top of page

13. nedēļas atskats

Heeeyyyyy… Aizritējusi kārtējā nedēļa un esam piesēdušies savilkt jaunu nedēļas atskatu. Īsumā sakot - samērā interesanta, savu pārsteigumu ik pa brīdim nometa šī, nu jau aiztirējusī nedēļa.


Pirms ķeramies tās apskatīšanai, pārskriesim pāri aizritējušās nedēļas Dziesmu un Bītu Top’iem.12. nedēļas TOP3 Dziesmas

1.vieta

Zeļģis - '20


2.vieta

tomijs x Artuuro Schizo Phrenos - smēre


3.vieta

EmEss x BURLAX - Šajā laikā12. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

Kruminsh Beats - Selfish


2.vieta

Silins Beats x Soul Decoy - Inception


3.vieta

GU$IT$ - Nature
Aizritējušās nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’āČaulaTV turpina aktīvi sekot jaunajiem izpildītājiem un šajā epizodē uz sarunu bija aicināts Zeļģis. Saruna par svaigi izlaisto singlu “‘20” no topošā albuma un aktuāliem notikumiem pašreizējā momentā.
371 Battle Last Dance sezona tuvojās beigām un šinī nedēļā dod mums iespēju noskatīties 1/4 fināla pēdējās divas epizodes.


Mazais Ruudiz VS Ods


Goča VS Darius


Vairāk vai mazāk prognozējami rezultāti šajos raundos. BET! Tas nemazināja spriedzi. Jaunaklājums Ruudiz - līdzvērtīgs pretinieks visiem battle dalībniekiem, kaut nedaudz pietrūka pāris rindu pantos, bet līmeni turēja kopš atlases. Malacis, tā tik turpināt. Darius - varēja just, ka ir strādājis pie tehnikas un vārdu pielietojuma, tikai pietrūka pārliecības, kas mijās ar satraukumu ko varēja manīt balsī. Bet tā, jā, ir audzis un izskatās, ka tā arī turpinās darīt. Tik uz augšu. Odam un Gočam novēlam izturības turpmākajos raundos. Tik uz augšu.
Trench Mafia Locco nomet jaunu albumu “Locco Santana”, kuru daudzi gaidīja ar lielu nepacietību un domājams, ka tas bija gaidīšanas vērts. Jūtami piestrādāts pie visa, izpildīšanas tehnikas, lirikām, un kopējā albuma skanējuma, kas piesaistīs pat vislielāko Hip-Hop’a skeptiķu ausis. Tā tik turpināt.
Ghetto Faktors aktīvi gatavojoties konkursam iepazīstina ar žūrijas locekļiem, kas izvērtēs pieteikumus, kas ir samērā daudz - vadoties pēc lielās aktivitātes sociālajos tīklos.

Viens no žūrijas locekļiem būs Punkts uz I.

“Punkts uz I īstajā vārdā Inguss Šusts intervijā stāsta par to kā sācis savas mūzikas gaitas, kādi bija izaicinājumi, tad un kādi ir tagad. ⁣⁣

⁣⁣Stāsta par to, kur ņem iedvesmu darbiem un ko dara, kad ir radošais bloks. Dalās ar to, kas viņu aizrauj repā un kā jūtās Ghetto Raptora žūrijas lomā, kam pievērsīs uzmanību vērtējot konkursa dalībniekus un sniedz padomu jaunajiem reperiem!⁣⁣”
Jau pavisam drīz Latvijas tirgū ienāks jauns insektu iznīcināšanas līdzeklis par kura reklāmas seju ir kļuvis reperis Prusax.

Pats reperis teic, ka šī būs lieliska sadarbība no kuras varēs gūt patiesu labumu ikviens Latvijas iedzīvotājs. Paredzēts arī, ka insektu iznīcināšanas līdzekļa TV reklāmai Prusax ierakstīs īpaši sacerētu dziesmu.
Ir sācies balsojums par “Dejas balva” skatītāju simpātija.

Dejas balva ir augstākais apbalvojums profesionālajā dejas mākslā. Reizi divos gados to piešķir baletā, laikmetīgajā dejā, skatuviskajā tautas dejā un mūsdienu dejās par sasniegumiem jauniestudējumu, uzvedumu un dejas notikumu radīšanā, kā arī pedagoģiskajā un pētnieciskajā darbā.

