top of page

44. un 45. nedēļas atskats

“Slēdz vai neslēdz, ierobežo vai atļauj - tam nav īpaši nozīmes, kultūra dzīvo un mēs to uzturam”, tā var nodefinēt kopbildi aizritējušo divu nedēļu notikumu skatam. Kultūrā viss notiek un pat i nedomā iebremzēt, albumi, raidījumi, dziesmas un to video nāk gaisā ik mirkli, priecējot, ne tikai acis un ausis, arī sasildot mūsu mazās repa dvēslītes, dodot savu devu prieka un enerģijas darīt lietas. Kas, ko, kā? Tas viss, nu jau ierasto, pēdējo divu nedēļu Latvijas Hip-Hop’a atskatā.

Pirms ķeramies klāt atskatam un to topiem, vēlamies atgādināt un novēlēt no visas sirds - izturību un veselību, pieskatiet sevi un savus līdzcilvēkus. Turās!

44. nedēļa


43. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Laila Oak x Maru Skorpions - Praying For You


2.vieta

Bruolāns x Jezups - Cīņa


3.vieta

Sh. x To4ka - Stafete Padota!43. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

JaY Wu - ID


2.vieta

Prgmat x Postpartum - Indigo Kids


3.vieta

Monstrs - Intro
44. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Par nodarbēm pirms repa karjeras un jauniem plāniem mūzikā, par to visu Prusax sarunšovā Stīvais ar Zuti.
March laidis klajā savu otro studijas albumu “The Super Extra More Experience”, kurā piedalās arī ASV repa supergrupas “Jurassic 5” dalībnieks Akil The MC. Vienlaikus ar albuma iznākšanu March hip hop klausītāju vērtējumam nodevis arī ekstraordināru videoklipu dziesmai “I.O.Y.A.”, kas ir otrais singls no jaunā albuma.


March ir viens no retajiem latviešu reperiem, kurš izpilda dziesmas angļu valodā un ir izpelnījies pasaulē zināmu hip hop izpildītāju atzinību. 2021. gada sākumā amerikāņu reperis Redman vienu no March dziesmām – “The Man” – iekļāva savā miksteipā “Come Get It Playlist”, bet Akil The MC no amerikāņu repa supergrupas “Jurassic 5”, novērtējot jaunā repera talantu, piedalījies jaunā albuma dziesmā “Quarantine Rhyme Scheme”. Būdams vien 19 gadus vecs, March jau ir izdevis četrus albumus, vienu studijas albumu un paspējis iesildīt koncertos starptautiski atzītus māksliniekus: GZA no Wu-Tang Clan (ASV), AK-47 (Krievija), Masta Ace (ASV), Blabbermouf (NL) un Afu-Ra (ASV).

Albumā “The Super Extra More Experience”, kurā iekļautas 9 dziesmas un 3 skiti, aizskarot tādas ikvienam tuvas tēmas kā mīlestība, nauda, bailes, dusmas, cieņa.

“Sevišķi apdomāta nenopietnība būtu vislabāk raksturojošie vārdi šim albumam. Ar humoru es neesmu uz jūs, tāpēc to albumā var atrast teju katrā dziesmā. Tajā pašā laikā jāsaka, ka albums ir neapšaubāmi pamācošs. Tiesa, ne ar dzīves gudrībām, jo tādam nolūkam kalpo grāmatas,” tā par savu jauno albumu stāsta March, norādot, ka albuma dziesmās saklausāmas līdz šim Latvijas hip hop mūzikā nedzirdētas repa manieres.

March albums “The Super Extra More Experience” tapis sadarbībā ar biedrību “401” un pašmāju hip hop mūzikā labi zināmo producentu Tabli, kurš radījis gan visu dziesmu instrumentālos pavadījumus, gan veicis dziesmu ierakstus, apstrādi un piedalījies vairāku albuma dziesmu konceptu izveidē. Līdzās March albumā dzirdami arī divi viesmākslinieki – viens no tiem ir jau minētais amerikāņu reperis Akil The MC no grupas “Jurassic 5”, bet otra – jaunā un talantīgā pašmāju dziedātāja Krisy.

Dziesma “I.O.Y.A.”, kurai līdz ar albuma iznākšanu publiskots arī videoklips, ir ironiska

mākslinieka refleksija par hip hop mūzikas žanrā notiekošo mūsdienās, kad nereti interneta lietotāju patērētā satura tendences negatīvi ietekmē izpildītāju skaņdarbu saturu, kvalitāti un noved līdz absurduma robežai. Dziesmas videoklipu veidojuši Reinis Kalniņš (kamera) un Marks Landmanis (video montāža).

Albums “The Super Extra More Experience” pieejams visās populārākajās mūzikas

straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify, Apple Music u. c.

