top of page

11. nedēļas atskats

Bāc! Kur pazūd laiks, tikko bakstījām jauno iknedēļas atskatu, regulējām top’us un mēģinājām savilkt iespējamos plānus uz nedēļu. Hops, atkal sēžam un bakstam jaunu iknedēļas atskatu, bīdam domas un mēģinām salikt plānus un idejas. A kas zin’, varbūt tam tā jānotiek, lai būtu kaut cik pareiza kustība, vismaz kaut kādā virzienā. Cerēsim tikai uz to labāko. Tikai uz augšu brāļi un māsas! Tikai uz augšu!


Pirms ķeramies pie kopējā atskata, iemetīsim aci aizritējušās nedēļas Dziesmu un Bītu TOP3. Trijniekam, kas pārcelsies uz GADA TOP’u, lai vāktu balsis par 2021. gada TOP Dziesmu vai TOP Bītu.10. nedēļas TOP3 Dziesmas


1.vieta

xrobertsl x Thomas Haze - Dislaiks


2.vieta

MazZars - Es arī esmu šeit


3.vieta

Rick Feds x March - Chill Vibes


10. nedēļas TOP3 Bīti


1.vieta

NiklāvZ - Hit Or Miss


2.vieta

GOONBERG BEATZ - Slime


3.vieta

NiklāvZ - Never Broke Again
Aizritējušās nedēļas notikumu atskats Latvijas Hip-Hop’āŠajā aizritējušā nedēļā raidījums “Hattrick ar Puči” īpašu uzmanību pievērsa sportam, kas gatavojas debitēt 2024.gada Olimpiskajās spēlēs Parīzē. Tas ir breiks (saukts arī par breikingu, breikdansu, u.c.)

Visu par breiku un ceļu uz olimpiskajām spēlēm Armandam Pučem izstāstīja viens no pieredzējušākajiem Latvijas breikeriem Andžejs Začiņajevs, kura vadītie jaunieši no Daugavpils apvienības “Factory Kingz” 2019. gadā kļuva par pasaules čempioniem junioru ieskaitē un nu cierē uz olimpiskajām medaļām Parīzē.
Veiksme, intuīcija vai prāts?

Brīvrunu Projekts vs Spiediens.

Augstas likmes, āķīgi jautājumi un reāls frīstails finālā, raidījumā V.I.P.
LTV eksperimentālā satura platformā LTV 16+ (YouTube) sācies jauns ēdienu gatavošanas šovs “Virtuve bez kāposta”, kuru vada un veido Nansija Garkalne.

“Virtuve bez kāposta” ir ne vien izklaidējošs, bet arī izglītojošs šovs, kurā kopā ar Nansiju piedalās Latvijā populāri repa un hiphopa kultūras pārstāvji. Šovs ne vien rādīs ēst gatavošanas procesu, bet arī atklās interesantus un noderīgus faktus par produktiem un uzturvielām.

Šova pirmās epizodes viesis Nansijas virtuvē bija PRUSAX.
Latgalīšu Reps palaiž gaisā savu otro studijas albumu “CYTA DZELA

Albuma nosaukums “Cyta dzela” (tulk. “Cita lieta”) ir trāpīgs apzīmējums grupas redzējumam: “Ejam soli augšup labākā kvalitātē un izpildījumā. Nekad nezinām, kas mūs dzīvē sagaida, bet kamēr no gaisa nekrīt akmeņi, dzīvē viss ir kārtībā. Ejam uz priekšu, neskatoties uz to, vai mums ir paveicies vai nē.” Neskatoties uz to, ka mākslinieki bija spiesti veikt izmaiņas grupas plānos un pārcelt pagajušajā gadā plānotā albuma izdošanu uz 2021. gadu, laiks mājsēdē tika izmantots lietderīgi, lai uzlabotu albuma skanējumu, kā arī lai taptu jaunas dziesmas, bez kurām jaunais albums vairs nav iedomājams.

“Cyta dzela” dzirdami dažādi mūzikas žanri, kas savā starpā apvienoti ar rīmēm latgaliešu un latviešu valodā. Dziesmu teksti klausītājam atklāj mākslinieku dzīves redzējumu un pieredzi, kā arī lielākos iedvesmas avotus - mīlestību pret ģimeni un dzimtajām mājām. Tāpat albumā iekļauti mūzikas skaņdarbi, kas tapuši sadarbībā ar grupu “Bez PVN”, repa mākslinieku Faktu un jauno talantīgo dziedātāju Sandu. Grupas pārstāvji ir pārliecināti: “Katrs “Cyta dzela” albuma klausītājs spēs atrast sev tīkamu un dvēselei tuvu skanējumu.” - Latgalīšu Reps
371 Battle: Štira vs Zalcs (371 Last Dance 1/4 fināls)

Nummm, nu tāds, 50 uz 50 1/4 fināla raunds. Itkā ir, viss notiek, bet tanī pat laikā neatlaida sajūta, ka kaut kas īsti nav un neiet pa vilni - tīri mūsu pārdomas un secinājumi.