Dejas balvas pasniegšanas ceremonijā, kas norisināsies Dailes teātrī 29. aprīlī ar tiešraidi Latvijas sabiedrisko mediju platformā LSM.lv, tiks piešķirtas divas LSM.lv skatītāju balvas, pasniedzot LSM.lv skatītāju balsojumos iedibināto skatītāju simpātiju balvas vizuālo formātu – traukus ar gravējumu. Tā kā nominētie darbi ir ārkārtīgi dažādi, dalījums kategorijās “iestudējums” un “notikums” ir nosacīts. Par to lēma LDIC un Dejas balvas žūrija, vērtējot, vai darbs skatāms kā formā noslēgta izrāde, vai arī tam raksturīgs atšķirīgs formāts, plašāks konteksts un ietekme uz dejas nozares procesu. Atšķirībā no žūrijas balvām, kas ceremonijā tiks pasniegtas 12 nominācijās, skatītāju balsojumā visu žanru izrādes tiek vērtētas vienkopus, uzsverot jaunizveidoto apbalvojumu kā dejas nozari vienojošu notikumu.

Balsojums ilgs līdz 25. aprīļa plkst. 23.59. Pēc balsojuma beigām tiks izlozēts viens dalībnieks, kurš laimēs simbolisku dāvanu no LDIC. Visi balsojuma dalībnieki tiks automātiski reģistrēti dalībai izlozē. Ar uzvarētāju sabiedrisko mediju portāls LSM.lv sazināsies personīgi nedēļas laikā pēc balsojuma beigām.

Balsot par saviem favorītiem iespējams vienu reizi dienā LSM.lv platformā, autorizējoties ar savu sociālo mediju profilu vai e-pastu un izvēloties vienu darbu katrā kategorijā. Aicinām pirms balsojuma veikšanas izlasīt īsos darbu aprakstus, kā arī iepazīt nominantus plašāk Dejas balvas mājaslapā www.dejasbalva.lv.
Rons Ronins palaiž gaisā minialbumu “Studiju Gadu Ideālisms”. Lielisks albums ar ceļojumu atpakaļ laikā, kad Latvijas Hip-Hop’s akcentus lika uz boom bap bītiem un dziļām lirikām par nopietnām tēmām, spēlējoties ar klausītāju veselo saprātu. Bez ilgas domāšanas, albums ielido “ik pa brīdim jāpaklausās” listē.

“Ir pēc-krīzes gadi (2010-2014), laiks, kad valstī valda bezdarbs (īpaši jauniešu), sociālā nevienlīdzība, korupcija, populisms, saasināts valodu jautājums, propaganda no lielvarām un citas sociālas, politiskas un ekonomiskas problēmas. Kāds ideālistisks jaunietis sācis iepazīt pasauli un sistēmu, kurā dzīvo un kā izlīdis no burbuļa, tas ir šokēts un neapmierināts par pastāvošo kārtību un izmanto mūziku, lai paustu savu viedokli un emocijas par apkārt notiekošajiem procesiem. Par to arī ir šis EP. Vēsture atkārtojas un daudzas no dziesmās izteiktajām lietām vēl ir vai atkal ir aktuālas.

Balstoties uz EP konceptu, tika atlasīti un nedaudz noslīpēti tā laika labākie panti, dziesmu skeleti, rindas, utt., izveidojot piecas repa dziesmas gandrīz eseju tipa formā. Intro un outro kalpo kā mākslinieka mūsdienu komentārs par savu daiļradi.

Muzikālais pavadījums ir no producentiem kā Thomas Haze, MC Aivis no lonexone, MXME. Īpašs paldies Thomass Haze par individualizēto pieeju un masteringu. Lai gan pie EP tika sākts strādāt pirms pašreizējās epidemioloģiskās situācijas, tika nolemts turpināt veikt ierakstus mājas apstākļos, kas veidoja savus izaicinājumus, bet deva veiksmīgu pieredzes bagāžu nākamajiem darbiem.” - Rons Ronins
3PK artis turpina ceļojumu savas dekādes daiļrades ceļojumā, nodod mūsu ausīm otro epizodi no šī ceļojuma. Šajā epizodē tika apskatīts 2014. un 2015. gadu laika posmā izdotais materiāls.
Aizvadītājā nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Raymoha

Perofan

Knops

Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page