top of page

36. un 37. nedēļas atskats

Cik laukā mainīgi laikapstākļi, tik mainīga ir arī dažādu notikumu norise un esamība. Vienu brīdi likās neierasti, bet tanī laikā pašsaprotami, jo tikko ir sācies mācību laiks, kas ievieš savas korekcijas mūsu visu ikdienā un procesos. Bet! Tas nu galīgi nav īstais iemesls, lai pasākumu un mūzikas radīšana tiktu apstādināta, ko nebija pat spējīga izdarīt pandēmija.

Latvijas Hip-Hop’a vilciens, ar visiem tā labā un tikpat dažādā staffa pilniem vagoniem, turpina ieturēt savu virzienu un dodās tik uz priekšu.


Tad nu pirms ķeramies pie aizritējušo nedēļu atskatu apskatīšanas, pārskriesim pāri to Dziesmu un Bītu Top’iem.
36. nedēļa


35. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Sudrabu Sirds - Netflix n Chill


2.vieta

AFK - 23


3.vieta

Kreisais Krasts - Krasta Vārdā
35. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Birch Please - Noise


2.vieta

SLAVZ - Lost


3.vieta

At94 - Es Es
36. nedēļa aizritēja samērā mierīgā gaisotnē. A varbūt būsim ko nepamanījuši un palaiduši garām, ja tas tā ir noticis - no sirds atvainojamies.

Lai vai kā, bet šī mierīgā gaisotne deva iespēju ar mierīgu prātu izvērtēt kas ir izdarīts, kas notiek apkārt un ko varētu mainīt, lai turpinātu kustēties ar attīstības virzību.

Šinī sakarā radās aicinājums - Ja Tu apmeklē Hip-Hop pasākumus un Tev tā vien gribas par tiem kaut ko uzrakstīt, apskatu, recenziju vai pārdomas, kuras vēlētos publicēt mūsu mājas lapā, tad raksti mums uz hhnolv@gmail.com un iespējams atradīsim arī tavam rakstam vietu.

Un viennozīmīgi LIELS paldies visiem sekotājiem un atbalstītājiem, bez jūsu atbalsta nekas nenotiktu. PALDIES!
Aizvadītājā 36. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Pre’set

Ods

Elvijs

40LaMove (Sickи122)


Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!

37. nedēļa


36. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

ŪGA - Piārs


2.vieta

goča - man nepatīk sejas


3.vieta

Ginger Mane - Dizaineru Džinsi36. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

dotConcept - smowk


2.vieta

BLXNKTAPE - Bushido Path


3.vieta

ZIƎMELS - It Is What It Is
37. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Kaut labs laiciņš ir pagājis kopš 371 Battle trešās un pēdējās sezonas noslēgšanās, ar “mazu” aizturi, 371 ir palaidis gaisā pusfinālu cīņas. Tie, kas atcerās, saistībā ar pandēmijas ierobežojumiem, šīs un fināla cīņas notika tiešraidēs ar īpašu piekļuvi saturam, pērkot online biļeti. Tiem, kuri neizmantoja vai nevarēja izmantot šo iespēju, tagad ir lieliska iespēja šīs repa cīņas noskatīties neierobežoti. Tie, kas šīs cīņas vēroja tiešraidē, tagad var tās izbaudīt atkārtoti, jo cīņas bija episkas un viennozīmīgi ir vērts noskatīties atkārtoti nevienu vien reizi.

PALDIES 371 komandai par ieguldīto darbu un iespēju to novērtēt vēl un vēl. Big respect!


371 Battle: Zalcs VS ZEĻĢIS ( 1/2 fināls #371LastDance )


371 Battle: Goča VS Ods ( 1/2 fināls #371LastDance )
Projekts “MUUD” publicē jaunu dziesmu un videoklipu “Nedienas”. Tajā atklātas sabiedrībā neviennozīmīgās pašnāvības, atkarību un psihishās veselības tēmas.

Videoklips filmēts šī gada aprīlī, taču tā nodošana skatītājiem septembrī nav izvēlēta nejauši. Rudens nereti ietekmē cilvēku kopējo emocionālo stāvokli. Katru gadu 10. septembrī visā pasaulē tiek atzīmēta Pasaules pašnāvību novēršanas diena, savukārt 10. oktobrī - Pasaules psihiskās veselības diena.

Saskaņā ar Pasaules veselības organizācijas datiem Latvija joprojām ir viena no vadošajām valstīm pabeigtu pašnāvību skaita ziņā uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, pašreiz ieņemot 2. vietu Eiropas Savienībā un 15. vietu pasaulē.

