top of page

39. nedēļas atskats

Aizvadītā nedēļa bijusi jaunumu un notikumu pilna. Laikapstākļi arī mūs palutināja un bija īpaši piemēroti, lai dotos ārā, baudītu dabu un nedēļas nogalē apmeklētu pasākumus, kuri bija daudz un iespaidīgi, noslēdzot šo vasaru tā pamatīgi. Vispār, kāda ir bijusi jūsu aizvadītā nedēļa? Ko labu redzējāt un dzirdējāt? Mūsu dzirdēto jau varēsiet iepazīt šī apskata turpinājumā.Jaunākās dziesmas


BP IZIET IELĀS #3, nometot rindas Ziedoņdārzā, apēdot pa “Avenei” salcītim, uzraujot groza bumbu un pafočējoties aiziet līdz Vecrīgai salaist ādā tinti!


Dainaars - Netiri Dzerieni


Tranquil - In Gloom


Bokseris Kristaps Zutis un reperis Kurts no leģendārās hip hop apvienības S’T’A klausītāju vērtējumam nodevuši jaunu singlu “Es sevi radīju pats”. Dziesmas video versijā, kurā ne tikai abi izpildītāji, bet arī zināmais basketbolists Kaspars Kambala u. c. ceļo laikā un atgriežas bērnībā.

Kā norāda dziesmas autori, skaņdarbs ir veltījums ikvienam, kurš savā dzīvē ir smagi strādājis un visu sasniedzis saviem spēkiem. “Ne visiem dzīvē viss tiek pasniegts uz sudraba paplātes – šādi gadījumi ir izņēmumi. Visiem pārējiem panākumu cena ir smags un pašaizliedzīgs darbs, neskaitāmu grūtību pārvarēšana. Mēs šajā dziesmā izstāstām savus stāstus, bet šo dziesmu var attiecināt uz ikvienu, kas mērķtiecīgi strādājis un tur, kur šobrīd dzīvē atrodas, ir nokļuvis pateicoties tikai un vienīgi pats sev,” skaidro Kristaps Zutis un Kurts.

Simboliski ilustrējot ceļu, ko katrs no mums noiet, veidojot savu dzīvi, dziesmas vizuālajā ekranizācijā abi izpildītāji un viņu draugi pārtop bērnos, atgriežoties bērnībā, kas ikvienam ir starta punkts un laiks, kad paši sākam radīt savu personību, izdarīt izvēles, pieņemt lēmumus.

Videoklipu dziesmai “Es sevi radīju pats” veidojis fotogrāfs un videogrāfs Klāvs Andriksons, kas ar dokumentālām filmām raksturīgiem vizuālās valodas elementiem – melnbalto un dinamisko kadru maiņu – klātienē skatītājiem ļauj sastapt Zuti un Kurtu pusaugu vecumā. Abu izpildītāju tēlos klipā prasmīgi iejutušies topošie bokseri Johans Gulbis un Edvards Prenclavs.


Zutis feat. Kurts - Es sevi radīju pats


KEIŠS - ACĪMREDZOT


Jānis Bumburs — Īstā Vieta (pied. GRD)


Рэй Рижский - Дорога


Maru Skorpions - Tevis Dēļ


artis - negatīvs


$irmai$ - Gangster Shit


#alexfoxz - Хочется говорить


Nelietis - Tik skaistu nav


Uzeens - Puzzle


LABĀ VĒSTS - SAUSAIS BAZARS


Silinshm - Izrāde


MRT - RUDENS GAISMAS


Klīniskā Nāve - SHOTS


Rvmzijs - Sapnis


Nico Northï - San Diego ft. Js Breeze


#alexfoxz - Человечность


InsanityLV feat. Black Cassidy - On the Low


Kaulains - Džina


Denijs - Cik tālu iesim?Jaunākie bīti


thundaa - Juice


Elgrounde - Bloodsport


Thomas Haze - Sinner


Teacha - Jump


webby - Addiction


Jacques of S'T'A - Old and New


SLAVZ - DEEP SLEEP


Elgrounde - Flanger


Pīķis - SMILTIS


Elgrounde & Hoops - Voyage


Raimonds Točs - 291 (live)


DemoStar - Dirty


Mvgnuwmusic - Maoko


Beat Macheen - Double U


Thomaz Haze - Weirdo


YeahGor - Boom Bap Rap Beat Hip Hop Instrumental 90's Banger


Elgrounde - Illusion


Teacha - Not Human


Purple Six Beats - Cold Soul


BeatGoon - Levitate


DXIVI$$ - INSIDE LOOKIN' OUT


stanic - race


Mvgnuwmusic - Purple Sunset


Mvgnuwmusic - TearsCiti jaunumi


Kreisais Krasts izdod jaunu albumu “Krasta FM”. Ja iepriekšējā albuma "Tilts" ierakstam vajadzēja trīs gadus, tad šim tie bija trīs lockdowna mēneši, kur lielākā daļa ierakstu tika arī radīti un pabeigti.

