top of page

28. un 29. nedēļas atskats

Noslēdzies kārtējais divu nedēļu laikaposms kopš pēdējā atskata.

Neierasti mierīgs bija šis divu aizritējušo nedēļu ritējums, salīdzinājumā ar iepriekšējām nedēļām, radot sajūtu, ka visi samazināja vai atrada līdzsvarotu tempu, it kā sargājot kādu enerģijas rezervi kam nozīmīgākam. Un JĀ! Tā arī bija, nedēļas nogales piepildījās ar lielākiem vai mazākiem, bet nozīmīgiem notikumiem Latvijas Hip-Hop’a dzīvē. Kas? Ko? Kur? Kad? Tas viss šajā atskatā.


Pirms ķeramies pie aizritējušo nedēļu atskatu apskatīšanas, pārskriesim pāri to Dziesmu un Bītu Top’iem.

28. nedēļa


27. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Veselība - Madona Cypher


2.vieta

JeeKaa x Idus Abra - Mazās Laimītes


3.vieta

Rons Ronins - Sveši nieki27. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Menaco Beats - Buckshot


2.vieta

Thomas Haze - Hype


3.vieta

Udes Beats - The Atomic Cafe
28. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Īstenu vasaras grāvēju, jebšu savu pirmo singlu “Loud Sounding Empty Pots” izdevusi jauna starptautiskā mūziķu apvienība ar tādu pašu nosaukumu – “Loud Sounding Empty Pots” jeb “Tālu skanošās tukšās mucas”, kurā Latviju pārstāv grupas “Very Cool People” līderis Elvijs Grafcovs, reperis Idus Abra un taustiņinstrumentālists Andris Kauliņš.

Ideja par šādu projektu radās pērn, kad visā pasaulē mūziķu dzīve bija tikpat kā apstājusies, taču to pašu nevarēja sacīt par savstarpējo komunikāciju. Tā kādā brīnišķīgā bezdarbības vakarā serbu grupas “Nakedband Belgrade” bundzinieks Goran Milosevic allaž ar apkārtējo pasauli draudzīgās latviešu grupas “Very Cool People” ģitāristam Elvijam Grafcovam atsūtīja bungu treku ar domu palielīties ar jauniepirktā mikrofona brīnišķīgo skaņu. Totālās bezdarbības māktais Elvijs piedomāja klāt harmonisko risinājumu un iespēlēja basa un ģitāras partijas. Ar piebildi, ka šim būtu labi pievienot vēl kādas sintezatoru skaņas, ieraksts tika aizsūtīts taustiņinstrumentālistam Andrim Kauliņam.

Izrādījās, ka briest dziesma, tādēļ jaudīgāku basa partiju tai radīja sens Elvija draugs un cīņubiedrs no Valensijas reģiona Spānijā – Jaume Guerra Meneu, kurš spēlē grupās “Obrint Pas”, “Orxata Sound System” un “Jim War Brou”. Loģiski, ka dziesmai vajadzēja arī tekstu, bet tam savukārt ideju. Tā radās stāsts par mūziķu piedzīvojumiem Covid-19 pandēmijas laikā.

Tika uzrunāti divi jaudīgi freestyle hiphopa mākslinieki – Idus Abra no Latvijas un Rokas Jama Grajauskas no Lietuvas. Abi ir savstarpēji labi pazīstami un sadomāja paspēlēties ar kopējiem sakāmvārdiem, kādus lieto gan Latvijā, gan Lietuvā. Izrādījās, ka abām brāļu tautām ir gan “Kal dzelzi, kamēr tā karsta”, gan “Tukša muca tālu skan”, kas tad arī kļuva par starptautiskā projekta oficiālo nosaukumu.

Miera mūziķiem, protams, vairs nebija, tāpēc radās ideja piejaucēt vēl kādu valodu, un piedziedājuma iedziedāšanai Jaume Guerra Meneu ieteica katalāņu dziedātāju Jordi Palau. Izrādījās, ka baltu tautu sakāmvārdi eksistē arī katalāņu valodā, tādēļ viņš tos nolēma izmantot arī piedziedājumā.