“Ar šo videoklipu vēlamies aktualizēt nepieciešamību runāt atklāti par mentālām problēmām un to postu, lai spētu izveidot efektīvu dialogu un kultivētu iecietību pret tiem, kas šādām sāpēm iet cauri,” stāsta videoklipa “Nedienas” režisore Anita Gigante. “Lai gan videoklipā atainotas ekstremālas situācijas, tās nav interpretējamas tieši, bet gan kā alegorija par katra iekšējo mentālo cīņu, veiktajām izvēlēm un sķietami bezizejas situācjām, kādās to rezultātā esam nonākuši. Mēs visi esam saskārušies ar sāpēm un izmisumu, bet daudziem šīs sajūtas kļūst par konstantu esības sastāvdaļu, ko nav iespējams atrisināt pašu spēkiem. Tādēļ nepieciešams vairot izpratni par mentālām problēmām, kā arī biežāk jāauzdod jautājums: kā es varu palīdzēt?” tā Anita Gigante.

VSIA „Psihiatrijas un narkoloģijas centrs” Ambulatorā centra „Pārdaugava” psihiatrs Daniels Šamburskis atklāj: “Savā praksē bieži nākas saskarties ar cilvēkiem, kuri bijuši tuvu pabeigtai pašnāvībai. Vēlāk viņi atzinuši, lai cik liela būtu bezizejas sajūta, vienmēr jādod nākamā iespēja. Cilvēkam ar domām par pašnāvību būtu par savām sajūtām kādam jāizstāsta. Nevajag kautrēties un par to jāizrunājas ar sev tuviem cilvēkiem, kas palīdzēs saņemt nepieciešamo palīdzību. Svarīgākais ir spert pirmo soli. Ja kāds tev ir uzticējies un atklājies par savām sajūtām, to nedrīkst atstāt bez uzmanības. Cilvēkam ar pašnāvības domām būtu jāsaņem ģimenes ārsta, psihiatra, psihologa, psihoterapeita vai krīzes centra speciālista konsultāciju, ko var organizēt plānveidā vai neatliekami, piemēram, zvanot uz īso numuru 112.”

Jautāts, vai palīdzību ir iespējams saņemt anonīmi un bez maksas, Daniels Šamburskis norāda: “Visbiežāk profesionālu konsultāciju vai tūlītēju palīdzību iespējams saņemt tikai personalizēti, proti, reģistrējot palīdzības saņēmēja datus, taču psihiatriskā palīdzība Latvijā, līdzīgi kā citās pasaules valstīs, ir bezmaksas. Savukārt anonīmu palīdzību iespējams saņemt krīzes centrā. Tālrunis 116123 paredzēts psihoemocionālā atbalsta sniegšanai pieaugušajiem, kas ir pilnībā bezmaksas. Ja krīzes situācijā nonācis bērns vai pusaudzis, jāzvana uz bērnu un pusaudžu uzticības tālruni 116111. Palīdzība tiek piedāvāta latviešu, krievu un angļu valodās.”

Dziesma “Nedienas” ir daļa no trešā “MUUD” mūzikas izlaiduma, kura tematika ir mentālā veselība un tās sarežģījumus ietekmējošie faktori. Šī gada vasarā pie klausītājiem nonāca pirmie divi mūzikas izlaidumi, kas ietvēra katrā pa trīs dziesmām. Projekta “MUUD” dibinātāji ir Latvijas lielākās hiphopa apvienības “Kreisais Krasts” dalībnieki Punkts uz I (Ingus Šusts), Cepums (Mārtiņš Mednis), Jānis Krūmiņš, kā arī videooperators un režisors Toms Rings. “MUUD” mērķis ir vērst sabiedrības uzmanību uz problēmām un tabu tēmām, mūzikā atklājot indivīdu emocijas un personību dažādās puses. Ar “MUUD” līdz šim sadarbojušies tādi mākslinieki kā E.V., Henny (Henrijs Mucenieks), Būū, marcways, Hamilli.