Paldies visiem krastiešiem un pārējiem, kas ņēma dalību, lai radītu "Krasta FM" - Šis ieies vēsturē.Idus Abra kopā ar Mārtiņu no Nova Koma paviesojāmies Radio Naba raidījumā "Bitīt Matos". Pastāstīja par jaunāko Nova Koma, Idus Abra un Edavārdi kopējo albumu, podkāstiem, repu & roku, frīstailiem un vēl šo to. Šīs sarunas ieraksta daļa sākas no stundas.Viens, divi, trīs - citādāks reps kopā ar Pieci-O podkāstā MyDadReads.

Sarunas gaitā izpilda 2 savas dziesmas dzīvājā. Kā arī atklāti parunā par ikdienas un ticības lietām.Karsts Karsts Arhīvu laiks! "Ņemam pasauli!" sacīja rolands če uz Oriole bīta, 2012. gadā, noslēdzot savu debijas albumu "Info". Ieklausies un sajūti atšķirīgo un līdzīgo starp 2012 un 2020 gada rolandiem če, če!TVNET turpina raidījumu ciklu "Dziesma pēc dziesmas", aicinot pašmāju mūziķus atklāt sava jaunākā albuma dziesmu tapšanas stāstu un vēstījumu. Šoreiz repmūzikas apvienība "Rīmdari" apsprieda visas albuma "Repmūzika EP" dziesmas citu pēc citas, atklājot par tām interesantus faktus.Neskatoties uz pandēmijas radīties sarežģījumiem, Latvijas Hip-Hop deju un Breika skolas un pulciņi turpina aktīvi darboties, piedaloties un veidojot dažādas sacensības un meistarklases, kā arī dibina biedrības, lai šo dejas, kā sporta veidu popularizētu daudz plašāk.

Šinī sakarā ar Eiropas sporta nedēļu 23.-30.septembrī, Factory Kingz (Daugavpils) sadarbībā ar Latvijas Sporta Deju Federāciju, popularizējot jauno olimpisko sporta veidu - breaking, Daugavpils valsts poļu ģimnāzijā notika meistarklases breikā.

Factory Kingz pārstāvji iepazīstināja 3.klašu skolēnus ar breika deju īpatnībām, demonstrēja viņiem savas prasmes un iemācīja kustības.

Skolēni bija ļoti aktīvi un nodarbības beigās precīzi atbildēja uz visiem jautājumiem par breiku kā jauno olimpisko veidu.

Tanīs pat dienās, 25. septembrī, Latvijas Kultūras koledžā notika preses konference, lai plašāku publiku iepazīstinātu ar jaundibināto Latvijas mūsdienu un hip-hop profesionālās dejas asociācija. Veizāna deju skolas vadītājs Edmunds Veizāns ir jaunās asociācijas valdes priekšsēdētājs un pasniedzēji Maija Frida Tjurjapina, Anastasija Jasvina un Aleksandrs Snickers ir vieni no asociācijas dibinātājiem un Veizāna Deju Skola ir asociācijas biedrs.

Novēlēsim veiksmi, spēku un izturību turpmāko plānu īstenošanā.
REPUBLIKAS TŪRE 2020

ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax


Vieni no aktualākajiem Latvijas hiphop māksliniekiem - ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax aicina uz lielkoncertu sēriju lielajās Latvijas pilsētās - Republikas Tūre 2020.


2020. gada aktuālie Latvijas repa izpildītāji devās pie saviem klausītājiem uz Madonu un Jelgavu, kur notika četri koncerti katra pasākuma ietvaros.

