top of page

40. un 41. nedēļas atskats

Sveiciens visiem šajā rudenīgi vēsajā laikā. Aizvadītas, nu jau kārtējās rudenīgi dzestrās nedēļas un mēs esam atgriezušies ar svaigu un jaunu atskatu. Šīs nedēļas iesākās ar Latvijas Hip-Hop’am nozīmīgu albumu nonākšanu mūsu pleilistēs, papildinot rudens krāsu toņu paleti.

Kas, ko, kur un kā? Tas tālāk, atskatā, bet pirms ķeramies tam klāt, pārskriesim pāri aizritējušo nedēļu Dziesmu un Bītu Top’iem.
40. nedēļa


39. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

VitaliyClif - Masterato


2.vieta

Pilsetas Strazds x Rafiks - Dzinulis


3.vieta

MESA - Tuvāk Tev39. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

thundaa x desro - Night Shift


2.vieta

Kviesis - Chamber


3.vieta

YeahGor - Joey Bada$$ Type Beat Boom Bap Hip Hop Instrumental
40. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Singapūras Satīns izdod trešo studijas albumu “Stonks”.


Paši grupas dalībnieki uzsver, ka šis albums ir tapis ilgi un pārdomāti.


Šis ir visilgāk gatavotais satīna meistardarbs - gluži kā Samuraja zobens tas ir kalts rūpīgi un meistarīgi vairāku gadu garumā. Nav viegli apvienot mūsdienīgu skanējumu ar satīna agrīno filozofiju, taču domāju, ka šajā albumā ikviens atradīs kaut ko atbilstošu savai prasīgajai gaumei,” tā jauno albumu raksturo grupas dalībnieks Edgars Bāliņš jeb Tambura Pesto.


Viņš arī aicina jaunā albuma atskaņošanai pieiet ar īpašu uzmanību: “Man ir tikai viens lūgums - neklausieties albumu, tā vienkārši uzslēdzot fonā, nolieciet visu mazsvarīgo pie malas un veltiet tam stundu, citādi palaidīsiet garām daudzas labas “fiškas”.”

Albumā kopumā ir iekļautas trīspadsmit kompozīcijas, tajā skaitā arī dziesma “Toksisks”, par leģendāriem hitiem kļuvušās dziesmas “Bambaleo” un “Blingi”, kā arī kopdarbs ar dziedātāju Samantu Tīnu – “Plāksteris”. Šis singls pirmo divu nedēļu laikā kopš iznākšanas nepārspēts atrodas “Youtube” klausītāko dziesmu topa pirmajā vietā.

Šis ir arī pirmais pilnizmēra albums, kuru Latvijā izdod “Universal Music Group”.

Recenzija, Singapūrs Satīns “Stonks”: https://ej.uz/STONKSrecenzija
RUS TVNET saruna ar leģendāro graffiti mākslinieku Krys (Vadims Meikšāns), par graffiti, breakdance un hiphopa pirmsākumiem padomju savienībā un Latvijā (saruna krievu valodā).
Sen gaidīta atgriešanās Latvijas hiphopā: Kurts izdod albumu “Laikā”


Pēc daudzu gadu pārtraukuma, izdodot savu otro solo albumu “Laikā”, uz Latvijas hip hop mūzikas skatuves atgriezies viens no pašmāju hip hop žanra pionieriem – reperis Kurts no leģendārās apvienības S’T’A. Vienlaikus ar albuma nodošanu klausītāju vērtējumam, mākslinieks publiskojis arī videoklipu pirmajam singlam no jaunā albuma.


Albumā ar simbolisku nosaukumu “Laikā” iekļautas 11 Kurta dziesmas, kas tapušas 2021. gadā, un divi skiti. Līdzās Kurtam albumā dzirdami vairāki viesmākslinieki – mūziķis un producents Fakts (Jānis Šmēdiņš), kā arī divas uzlecošās hip hop mūzikas zvaigznes – provokatīvā repere BDM un jaunais, talantīgais izpildītājs Amanito.


Kā norāda Kurts, jaunais albums ir muzikāls ceļojums laikā, kurā skaņdarbu pēc skaņdarba klausītājs dodas no 2000. gada līdz mūsdienām. “Kopš tās dienas, kad pirmo reizi uzkāpu uz skatuves, ir pagājuši daudzi gadi un laiks nav stāvējis uz vietas, tāpat kā hip hop mūzika un es. Lai gan zinu, ka daudziem gribētos iekāpt tajā pašā upē otrreiz, to nevar, un vispār, vai vajag? Šis albums ir kā simbolisks ceļojums no tiem laikiem, kad, daudzuprāt, zāle bija zaļāka, uz mūsdienām. Tajā var dzirdēt daudzas atsauces uz maniem agrākajiem darbiem un daudz apslēptu vēstījumu. Jā, nevienā dziesmā neko neesmu pateicis tāpat vien, un vietām nepavisam nebūs tā, kā pirmajā brīdī šķiet, un to varēs saklausīt tikai rūpīgs klausītājs,” stāsta Kurts.