Bet jā, abi dalībnieki ir un bija veikuši labu darbu, par to jau runā pats fakts, ka pasākuma ietvaros ir tur kur ir. Super, visu cieņu un tā tik turpināt arī ārpus pasākuma ietvariem. Apsveicam Zalcs un novēlam izturību nākošajos etapos. Štira, turpini iesākto - tiešām interesants jaunaklājums mums visiem.
Kaut savādākā formātā, nekā bija ierasts visus iepriekšējos gadus, arī šogad notika Mūzikas ierakstu gada balva “Zelta Mikrofons”.

Šī gada balvas pasniegšanas ceremonīja atšķīrās pateicoties padēmijas ierobežojumiem. Bet! Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šo ceremoniju var droši nodefinēt par Latvijas Hip-Hop’a pilnvērtīgu atzīšanu par Latvijas mūzikas līdzpastāvošu daļu, ka tā nav niķīgu pusaudžu īstermiņa aizraušanās bez nopietniem rezultātiem. Nebija un nav jau tā, ka Zelta Mikrofons Latvijas Hip-Hop’u nezināja, neņēma vērā utml., bija apbalvošanas un kategorijas, bet vienmēr to uztvēra tā neveselīgi un ar savu ironijas piedevu, par ko jau daudz ir diskutēts un lauzti šķēpi.

Lai vai kā! Šī gada ceremonija bija bagātīga ar reperu apbalvojumiem un uzstāšanos uz skatuves. Par labāko debiju Zelta Mikrofons aizgāja ŪGAi, Labākais Hip-Hop un GADA albuma Zelta Mikrofonus iecēla ansis ar albumu “Liela Māksla”, kas, starp citu, ir pirmais Zelta Mikrofons Latvijas Hip-Hop’am GADA albuma statusā, par GADA dziesmu tika atzīta ZeBrene un Ozola dziesma “Antidepresanti”. Pasākuma skatuvi ierībināja Nova Koma kopā ar Edavārdi un Idus Abra nobliežot “Urbi”, Ozols ar Lindu Leen un rolandu če par godu 20 gadiem albumam “Cieņa un Mīlestība” noblieza koverversijas savām dziesmām “Rajons, Bokss, Cīņa”, uz ceremonijas beigām savu vārdu uz skatuves atsāja arī SourJ ar līdzdalību Loretas Reides dziesmā “Stāvi manā priekšā tu”.

APSVEICAM ŪGU, ANSI un OZOLU ar Zelta Mikrofoniem. Paceļam rokas gaisā, pa labi un pa kreisi.


Ar to Hip-Hop’a cienītāju un ceremonijai līdzi sekotāju pasākums nebeidzās. Par godu šim pasākumam, ansis bija sagatavojis tiešraides Instagramā un Twitch, lai sasveicinātos ar faniem, pateiktos par visu lielo aktivitāti un atbalstu albuma kustināšanā, kas novedis pie Zelta Mikrofona godalgojuma kā labākais žandra albums un GADA albums Latvijas mūzikas pasaulē 2020. gadā. URA URA URA…

Visa pasākuma noslēgumā ansis tiešraides laikā prezentēja savu jaunāko video dziesmai “Pīle”, nu jau no godalgotā albuma “Liela Māksla”, noslēdzot kopējo pasākumu ar medusmaizi visiem faniem, kas pacietīgi bija sekojuši un gaidījuši šo tiešraidi.


“Pīles” video tapis sadarbībā ar:

Armless Birds Productions,

Producents - Ritvars Stankevičs,

Kinematogrāfi - Artūrs Valdmanis un Artūrs Vanags,

Režija - Artūrs Vanags un Ritvars Stankevičs,

Montāžas režisors - Artūrs Valdmanis,

Lomās - Ansis Kolmanis, Rolands Čivčs, Kristīne Balanas, Artūrs Jenots un Linda Beķere,

Producenta asistente - Līva Kolmane,

Skaņu dizains - Ansis Kolmanis,

Grims - Anita Zvirbule.


ansis - Pīle (pied. rolands če & Kristīne Balanas)

Aizvadītājā nedēļā mums bija vairāki jubilāri


Teacha (New Wavy)

Dāvis Strauss (Kontraflovs)

March

Krys (Graffiti & Bboy)

jirgensons (Bītmeikers)

Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!
Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:


Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info kas tev ir svarīgs, tad droši dodies uz mūsu komūnas čata kanālu Discord:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:


Vēlies atbalstīt projektu finansiāli, tādā veidā ieliekot savu artavu projekta tālākā attīstībā. To vari izdarīt ar ziedojumu projekta PayPal kontā:


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page