Kad “Labo ierakstu studijas” skaņu režisors Jānis Kalve jau ķērās pie dziesmas miksēšanas, radās sajūta, ka nepieciešams vēl kaut kas. Izrādījās, ka tās ir Latvijā bāzētās latīņamerikāņu grupas “Na-Lata” sambas perkusiju skaņas. Par īstena brazīliešu karnevāla sajūtu dziesmā parūpējās visīstenākie brazīliešu mūziķi Rodrigo Manfrinatti un Rafael Nascimento Rocha, kā arī Latvijā jau labi zināmais perkusionists no Čīles – Miguel Hernandez Giraldi. Lai iznākums būtu vēl atraktīvāks, Dienvidamerikas mūziķi iedziedāja dziesmā arī savu vokālo partiju portugāļu valodā. Dziesmas tekstus visiem iesaistītajiem saprotamās valodās šurpu un turpu tulkoja Marta Martinez Brunswick, Rokas Jama Grajauskas, Jaume Guerra Meneu un Elvijs Grafcovs.

Tik vispasaulīgam projektam loģiski bija vajadzīgs arī krāšņs logo, tādēļ par to parūpējās grafiskais dizainers Mārtiņš Zaļūksnis. Rezultāts redzams arī lirikas video, kas izveidots paralēli visās izmantotajās valodās, tādēļ nav domāts cilvēkiem ar vājiem nerviem vai redzi.

Jaunās dziesmas izdevējs ir SIA “Very Cool People”, kas ir pagājušajā gadā izveidota izdevniecība un producentu apvienība dažādiem funk, jazz un soul mūzikas projektiem. Šis ieraksts tapis ar LaIPA radošās stipendijas atbalstu.
Karsts Karsts intervija ar Grafomāns
ansis viesos raidījumā Jautā - Jums RETV
Dzīvoju savu latvieša dzīvi un rakstu repu. Saruna ar Edavārdiem

Aizvadītājā 28. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


JanDer

Leeroy Trippin’

Burlaks


Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!

29. nedēļa


28. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

Kreativs x Ods - Bitty Bop


2.vieta

Mazzars - Pilnmēness


3.vieta

TeniSwami - Jā Mazā UUU


28. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

dotConcept - dust to dust


2.vieta

ZIƎMELS - BiPolar


3.vieta

Menaco Beats - Already Over
29. nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’ā
Pēdējā Karsts Karsts epizode. Ar šo epizodi Karsts Karsts veidotāji, Artūrs Jenots un Idus Abra noslēdz podkāsta trīs gadu darbības posmu, atskatoties kā tas sākās un kur tas nonācis pašlaik. Paldies puišiem par ieguldīto darbu, Paldies viesiem un atbalstītājiem, bez Jums tāda rakstura materiāla par Latvijas Hip-Hop’a dzīvi varbūt pat i nebūtu. Novēlam izturību, veselību un jaunas idejas, jauniem interesantiem projektiem. Tik uz augšu!
Jau devīto reizi pasaules līmeņa sportisti, amatieri un citi ekstrēmo sporta veidu cienītāji tiksies Ventspilī - lielākajā alternatīvo sporta veidu un ielu kultūras notikumā Baltijā - Ghetto Games Festivālā 2021. Šajā vasarā šis bija pirmais un noteikti arī apmeklētākais Festivāls Latvijā.

Ghetto Games Festivāls Ventspilī ir ģimenei draudzīgs ielu sporta un kultūras pasākums, kas ik gadu pulcē labākos pasaules ekstrēmo sporta veidu līderus Ventspilī. Ghetto Games Festivāls 2021 ir vieta, kur satiekas pasaules līmeņa ekstrēmie sportisti, asas izjūtas, ielu kultūra, aizrautība, draudzība, sarunas un izcili garšīgs ēdiens.

Festivāls notika no 23. līdz 25. jūlijam.

Šī gada Festivāla galvenie, spilgtākie notikumi bija: Ghetto Brīvrunu batls, Ghetto Fight, Ghetto Slam Dunk gan pieaugušajiem, gan jauniešiem. Protams, trīs dienu garumā aktivitātes visai ģimenei!


Brīvrunu Projekts pret 371 Clique stājušies cīņā, lai ar vārda spēku noskaidrotu Ventspils brīvrunas pavēlniekus. Komandām tika doti 5 dažādi uzdevumi - sākot no publikas iekustināšanas, beidzot ar “čečenu apli”, kurā dalībniekiem ir jāatrod pareizie vārdi vienam par otru, turpinot šo visu darīt pa apli. Tādā veidā ir noskaidroti uzvarētāji. Uzvara paņēma pieredzes bagātā komanda “Brīvrunu Projekts”. Paldies dalībniekiem par iesaisti! Kas tāds GGFest notika pirmo reizi!


Pilnvērtīgu foto atskatu no festivāla, skaties: https://ghetto.lv/lv/

Aizvadītājā 29. nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Ozols

dotConcept

Dzenis


Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

hhnolv@gmail.com


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!


Comments


bottom of page