Kurta albums “Laikā” ierakstīts Prime Time Studio Jelgavā, un to miksējis un māsterējis mūziķis un producents Fakts (Jānis Šmēdiņš). Albumā iekļauto dziesmu instrumentālo pavadījumu autori ir vairāki producenti, tostarp latviešu bītmeikeri Mark1 un Sakura 808, kā arī bītmeikeri no Krievijas, Vācijas, Kazahstānas, ASV u. c.


Singls “Šaubu nav”, kura videoklipu Kurts publiskojis vienlaicīgi ar albuma iznākšanu, ir mākslinieka refleksija par gadu gaitā gūtajām mācībām un vēlmi par spīti visam virzīties uz priekšu. Videoklipa režisors un idejas autors ir hip hop mūziķu vidū labi zināmais videogrāfs Toms Rings, kurš dziesmas vizuālo interpretāciju pārvērtis par savdabīgu Kurta interviju pašam ar sevi.


Kurts ir viens no Latvijas hip hop mūzikas žanra pionieriem, līdzās tādiem zināmiem pašmāju repa vecmeistariem kā Ozols, Gustavo u. c. Kurts plašāku atpazīstamību guva 2000. gadu sākumā ar grupu S’T’A, kura mūzikas tirgu satricināja ar dziesmām Labais puika, Manas pilsētas skati u. c. 2006. gadā iznāca Kurta soloalbums “Pilsētas leģendas”, kas tapa sadarbībā ar DJ Krii. Kopš pirmā soloalbuma iznākšanas, Kurts hip hop žanrā ir darbojies periodiski: savulaik izveidojis starptautisku mūziķu apvienību SEKKTA, pēc tam – izdevis vairākus singlus, apliecinot, ka mūzika joprojām ir būtiska daļa no viņa dzīves. Hip hop mūzikas fanu sirdis Kurts iekarojis gan ar tehnisko izpildījumu, gan jēgpilnajiem vēstījumiem, kas caurauž viņa dziesmas.


Kurta albums Laikā pieejams visās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs, tostarp Spotify, Apple Music u. c.
Danucd un PRGMAT izdod otro lofi chill miksu “Elevator Jazz Vol2”. Lieliska relīze atslodzei un atpūtai.
Aizvadītājā 40. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Nikita Grapp (MKH41)

Jandars (101 kilometrs)

InterMeco

Cunami D Riga

xantikvariāts


Daudz laimes pagājušajos svētkos!

41. nedēļa


40. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Kurts - Šaubu Nav


2.vieta

Artuuro Schizo - Dzīvnieks

3.vieta

goča - kopirki.mp3


40. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Menaco Beats - Story Time


2.vieta

Udes Beats - notourious


3.vieta

335 - Love And Hapines
41. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Kādu laiku atpakaļ, drīz pēc Waterfest Ginger Mane savā instagram storijā bija ielicis info par arestu, tiesu utml.

Te būs pilnais stāsts no Ginger Mane, par to kā un kas bija.
Sarunu un interviju komplekts ar Kurtu, par svaigi izdoto un ilgi gaidīto albumu “Laikā”, par pirmsākuma laikiem S’T’A un kā ir tagad.


Pāļa Bazars

TVNET Klik

LSM
Interesants pieteikums scēnai - Ricky Anderson & Amanito “Like a Cild” EP

“Mani sauc Rikijs Andersons. Esmu multi žanru mūziķis no Latvijas.

Pārvākšanās uz laukiem, pēc pilsētā pavadītas bērnības, ir atļāvusi man būt mierā ar sevi. Šis jaunais dzīvesveids ir iedevis brīvību idejām un palīdzējis man augt un izprast šo pasauli vairāk. Šī izpratne un emocijas arī atspoguļojas manās dziesmās. Eksperimentējot ar saviem mīļākajiem žanriem, esmu iemācījies gan producēt, gan arī esmu atradis savu skaņu.

Projekts "Like a Child" tika radīts laikā, kad Amanito bija atbraucis ciemos pie manis uz manu lauku māju. Projektā ir iekļautas mūsu sarunas, gan ļoti nenopietnas, gan arī samērā dziļas, kā arī dažas dziesmas, kurās mēs apkopojām sajūtas, kuras jutām projekta tapšanas laikā.


Nosaukums "Like a Child" radās tādēļ, ka mēs projekta tapšanas laikā, domās atgriezāmies bērnībā.” - Ricky Anderson
Visiem kam nebija iespējas, laika, aizmirsa, vai kādu citu apstākļu dēļ nesanāca ievērtēt 371 Battle fināla cīņas tiešraidē. Nekas! 371 Clique dod iespēju šos finālus noskatīties atkārtoti. Kā saka - laba manta nekad nezaudēs savus vērtību, un šo pa visiem 100% var attiecināt uz šīm finālu cīņām.

371 Battle: ZEĻĢIS VS Ods ( Cīņa par 3.vietu #371LastDance )
Aizvadītājā 41. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Baglais (Rīmdari)

Andre

Punkts uz I


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments

Couldn’t Load Comments
It looks like there was a technical problem. Try reconnecting or refreshing the page.
bottom of page