top of page

46. nedēļas atskats

Hei! Kā Jums šīs rudens dienas? Pelēkas un drūmas? Vai tomēr saulainas un priekpilnas? Mēs esam apkopojuši to, kas tad notika pagājušajā nedēļā. Citi teiks – ai, nekas nopietns vai interesants nav bijis. Bet mēs varam droši teikt – pagājušā nedēļā bija pietiekami interesanta. Un vai zināt kāpēc? Tāpēc, ka bija super dulli pilna nedēļas nogale ar dažādiem pasākumiem, par kuriem cilvēki dažādos čatos un sarunās iekarsa un izteica savas domas. Tā pat varam teikt, ka ir bijuši interesanti un daudziem negaidīti muzikālie jaunumi.


Nu ko, ķeramies klāt, kas tad mums pagājušajā nedēļā notika:


Muzikālie jaunumi

Pirms diviem gadiem šis izpildītājs iesaistījās projektā Popkorna lietus ar dziesmu Kāpēc gan ne? Tad nu viens no šīs trijotnes nāk ārā ar savu skaņdarbu. Vēl viņu pazīstam kā vienu no Brīvrunu Projekta, vai arī vecajos laikos bijis par Gustavo menedžeri. Kas tas ir? Tas ir neviens cits kā Edgars Gertners, jeb kā mūsu sabiedrībā viņu vairāk pazīst kā: Sniegs. Un pagājušo nedēļu iesāka ar skaņdarbu – Supa dupa nais. Ļoti baudāms skaņdarbs, pārdomāts un baudāms video. Vnk lielisks darbs, ko baudīt. Cerams, ka no šī izpildītāja mēs dzirdēsim vēl kādu skaņdarbu.

Un te varam teikt, ka prieks redzēt, ka mūsu Latvijas krievu repa izpildītāji dod ārā ar vien jaunu un interesantu mūziku, skaņdarbus, un ir ar augstu kvalitātes līmeni. Viens no šīs nedēļas jaunumiem, ir no Roman Troy. Pēc mūsu LVHH kartes, ir redzams, ka šis izpildītājs ir no Rīgas, Ķengaraga. Dotā brīdī gan viņš atrodas ārpus Latvijas, bet tas netraucē viņam izteikties un izpausties caur mūziku, kā viņš to ir darījis līdz šim. Un pagājušās nedēļas jaunums no viņa ir: NIKO BELLIC.

Šajā gadā ir ļoti daudz dažādas mūzikas, ko dod ārā, gan jaunā skola, kura vairāk cenšas ieviest kaut ko jaunu. Kā nu kuram izdodas. Un ir jaunie izpildītāji, kuri cenšas palikt kopā ar vecās skolas skanējumu, un te jāsaka, ka viņiem labi izdodas. Un prieks, ka sevi attīstījis un izskolojis ir Denijs. Šogad viņam ir vairāki skaņdarbi kopā ar Reini Reņģi, vairāki skaņdarbi vienam pašam, un vēl ar vairākiem citiem. Pagājušā nedēļā tika izlaists skaņdarbs – Vienmēr Atmiņās.

Līdztekus jau esošajiem jaunumiem, pēc neliela klusuma, sevi atkal pieteica izpildītājs, kas arī ikdienā dzīvo Anglijas plašumos, ar savu ģimeni, un tomēr atrod laiku lai izdotu jaunumus no savas puses. Šo izpildītāju varēsim dzirdēt pavisam drīz Latvijā, Ozola koncertā esot kā viesmāksliniekam. Sudrabu Sirds un dziesma TORNADO.

Līdztekus visiem citiem, noteikti ir jāsaka, ka Nātre ir šogad sevi ļoti aktīvi pieteicis. Izdodot tik daudz materiāla, iesaistoties daudzos koncertos un citās aktivitātēs, līdz ar to vēl vairāk cilvēki uzzina par šo izpildītāju. Veiksmīgi piedalās dažādos projektos un ir viens no tiem, kas atbalsta arī jaunos darboņus. Šajā reizē pie skaņdarba dalību ņem ne tikai Zutis, bet arī Čīča. Un jāsaka, ka viņiem kopā sanāk ļoti labi, piedodot skaņdarbam pavisam citu skanējumu.

Un tad jau kārta nākamam jaunumam. Par to parūpējās izpildītājs, kas pats atzina, ka bija 2us gadus pazudis un nu ir atgriezies šajā jomā. Līdz ar to arī aprakstos, izsakot savu piedzīvoto aizgājušajā laikā, un kā tie izskatās, tie šobrīd. Felkers – Nospiedumi.

Šajā nedēļā arī jaunā skola sevi pieteica, ar pirmo skaņdarbu, no gaidāmā mixtape. Tripple Sex – Dumpis šajā kucē. Teiksiet rupji? Bet ja paskatās atpakaļ vecos skaņdarbus no vecās skolas, tad nekas diži atšķirīgs nav. Arī tajā laikā daudziem bija skaņdarbi, ar līdzīgu liriku, ja tā varētu teikt. Kopumā ir piestrādāts pie skanējuma.

