top of page

38. un 39. nedēļas atskats

Aizritējušas kārtējās nedēļas, nedēļas ar izteiktu rudens nokrāsu un tam piederīgo dzestrumu, bet tas nav bijis par iemeslu, lai kultūrā darbības apstātos, ietītos pledos un dzertu tējas vai ko citu. Viss notiek! Dziesmas un bīti cepas, pasākumi tiek plānoti un organizēti, kas mums ļauj šo rudeni papildināt vēl ar interesantām noskaņām, ko esam pacentušies apkopot jaunā, nu jau ierastā divu nedēļu atskatā.


Pirms ķeramies pie aizritējušo nedēļu atskatu apskatīšanas, pārskriesim pāri to Dziesmu un Bītu Top’iem.

38. nedēļa


37. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Sprūds - Bohēma


2.vieta

Burlax - Pagātnes garša


3.vieta

MUUD - Nedienas37. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

jirgensons - Tears


2.vieta

PRGMAT - Yesterday's youth


3.vieta

Katapullt - Untouchable
38. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Epifānija ir, iespējams, jaunākais “reperis” Latvijas scēnā. Mūziku sāka taisīt pirms nepilna gada. Lielākoties producē kopā ar mūziķi Regeju.

Jaunais projekts/minialbums “Celies EPifānij”, tapis divu mēnešu garumā. Tika eksperimentēts gan bītos, gan vokālos. Epifānija joprojām nav atradis savu flow’u, tādēļ nākamais projekts arī varētu būt eksperimentāls. Epifānija mēģināja izveidot jaunu skaņu, kas nav dzirdēta Latvijā, vismaz no latviešu izpildītājiem. Cerams “Celies EPifānij” paķers klausītāju sirdis un šis projekts nenogrims konkurencē.
MESA uzsāk sadarbību ar Warner Music Baltics un izdod jaunu dziesmu “Tuvāk Tev”

“Dziesmas pamatuzdevums ir atgādināt mums pašiem, cik svarīgi esam viens otram un cik būtiski ir vienam otru atbalstīt! Ir patīkami apzināties, ka blakus ir kāds uz ko varam paļauties, lai arī kam mēs ietu cauri, kopā mēs visu paveiksim! Tie ir mūsu sapņi, darbs, sirdslietas un ikdiena, kuros kopā speram soļus!” par dziesmu stāsta Gatis Irbe.

Dziesmas autori ir Gatis Irbe, Kaspars Jansons un Arnis Račinskis. Skaņas gala apstrādi veica Jānis Šmēdiņš (Fakts).

“Esam ļoti priecīgi par šo gaidāmo sadarbību ar vienu no Latvijas mūzikas industrijas ilggadējiem dalībniekiem, talantīgiem mūziķiem un spēcīgām personībām!” sadarbības sākumu komentē Warner Music Baltics vadītājs Mikko Manninens. “Esam sajūsmā par jauno “Mesa” mūziku un šo gaidāmo laikmetu kopā.”


15.oktobrī MESA aicina savas mūzikas cienītājus uz vienīgo šo gada koncertu “Hanzas Peronā”. Ārī koncertam dots nosaukums “Tuvāk Tev”, tajā būs dzirdamas gan jau zināmas un iemīļotas MESA dziesmas, gan pavisam jaunas. Turklāt koncerta atosfēra iecerēta silta, emocijām bagāta un ar iespēju saikties klausītājiem tuvāk.

Biļetes uz MESA koncertu ir pieejamas visās “Biļešu Serviss” tirdzniecības vietās un internetā - https://ej.uz/TuvakTevkoncerts

Koncerts norisināsies zaļajā drošības līmenī un to varēs apmeklēt, uzrādot Covid-19 vakcinācijas vai izslimošanas faktu apstiprinošu sertifikātu.
Bītboksers Osis turpina aktīvi darboties un nomet savu pieteikumu Online World Beatbox Championship 2021
Kurts paziņo par savu atgriešanos mūzikā un izziņo albuma iznākšanas datumu.