Šī dropa ietvaros galveno uzsvaru liekam uz iekšējo cīņu, ko katrs izjūtam dažādās dzīves situācijās. Vēlamies pievērst sabiedrības uzmanību šīs problēmas aktualitātei, atklāti parādot savas ēnas puses un iekšējos pārdzīvojumus, ar kuriem sastopamies paši. MUUD komanda vēlas iedrošināt nekautrēties atzīt savas grūtības, kuras ilgtermiņā nespējam pārvarēt un būt pietiekami stipriem lūgt palīdzību gadījumos, kad vairs nespējat ar savām problēmām tikt galā. Ar šo “tumšo” dropu gribam uzrunāt katru, kas ilgāku laiku dzīvo smagā psiholoģiskā stāvoklī, un aicināt rīkoties tuvos cilvēkus, kuri šīs problēmas apzinās, bet neveic nekādas darbības, lai rastu iespēju palīdzēt sev svarīgiem cilvēkiem. Tu nekad nezini vai rītdien jau nebūs par vēlu…
Svaiga relīze, no jaunām sejām scēnā. Sabalansēts jaunās paaudzes skanējums ar veselīga humora piedevu katrā gabalā. Piečekojiet! Domājams, šis ir tikai sākums un mēs vēl par viņiem dzirdēsim.

FLIP PHONE GALLERY - BELOW AVERAGE

“Mēs esam FLIP PHONE GALLERY, hip-hop kolektīvs no Talsiem.

“BELOW AVERAGE” ir mūsu pirmais reālais mixtape kas tapis ar palīdzību no mūsu kolektīva producentiem, gan ārzemju producentiem. Lirikas saturs ir galvenokārt satīrisks, bet mums tipisks, jo tajās ieliekam mūsu ikdienas jokus.” - Flip Phone Gallery
Mufasah palaiž gaisā svaigu relīzi “VOLK FIFE”. Relīze ieturēta kārtīgā UK Drill un Grime stilā ar sulīgu Mufasah rečetējumu krievu valodā. Pats Mufasah nāk no Rīgas un savas repera gaitas bija aizsācis šeit pat Rīgā. Bet, laiks veicis korekcijas un nu jau vairākus gadus Mufasah dzīvo Londonā, kur arī ir bijusi lieliska iespēja savas prasmes attīstīt un strādāt ar tur esošo mūzikas žandru, kas pēdējā laikā kļūst ar vien atpazīstamāks ārpus UK robežām. Kaut netipisks mūsu platuma grādiem, bet samērā interesants un ievērības cienīgs albums, kuru būtu vērts ievērtēt jebkuram Drill un Grime cienītājam.

“Nedzīvojot Drill and Grime dzimtenē, nav iespējams godīgi nodarboties ar šo žanru attiecībā pret klausītāju, vēl jo vairāk izmantot tā atribūtiku un slengu, kas nav piemērojams postpadomju telpā. Ar šo albumu es uzņemšos atbildību un būšu par ceļvedi tiem, kas vēlas iegremdēties īstās Londonas atmosfērā. Tur, kur jums pastāvīgi jābūt gatavībā, kur ir rajoni, kuros nelien pat tie kas pašlaik izmanto drill’u. Šī nav rusificēta relīze, nemaz nerunājot par krievu klausītājam pielāgotu izlaidumu, bet gan tiešs ziņojums no notikuma vietas.

Paldies visiem tiem, kuri gadu gaitā mani atbalstīja. Tagad mēs esam sasnieguši man svarīgu radošu pavērsienu. Es ceru, ka jūsu mīlestība un atbalsts veicinās to, ka VOLK LIFE aizies tālāk par mūsu loku.

Patīkamu klausīšanos un uz drīzu tikšanos. Cheeezzz” - Mufasah
emkei izdod debijas relīzi “Zelta Drudzis II”.

“Albums tapis pusotra gada garumā kā debijas albums, ar kuru uzsāku solo virzienu Hip Hopā.

Albums sastāv no dažādām dziesmām, piemēram, EDM un POP Punk žanriem, kur esmu ielicis Hip Hopa piegaršu.

Agrāk darbojos zem apvienības Hotroom Studio kopš 2018. gada, bet kopš 2021. gada pavasara virzos uz priekšu kā solo izpildītājs.” - emkei
Nebija iespējas tikt uz batlu Grīziņkalnā ”Štuka par bazaru 2021”? Noskaties to pirmo reizi vai vēlreiz un piedzīvo tās emocijas, kas valdīja Grīziņkalna kolizejā, kad jutām līdzi, iespējams, spraigākajai fināla cīņai starp Idus Abra un Wiesulis.

Apsveicam 2021.gada Štuka par bazaru uzvarētāju- Idus Abra!

Dalībnieku sastāvs: Idus Abra, Zirnis, E.V., Wiesulis, Sniegs, Burlax, Trippy Mark, TeniSwami

Žūrijā: Ozols, Arturs Skutelis un Arstarulmirus


Ghetto Brīvrunu batls 2021 “Respekts un štuka par bazaru”
Aizvadītājā 37. nedēļā mums bija viens jubilārs


Kjuumanis


Daudz laimes pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page