Šis izpildītājs vairāk kā pirms 5iem gadiem sniedza pēdējo solo koncertu. Pirms 3im gadiem bija pēdējais kopdarbs ar Edavārdiem. Un kopumā no aktīvās solo muzicēšanas bija aizgājis prom pavisam. Daudziem šis bija un būs īpašs izpildītājs, jo tik ļoti atšķīrās skanējums, saturs, izpildījums. Un visi viņu zina ar skatuves vārdu – Gustavo. Pirms vairākiem gadiem ar vairāku draugu kopu, nomainīja savu vārdu pret Arstarulsmirus. Tad nu pēc ilgā gadu klusuma ir dziesma – Citādi. Vai mēs sagaidīsim kādu dienu atkal to, kā mēs viņu pazīstam? Varbūt. Laiks rādīs.

Pietuvojoties beigām, mūzikas jaunumos, arī šajā nedēļā bija jaunums no Dobeles. Hotroom studijas viens no pārstāvjiem un stūrakmeņiem ir KNOPS. Cilvēks, kas darbojas un attīsta šo skanējumu, un dod lielisko iespēju arī apkārtnē esošiem darboties un attīstīties. Un dziesmas nosaukums – Liesmas Tavās acīs.

Šaks ir izpildītājs, kas savos skaņdarbos izliek emocijas, sajūtas, un domu apkopojumu. Brīžiem tie ir smagi, citreiz vieglāki, bet domas kas ir izliktas, ir patiesas. Un prieks, ka ir kāds kas arī šo emociju klāstu izsaka. Ja arī Tev patīk šī mūziķa izpildījums, un vēlies piepalīdzēt tad vari to izdarīt, uzspiežot uz šī linka. Un šoreiz dziesma ar nosaukumu - Cerība.

Un esam pietuvojušies pēdējam muzikālajam jaunumam, kas būtu jāizceļ ar lielo burtu. Liels paldies, par privāto ziņu, un turpmāko saziņu. Respect. Šis izpildītājs šo skaņdarbu atsūtīja mums 17.11. Tas ir datums, pirms valsts svētkiem. Pirms lielā notikuma šis skaņdarbs ir vnk lielisks. Tajā ir saklausāms patriotisms. Mīlestība, cieņa, uzticība. Iesakām ikvienam veltīt tās 3īs minūtes un noklausīties šo skaņdarbu. Nakts – Varoņi.


Ar tik patriotisku ieskaņu, noslēdzas šī nedēļa. Tajā tika sarūpēti dažādi pārsteigumi, sākot no paša sākuma. Patīkami redzēt, ka hip-hops Latvijā ir dzīvs. Tas būs tik dzīvs, tik būsim mēs. Paldies, ka esat, ka radiet mūziku, ka ierakstiet, ka strādājiet pie tās, un dalāties ar to. Paldies arī tiem, kas izvēlas padalīties ar mums, ar šiem muzikālajiem jaunumiem.


Ja Tev šķiet, ka arī Tev ir krājumi, dziesmas, kuras vēlētos dzirdēt mūsu interneta radio, tad raksti mums uz hhnolv@gmail.com Vai arī sazinies ar mums sociālajos tīklos.Citi jaunumi

Pagājušā nedēļa iesākās ar lielo jautājumu, kur pazudis ir Karsts Karsts. Mūsu komandai jau sākās sirdsklauves, ka nav nepieciešamās devas, atbilstošā podkāsta. Kad jau organisms gandrīz bija atdevis galus, tika izlaists, gaidītais ieraksts, ar superīgu Latvijas hip hop leģendu, kas turpina sevi pilnveidot un attīstīt, ar citādu skanējumu, un kas ir ļooooti kritisks pret jauno skolu, un nekvalitatīvi radīto skanējumu. Tas ir neviens cits kā – Arturs Skutelis.

Varam atzīmēt ar to, ka pagājušā nedēļas nogalē uzstājās Latvijas krievu repa lielzvaigzne – JohnyBoy. Viņš ir zināms ar savu dalību Krievijā notiekošā Repa batlos. Arī šogad viņš ir viens no Latvijas izpildītājiem, kas cenšas un piedalās. Kas zina kāds būs vēl rezultāts. Bet šis ir viņa otrā raunda pieteikums.

Vai es varu to nobliezt? Rēzekne & Summersound. Edavārdi piedāvā savu atskatu uz to, kas notiek back-stage, un kā tas izskatās no visām pusēm kopumā. Patīkami redzēt, ka šādi atskati arī tiek veidoti un var paskatīties no malas, kā tas izskatās un skan.

Nedēļas nogalē notika arī jauni ieraksti un cīņas turpināšana starp 371 dalībniekiem. Tikmēr tiek dota iespēja redzēt vienu otru, pēdējo reizi šajā video, kur cīņa notika starp: Lessijs un Kikaps.

Un tad mums bija lieliska iespēja iepazīties ar un ap vienu no tiem, kas organizē Panda Battle: Jāzeps Darguzis. Ļoti interesanta intervija. Rakstveidā šobrīd tā ir pieejama tikai krievu valodā, bet ir zināms, ka būs arī intervija latviešu valodā. Links uz rakstu.

Pagājušā nedēļas nogalē, bija iespējams, katram savai gaumei atrast pasākumu. Sākot no Jansona Līgas, līdz pat 371 Battle. Sākot no JohnyBoy koncertam Rīgā, līdz pat Steps Albūma prezentācijai.


Ir jau pavisam tuvu nedēļas nogale, kad būs pilns ar dažādiem pasākumiem. Viss kas atliek Jums, izvēlēties savu un doties uz to.


Esi darbā, mājās vai ceļā, ieslēdz mūsu interneta radio.


Seko, dalies un komentē.

Lai visiem veiksmīga nedēļa un tās nogale!

Viena mīlestība!

Comments


bottom of page