Aizvadītājos gados vienas no straumētākajām Latvijas dziesmām un izpildītājiem digitālajās platformās kā “Spotify”, “Youtube” un citās bija ansis - "Zemes Stunda" (piedaloties Kristīne Pāže) un albums “Balzams”, Singapūras Satīns - "Piedzedzini Mann", "Pārāk jauna" un daudzi citi ieraksti, Edavārdi - "Viss Ir Sarežģīti" (piedaloties Kristīne Prauliņa), "Pa Apli" un "Labirints" (kopā ar Very Cool People, ansi un Kristīni Prauliņu) un Prusax - "Pirmais Līgā" un "Repa Spēles Terorists".

Pateicoties klausītāju interesei jau otro gadu četri pašmāju repa izpildītāji satikās vēl plāšākā hiphopa mūzikas turnejā “Rep-publikas” jeb Republikas Tūrē 2020.

ansis, Singapūras Satīns, Edavārdi un Prusax viesojās Jelgavas koncertzālē Mītava 12. septembrī un Madonas pilsētas estrādē 19. septembrī. Koncerta programmā bija gan repa izpildītāju aktuālākās dziesmas, gan populārākie hiti.


Ar iespaidīgu koncertu Madonas pilsētas estrādē, 19. septembrī, populāri pašmāju repa mūzikas pārstāvji - ansis, "Singapūras satīns", Edavārdi un Prusax noslēdza lielkoncertu sēriju Latvijas pilsētās Republikas Tūre 2020.

Reperi, no kuriem vairākumam šī bija pirmā uzstāšanās Madonā, koncertā izpildīja savas populārākās dziesmas.

Otrais gads Republikas Tūrei bija īpašs ar notikumiem un ierobežojumiem līdzīgi kā lielākajai daļai publisku pasākumu. Tūres plānoto piecu pasākumu vietā notika trīs bet ne mazāk jaudīgi koncerti. Martā pirms covid ierobežojumiem paspēja notikt vienīgi Valmieras koncerts. Jelgavā sakarā ar ierobežojumiem tika sasniegts apmeklējuma limits - 700 cilvēki, līdz ar to daudzi gribētāji nemaz netika uz koncertu. Ventspils un Liepājas koncerti tika pārcelti arī uz septembri, ar cerību, ka ierobežojumi beigsies, bet nepaspējot atrast atbilstošas un drošas ārtelpu vietas Ventspilī un Liepājā, tās tomēr nācās atcelt.

Tūres atsākšanās koncerti ļoti iepriecināja ne tikai pašus izpildītājus, bet arī apmeklētājus, ka daļa bija gatavi braukt pāri pusei Latvijas, lai tiktu uz koncertu, kur uz vienas skatuves ir tik spilgta reperu kombinācija.

Republikas Tūres pasākumu sērija ir īpaša ar to, ka visos citos pasākumos reģionos nav iespējams dzirdēt ne vairākus reperus uz vienas skatuves, ne arī koncentrēti katra izpildītāja lielākos hitus. Kapēc tā? Republikas Tūrē no katra izpildītāja dzirdējām 35 minūtes “skaļākā” materiāla, lai koncerts nekļūtu pārāk garšs (2h 30min).

Sekosim līdzi pandēmijas ierobežojumiem, lai varētu droši ziņot, kad un kādā sastāvā Republikas Tūre atkal viesosies Latvijas reģionos.

Foto:

Ritvars Stankevičs Kphotos - Krišjānis Pulkstenis


Republikas Tūres (Vents Feldmanis)Aizvadītājā nedēļā mums bija arī vairāki jubilāri


Аввакум

Jāzeps Darguzis (Panda Battle)

Daudz laimes Jums pagājušajos svētkos!Seko mums, dalies ar jaunumiem, sev tīkamu saturu un meklē jaunāko informāciju kādā no mūsu platformām:

Izsaki savu viedokli, diskutē ar citiem sekotājiem, uzzini jaunumus vai meklē papildus info, kas tev ir svarīgs,tad droši raksti kādā no mūsu čatiem - Whatsapp/Telegram:


Ja vēlies iesūtīt savu mūziku, kļūt par daļu no komandas vai vienkārši uzrakstīt kaut ko, ko vēlies, lai mēs izlasām/publicējam/saglabājam arhīvos, droši raksti uz e-pastu:

Mūsu e-pasts: hhnolv@gmail.com


Liels paldies par Tavu atbalstu, par to, ka seko līdz tam, ko mēs daram un mums ir liels prieks par to, ka spējam turpināt darīt un apzināmies, ka mūsu darbs tiek novērtēts!Viena Mīlestība!

Comments


bottom of page