākās bailes ir bailes no sevis,” skaidro Kurts.


Līdz ar Kurta un Gacho kopdarba “Bail” nonākšanu pie klausītājiem, reperis beidzot kliedējis hip hop mūzikas fanu neizpratni par to, kurš ir ceturtais, iepriekš neizziņotais viesmākslinieks albumā, jo 7. oktobrī publiskotajā materiālā dzirdami vien trīs (mūziķis un producents Fakts, provokatīvā repere BDM un jaunais, talantīgais izpildītājs Amanito). Kā norāda Kurts, lēmums izlaist albuma noslēdzošo dziesmu pēc albuma iznākšanas bijis apzināts, jo mākslinieks vēlējies saviem klausītājiem dāvāt pozitīvu papildu emociju lādiņu un dziesma ar Gacho uz šādu formulējumu noteikti pretendē.


Līdz kopīgai dziesmai ar Kurtu nonācām mazliet caur humoru. Abi vienā laikā strādājām pie saviem albumiem, viņa albums stilistiski bija vairāk ieturēts jaunās skolas stilā, bet mans – Gacho vecās skolas stilā. Kad Kurts man piedāvāja ierakstīt kopīgu dziesmu, es teicu – labi, es tavā albumā repošu uz newschool, bet tu manā – uz oldschool. Sanāca tāds kā ultimāts, jo zinu, ka Kurts, rakstot savu albumu, nevēlējās repot uz vecās skolas bītiem. Tad nu arī es ielēcu tajās modernā hip hop kamanās un uz brīdi atcerējos savus vētrainos un bezrūpīgos jaunības gadus. Labi, ka tas viss ir aiz muguras! Nereti bailes ir mūsu skolotājs, un ir pat veselīgi baidīties, jo tas ir viens no veidiem, kas mūs piespiež racionāli domāt,” stāsta Gacho.


Dziesma “Bail” ierakstīta Prime Time Records Jelgavā, to producējis, miksējis un māsterējis Fakts (Jānis Šmēdiņš), bet dziesmas muzikālo pavadījumu veidojis vācu bītmeikers NiNETY8.

Kurta albums “Laikā” pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify, Apple Music u. c.. Savukārt kolekcijas CD sākot ar 26.11.2021. interesenti varēs iegādāties veikalā “ProBasketball”, Rīgā, Brīvības ielā 106.

Kurts ir viens no Latvijas hip hop mūzikas žanra pionieriem līdzās tādiem zināmiem pašmāju repa vecmeistariem kā Ozols, Gustavo u. c. Kurts plašāku atpazīstamību guva 2000. gadu sākumā ar grupu S’T’A, kura mūzikas tirgu satricināja ar dziesmām “Labais puika”, “Manas pilsētas skati” u. c. 2006. gadā iznāca Kurta soloalbums “Pilsētas leģendas”, kas tapa sadarbībā ar DJ Krii. Kopš pirmā soloalbuma iznākšanas, Kurts hip hop žanrā ir darbojies periodiski: savulaik izveidojis starptautisku mūziķu apvienību SEKKTA, pēc tam – izdevis vairākus singlus, apliecinot, ka mūzika joprojām ir būtiska daļa no viņa dzīves. Hip hop mūzikas fanu sirdis Kurts iekarojis gan ar tehnisko izpildījumu, gan jēgpilnajiem vēstījumiem, kas caurauž viņa dziesmas.
Bush: sapratīsim viens otru - saruna LR2 raidījumā “NeFormāts

Aizvadītājā 47. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Goča

DJ Krinkel


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!


Comments


bottom of page