Viens no pašmāju hip hop mūzikas žanra celmlaužiem – reperis Kurts no leģendārās apvienības “S’T’A” – nupat nācis klajā ar paziņojumu par atgriešanos mūzikā un izziņojis sava otrā soloalbuma iznākšanas datumu, kas gaidāms jau pēc pāris nedēļām. Hip hop mūzikas fanu ilgi gaidītais otrais Kurta soloalbums iznāks 7.oktobrī, un mākslinieks tam devis nosaukumu “Laikā”.


Kā video tiešraidē saviem sociālo tīklu sekotājiem atklājis Kurts, albumā būs dzirdami vairāk nekā 10 jauni skaņdarbi, kurus mākslinieks radījis 2021. gadā. Līdzās Kurtam albumā būs dzirdami vairāki viesmākslinieki, turklāt ne ar vienu no viņiem mūziķis līdz šim nekad nav strādājis kopā. Lai gan Kurts neatklāj viesmākslinieku vārdus, zināms, ka divi no māksliniekiem esot Latvijā iemīļoti un labi zināmi mūziķi, bet vēl divi – pašmāju jaunās, uzlecošās hip hop zvaigznes.


“Ilgus gadus nemitīgi man ir nācies atbildēt uz jautājumiem par to, kad iznāks mans jaunais albums. Tad nu beidzot klausītāju pacietība ir vainagojusies panākumiem, un jau pavisam drīz albums tiks nodots viņu vērtējumam. Šī albuma tapšanas laikā daudzus mēnešus esmu pavadījis studijā, apzināti distancējies no visa apkārt notiekošā, ar jaunu elpu radot jaunos skaņdarbus. Tajos atklāju gan savu pasaules redzējumu, gan esmu ielicis savas gadu gaitā krātās atziņas un novērojumus,” stāsta Kurts.


Kurts ir viens no Latvijas hip hop mūzikas žanra pionieriem līdzās tādiem zināmiem pašmāju repa vecmeistariem kā Ozols, Gustavo u. c. Kurts plašāku atpazīstamību guva 2000. gadu sākumā ar grupu S’T’A, kura mūzikas tirgu satricināja ar dziesmām “Labais puika”, ”Manas pilsētas skati” u. c. 2006. gadā iznāca Kurta soloalbums “Pilsētas leģendas”, kas tapa sadarbībā ar DJ Krii. Kopš pirmā soloalbuma iznākšanas Kurts hip hop žanrā ir darbojies periodiski: savulaik izveidojis starptautisku hip hop mūziķu apvienību SEKKTA, pēc tam – izdevis vairākus singlus, apliecinot, ka mūzika joprojām ir būtiska daļa no viņa dzīves. Hip hop mūzikas fanu sirdis Kurts iekarojis gan ar tehnisko izpildījumu, gan jēgpilnajiem vēstījumiem, kas caurauž viņa dziesmas.
Nedaudz SLAVZ funk’a miksa jaunajā miksteipā “TRUNK FUNK FULL MIXTAPE
Burlax turpina aktīvi darboties un nomet jaunu singlu “Pagātnes garša”, kā arī izziņo topšās relīzes datumu.

Miksteips, kuru esmu izlēmis saukt “Klusums pirms Vētras” ir uz finiša taisnes un emu izlēmis to jums pasniegt - 14.oktobrī!

Miksteipā būs pāris viesmākslinieki, par kuriem Jums zināt vēl nav laiks, šī ir pēdēja dziesma pirms teipa iznākšanas, parējo varat gaidīt oktobrī, miksteips sastāvēs no 16 kompozīcijām, kas atspoguļo manu dzīvi, dzīves gaitu, kopš pabeidzu rakstit “Ziemas Blūzu”.

Teikšu godīgi, daudz kas ir pamainijies, bet tikai uz labo pusi!

Liels paldies, manai komandai, Avangardam un JUMS - mani mīļie klausītaji, kas liek man ik rītu celties ar jaunu iedvesmu!
Šis ir neliels sveiciens pirms Alfyman 2021. gada albuma “Dzīves sodrēji”.

Albums sastāvēs no 18 skaņdarbiem, kuri radušies ilgākā laika periodā, aptuveni pēdējie 5 gadi.