“Tie ir tie putni, kas nelidoja pasakā par princesi, kad, sapņojot par nākotni, uz viņiem noskatījās jauna dāma. Tie paši putni, kas toreiz nelidoja tiem, kam reperi nebija dzejnieki. Ir pagājis laiks un šie putni ir sākuši lidot. Kamēr mūsos būs mīlestība, viņi lidos…” - tā BUSH par savu jauno, trešo albumu “Putni”. Albumu kas bija kā neliels pārsteigums visiem BUSH’a faniem kopš “Nevietā” (2005) un “Sēdies Krēslā” (2011) albumiem, neliekot vilties nevienā albuma minūtē, pārdomāti stāsti kas vijās ar ieturētiem bītiem, tam visam piedodot nelielu nostaļģijas piegaršu par laikiem kad repu centās būvēt uz nopietnām tēmām ar sarežģītām lirikām ievērpjot atsauces uz lietām un procesiem, par kuriem maz aizdomājamies. Tiešam labs, nemainīgi veselīgs izpildījums no BUSH’a. Visu Cieņu!

Visu dziesmu ideju un tekstu autors ir BUSH, izņemot dziesmu “Lapas turpina krist”, kas tapusi sadarbībā ar Arturu Skuteli.

Mūzikas producenti: Reinšteins un trakamelodija.
Aizvadītājā 44. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Šips

Reiss

Dii

I Mean Love


Daudz laimes pagājušajos svētkos!

45. nedēļa


44. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

March x Tablis - I.O.Y.A.


2.vieta

MUUD x Hamilli - Tu Esi Skaista


3.vieta

Shibiks - Ceļā44. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

ZIƎMELS - Āzijas Roltons


2.vieta

Leeroy Trippin' - It Don't Matter


3.vieta

Rupucs - 5 On It
45. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Saruna ar Goča radio Pieci podkāstā “kā ir būt”, par tēmu “noteikumi”.

Goča noteikumus salīdzina ar alpīnismu - “Man patīk domāt, ka sabiedrība ir alpīnists un noteikumi ir karabīne, kuru mēs visu laiku pārceļam uz augšu vai uz leju”, uzsverot, ka tas parāda, kur mēs esam, un ļauj nepazust.

Sarunā Goča stāsta, kā sapratis, cik ļoti viņu ierobežo standarti, kurus pats pieņēmis par vienīgajiem pareizajiem. “Šajā rudenī es nonācu iekšējās pārdomās ar sevi un es sapratu, ka es gribu veidot pats savus iekšējos noteikumus un standartus,” stāsta Goča, pieminot, ka tikai pēdējā laikā sācis pakāpeniski iegūt brīvību pats no sevis - savas paškritikas.

Runājot par noteikumiem mākslā un mūzikā, Goča atzīst, ka tie ir nepieciešami, lai orientētos, taču kaut kas jauns veidojas, kad izmantojam esošos noteikumus par atspēriena punktu un materiālu. Savukārt noteikumu pārkāpšana ļauj sajusties dzīvam, kas reizēm palīdz iegūt jaunu enerģiju vienmuļos periodos.

Par noteikumu dažādību un reizēm, kad tie noder, klausies “kā ir būt” 46. epizodē.
ReQi izdod savu debijas albumu “BAUDA, JAUDA, NAUDA”, kurā apkopotas 12 oriģinālkompozīcijas.

Projekta idejas autors un viens no grupas solistiem Edgars Bergholcs par albumu:

“Šis projekts, kas iesākās ar dažu jautru hip-hop dziesmu ierakstu, sākotnēji bez skaidra mērķa par albuma ierakstu, nu ir izaudzis līdz vairākiem izdotiem, un klausītāju augsti novērtētiem singliem. Izdotais albums kalpo par pirmā grupas noietā posma apkopojumu un atskatu uz padarīto”.

Albums BAUDA, JAUDA, NAUDA ierakstīts laika posmā no 2019. - 2021. gadam Mārtiņa Burkevica vadībā studijā “Brasa Jam”. Albuma producenti Edgars Bergholcs un Kristaps Krievs (DJ KRII).

ReQi (saīsinājums no “Redz kur ir”) ir enerģiska un radoša grupa, kuras pamata ideja ir 90. gadu hip-hop vēsmas ar dažādu žanru skanējumu un profesionālu mūziķu piesaisti. Tā kopš 2019. gada, ar savām dziesmām pievērsusi sabiedrības uzmanību sociāli, ekonomiski un politiski aktuālām tēmām. Piemēram, dziesma “Elektrība” ir veltījums bērniem, kurā aicina tos ievērot elektrodrošību.

Grupas pamatsastāvā darbojas Edgars Bergholcs, Andris Balodis, Kristaps Kaļinka, Kristaps Krievs (DJ KRII), Aleksejs Balinskis (Alex), Mārtiņš Burkevics, kā arī Egons Kronbergs.

Līdz šim grupa izdevusi jau vairākus singlus un video klipus – "Latvijai" (piedaloties grupai Pēc Tumsas) (2021), “Sprīdītis” (2021), “Elektrība” (2020), “Ātrums” (2020) , 90tie/Pilnīgi pajāt (2020).

Albums pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas platformās.
Kā solīja Kurts, albuma “LAIKĀ” kolekcijas CD jau pavisam drīz būs pieejams! Plānots, ka CD tirdzniecībā būs jau 22.11.2021. Ņemot vērā, ka CD būs ļoti ierobežotā daudzumā, Kurts aicina jau savlaicīgi rezervēt sev CD, lai nav stresa!
Aizvadītājā 45. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Jānis Bumburs

Maru Skorpions

Tablis

Slavz

Marko


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page