top of page

39. nedēļas atskats

Lai arī varēja šķist, ka pagājušā nedēļa ir klusāka, no pasākumu piedāvājuma, tad to nevarētu teikt par muzikālo bagātību, ko mums piedāvāja dažādi kultūras izpildītāji.


Muzikālo jaunumu atskats


Kreisais KrastsEiksho un Cepums, pārsteidza ar savu skaņdarbu: Sliktākajai Versijai, mūzikālo skanējumu sarūpēja – trakamelodija.


Ar šo, nu dien patīkamo skanējumu, iesākās pagājušā nedēļa un jau šķita, ka šo varētu likt par Nr.1, bet tas bija tikai nedēļas sākums. Patīkams skanējums, un izpildījums.


Un te var teikt. Liels prieks, ka Liepāja sevi atkal, un atkal piesaka. Liepāja neguļ, un tur ir vairāki darboņi, kas sevi piesaka, skaļi un pārliecinoši. Vieni no aktīvajiem, kas ar lielu enerģiju un regularitāti, strādā pie skanējuma uzlabošanas ir Reņģe un Denijs. Viņi nedēļu no savas puses pieteica ar skaņdarbu – Man apnicis.


Arī no Latvijas krievu izpildītājiem varēja sadzirdēt patīkamu izpildījumu. Un to sagādāja neviens cits, kā Raymoha. Tā teikt, vecā skola, un prieks, ka nav atmetis šo darbības jomu. Un skaņdarba nosaukums - ОПГ.


Viņš ir viens no tiesnešiem Panda Battle, un vērtē jaunās skolas izpildījumu. Par mūziku šajā skaņdarbā parūpējies ir Anton Pa, viņu plašāka publika pazīst arī sadarbībā ar tādu izpildītāju kā Roman Troy.


Vai es biju minējis Liepāju? Jā? Te atkal šī pilsēta. Vai tiešām var būt, ka no vienas pilsētas nāk ārā daudz un laba materiāla? O jā, to spēj šī pilsēta un tās iemītnieki. Nedēļas vidū Packman prezentēja savu skaņdarbu – Dienas biezumos.

Un noklausoties šo dziesmu, var teikt, mjā. Šis noteikti spēj konkurēt ar Eiksho un Cepuma veikumu. Abi ir interesanti, saistoši, un tomēr Packman spēja aizraut. Iespējams, ka pie vainas būtu bīts, kurā tiek izmantots saksafona un klavieres elementi, bet tie rada vajadzīgo noskaņu, un liek ieklausīties lirikā, kas nav trulu vārdu salikums, bet gan ar ļoti dziļu domu. Packamn ir arī viens no tiem, kas piedalās 371 Clique 2. kārtā, un centīsies sevi pierādīt un parādīt arī šajā pasākumā un atlasē. Un no sirds novēlam, lai izdodas.


Nedēļas vidū, varēja klausīties arī Lauris Vilcāns jaunāko skaņdarbu – Gaismu Nest.

Lielākai daļai noteikti ir jautājums – kas tas tāds? Lauris Vilcāns ir viens no retajiem un zināmākajiem Latvijas Kristīgā HipHop izpildītājiem. Patīkami redzēt, ka arī šādi izpildītāji ir, un var turpināt, savulaik, Āķis, iesākto. Klausoties viņa radītajās dziesmās ir vērts ieklausīties, jo tās ir pilnīgi atšķirīgas no tā, kā to darīja Āķis. Ir gan dziļas domas, gan kvalitāte. Un par to ir prieks.


Vai tas ir viss? Nē. Arī Trench Mafia Locco bija sarūpējis saviem sekotājiem jaunu dziesmu – Kauja pie Knipskas.

Nākamais skaņdarbs, kas parādijās, bija no kāda mākslinieka, kas sev ir izvēlējies vārdu – Snorlax. Tas vien kas ir zināms, šis ir izpildītājs, kas šajā mūzikas jomā darbojas jau ilgāku laiku, un nāk no Latvijas krievu underground puses. Un plašākai publikai piedāvā novērtēt savu pēdējo skaņdarbu – shiski & marki.

Nedēļa vēl nav beigusies, tā iet savu otro posmu, pēc nedēļas vidus, un tad sevi piesaka Ilvzija & Lessijs ar skaņdarbu - BESI ARA.

Varam pieminēt, ka Lessijs ir viens no 371 2.kārtas atlases dalībniekiem, kas cīnīsies par galveno balvu. Novēlam izdošanos. Lai arī savā vērtējumā mēs būtu atstājuši ārpusē, bet tas ir mūsu subjektīvais vērtējums. Iespējams, viņš spēs mūs visus pārsteigt nākamā atalsē.