Būs dzirdami arī vairāki kopdarbi ar tādiem izpildītājiem kā ŪGA & BRUOLĀNS no MKH41, ARTIS, TOMIJS un ČUKS no 3PK, EMĪLS un MUSHA no 101 KILOMETRS. Papildus būs iespēja dzirdēt vairāku beatmakeru darbu, tādi kā 1S, Stumbrs, Rozis, Nikitos Grapp un arī daži Manis paša - Alfyman bīti.

Albumu paredzēts izdot 2021. gada oktobrī.
Latvijas krievvalodīgo Hip-Hop’a scēnai pievienojās jauns seja - VitaliyClif. Kas ir VitaliyClif?

Sveiki, šeit VitaliyClif.

Kopš 12 gadu vecuma ik pa laikam rakstu tekstus, bet tas viss notika pagrīdē, līdz savos 20 gados nejauši nokļuvu ierakstu studijā Rēzeknes. Tur tika arī ierakstītas manas pirmās dziesmas (tanī laikā man bija cits skatuves vārds). Var teikt, ka ar mūziku nodarbojos salīdzinoši ilgu laiku (precīzāk, tās rakstīšanu), tikai nesen profesionāla pieeja tam radās, kad pārcēlos uz Lielbritāniju un beidzot varēju salikt savu setapu un sākt studēt skaņu režisēšanu dziļāk un aktīvāk attīstot savus talantus.

Pašlaik esmu sava skanējuma skanējuma un flow’a meklējumos, katru dienu apgūstu ko jaunu un klusītēm attīstu savu talantu, joprojā paturot pie sevis daudz eksperimentālos uzmetumu demo versijās, kā iespējamo pamatu kādam jaudīgākam projektam, kas drīz nāks gaismā.

Aizvadītājā 38. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


AN

Ludits

Bacis

Awakum


Daudz laimes pagājušajos svētkos!

39. nedēļa


38. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Steps x xantikvariāts - Zeme deg


2.vieta

Dee.Three x OG - Tiešraide


3.vieta

Fronto - Tgreee38. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

JIGXCLUSIVE - CS GO


2.vieta

Kviesis - FlyOff


3.vieta

SLAVZ - Grim tone
39. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
G-Frank, zināms arī kā Frenkijs & Sensejs Pritons - lielākoties kaislīgs un agresīvs hip-hop žanra izpildītājs, kurš ar mūziku nodarboties sāka diezgan nesen.

G-Frank ir iecienījis dziesmas izpildīt agresīvu emociju veidā, iedvesmojoties no pašmāju mūziķiem Svēte un Stepa. Viņam patīk improvizēt un izmēģināt vairākus veidus, kā radīt savu mūziku.

EP “Lucifers Uzvalkā” tika veidots ne tikai balstoties uz dzīves pieredzi pirms viņš sāka nodarboties ar mūziku, bet arī uz dzīves ne tik seniem notikumiem.

“Es vēlējos izlaist savas emocijas uz papīra, bet tad man radās ideja, ka es par to varu izveidot dziesmas. Nesen sāku pievērsties mūzikas veidošanai un jau pazuda lietas par ko tajās varu pastāstīt, tāpēc izlēmu, ka varu sarakstīt vārdus par senāku pagātni. Kamēr veidoju pirmo dziesmu, dzīvē paralēli jau sāka notikt arī citas lietas, kuras pēctam vēlējos izlaist kā dziesmas.”
Pašmāju mūziķis, reperis, Butlers nāk klajā ar savu jauno EP “Lojalitāte Pār Visu”.

Teipā ir 5 dziesmas, katrai ir savs vaibs, un tajās viņš pauž, ka lojalitāte priekš viņa ir ļoti svarīga un neatņemama cilvēka sastāvdaļa.

Savas mūzikas gaitas aizsācis Bolderājā un vēlāk apvienojies ar reperi no Kuldīgas "f6 lex", kopā izveidojot repa apvienību "FUNKCIJA".

No Butlera drīzumā ir sagaidāmi vēl daudz jaunumi - solo dziesmas, treki ar citiem mūziķiem, mūzikas videoklipi un citi projekti - ar ko viņš pārsteigs savu klausītāju ausis. Taču kā viņš pats saka: “Pagaidām laižam jauno teipu uz riņķi un drīz tiksiet pie jauniem gabaliem no manis un manas bandas.”
Aizvadītājā 39. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Moddy Tones

Melikols

181h


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page