Vēl viens no jaunumiem bija XRL izpildījumā dziesma – Perfekta diena.Jaunākie albūmu pieteikumi


PRUSAX – Izdeva savu albūmu - A+.

Zemāk viena no dziesmām, kurā dalību ņem arī Ozols Dziesmas nosaukums - OG

Steps – izdeva savu albūmu – Jaunais.

Viens no skaņdarbiem, kas ir šajā albūmā - Runā To Sūdu feat. PRUSAX

Jaunā skola, jauns skanējums. Vieni teikts – fuij. Bet tajā pat laikā, tur ir ielikts darbs un viens otrs skaņdarbs, pat mūsu ausij liek aizdomāties un pacelt īkšķi uz augšu.


Nātre & Tablis – Izdeva albūmu – Kabinetā

Pagaidām šo albūmu var klausīties tikai Spotify, bet drīzumā gaidām ārā cito diska versiju. Sakiet ko gribat, bet tā cietā versija ir liela vērtība.

Citi jaunumi

Kreisais Krasts izmēģināja savus spēkus un ir ievietojuši nelielu vido vlogu, kur izejot ielās, cenšas pārdot savu albūmu, jebkuram kas nāk pretī. Kā puišiem veicās, to jau var apskatīt šajā video:


Jau 31ais podkāsts no Karsts Karsts. Te ir jāsaka lielais respekts abiem tā veidotājiem Jenots un Abra par uzņēmību, savos podkāstos stāstīt ne tikai par veco skolu, bet intervēt tieši jauno skolu. Pēdējās nedēļās ir iespēja iepazīties ar kādiem no jaunās skolas izpildītājiem. Var jau vienkārši heitot un nīst, bet klausoties šos podkāstus var vairāk saprast, kāpēc tas viss ir tieši tā, kā viņi to parāda savos skaņdarbos. Diez gan interesanti un saistoši. Lai izdodas viņiem vēl līdz gada beigām mums sarūpēt daudz patīkamu podkāstu. Pagājušā nedēļā varējām klausīties sarunu ar PRUSAX.


Ņemot vērā šī gada super lielo aktivitāti, šajā jomā, diez cik stundu garš atskats būs jāveido šogad viņiem, ja viņi uzņemsies to veikt?


Pasākumu atskats


Pagājušā nedēļā, par karstu nedēļas nogali, ar dažādiem pasākumiem, nodrošināja vairāki izpildītāji un to apvienības.


Piektdienas vakarā 27.09.2019, Klubs – “Melnā piektdiena” notika “Paliec skolā” koncerts. Visas biļetes uz šo koncertu bija izpārdotas, jo nav nekāds brīnums, ka jaunā skola sevi ir pieteikusi gana aktīvi. Jo dziesmās izsaka to kā jūtas daudzi no jauniešiem, un viņi to novērtē.


Kamēr jaunā skola dedzināja Rīgu, ar savu izgājienu, tikmēr Liepājā, kas jau ne reizi ir pieminēta šajā nedēļas atskatā, bija iespēja piedalīties un ņemt dalību Brīvrunu Projektā. Kā teikts pašā eventā: “Brīvrunu Projekts ir pirmais repa improvizācijas teātris Latvijā. Skatītāju ieteikumi tiks pārvērsti komiskās etīdēs, dziesmās vai stāstos, kas folklorizējas tautā. BP sastāvā ir divkārtējais Štuka par bazaru čempions Abra, Kreisais Krasts vecbiedrs JeeKaa, uzlēcošā repa zvaigzne E.V., repa tehnikas lielmeistars Bergs, virtuozs Zirnis un Sniegs.”


Kontraflovs turpina doties tūrē, un 6dienas dienā, bija sastopami Madonā.Tikmēr Rīgā notika vēl divi pasākumi, kas deva iespēju izvēlēties, kuru tad no tiem apmeklēt.


Viens no tiem bija Nātre & Tablis EP prezentācija, kas saucas “Kabinetā”. Un tas notika klubā de flou. Tie, kas bija uz vietas varēja iegādāties CD versiju, tikmēr visiem pārējiem ir jāpagaida.Otrs pasākums, kas notika paralēli bija Singapūras Satīna veidotais, atšķirīgais pasākums. Kā teikts pašā pasākuma pietiekumā: “Tas NAV KONCERTS; DJ Kalev pie pults, Jumbo ar SU$HI pie mikrofoniem; Satiec savus mīļākos reperus; Padziedi līdzi mīļākajām Satīna dziesmām; Mūsu reperi būs tusiņa BALSIS un ENERĢIJA.”
Pasākumi drīzumā

Ja arī Tu vēlies pievienoties mūsu komandai, ir idejas, priekšlikumi, vēlme darboties, raksti mums: hhnolv@gmail.com


Lai visiem darbīga šī nedēļa!

Peace!

댓글


bottom of page